ניסור תקרת בטון

מי מאיתנו שהזדקק אי פעם לצורך כלשהו לבצע שיפוצים בתקרה מכל סיבה שהיא, ודאי נתקל בתהליכי ניסור תקרת בטון. תהליך ניסור תקרת בטון הינו תהליך ניסור בטון מעט שונה מכלל תהליכי ניסור הבטון האחרים, במיוחד בשל העובדה שהוא מתבצע על חלקו העליון של החלל, ועל כן דורש יחס מעט שונה, וכמובן דורש עבודה מקצועית של אנשי מקצוע בתחום. אם גם אתם זקוקים לתהליך ניסור תקרת בטון מכל סיבה שהיא, בין אם עבור יצירת פתח לחלון פנורמי בתקרה, ובין אם עבור כל סיבה אחרת, הגעתם למקום הנכון. אצלנו תוכלו למצוא שירותי ניסור תקרות בטון איכותיים ובטיחותיים, אשר מתבצעים על ידי מיטב האנשים המומחים והמנוסים ביותר בתחום. כל זאת ועוד, מבטיח לכם תהליך מדויק, יעיל ואיכותי.

 

מהו תהליך ניסור תקרת בטון

ישנו מספר לא מבוטל של מקרים בהם מתעורר צורך, לרוב כחלק מתהליך בנייה או שיפוץ, ליצור איזשהו פתח בתקרה. לשם כך בדיוק נועד תהליך ניסור תקרת בטון. אם כן, כפי שניתן להבין עד כה, תהליך זה משמש לחיתוך איכותי ומדויק של תקרות בטון לצרכים שונים. תהליך זה שונה מעט באופן הביצוע שלו ביחס לשאר ניסורי הבטון, ועל כן יש צורך בבעל מקצוע מומחה לביצועו.

 

מתי נבצע ניסור תקרת בטון?

הצורך בשירותי ניסור תקרת בטון מתעורר בעיקר כחלק מתהליכי בניית מבנים או שיפוץ של מבנים קיימים. כמו כן, צורך זה יכול להתבטא במספר דרכים בהם השימוש בניסור תקרת הבטון בא לידי שימוש.

  1. חשיפת תשתיות – אחד השימושים של תהליך ניסור תקרת בטון הוא לצרכי חשיפת תשתיות המצויות בתקרה. ברוב המקרים מדובר בתקלה בתשתית החשמל העוברת בתקרה, ובכדי לטפל בבעיה באופן אסתטי , נעשה שימוש בתהליך זה.
  2. יצירת פתח בתקרה – השימוש הנפוץ ביותר בתהליך זה הוא לצורך יצירת פתח בתקרה. יצירת הפתח יכולה להיות גדולה או קטנה, ויכולה לשמש למגוון דברים כגון יצירת פתח גישה לקומה מעל, יצירת פתח להתקנת חלון ועוד.
  3. הסרת התקרה כולה – השימוש האחרון הוא לצורך הסרת התקרה כולה. צורך זה בא לידי ביטוי לעיתים רחוקות, ואופן הביצוע שלו נמשך לזמן הארוך ביותר מבין כלל השימושים.

 

ניסור תקרת בטון – מטרה אחת מספר דרכים

ככלל, תהליך ניסור תקרת בטון מתבצע בעזרת "ניסור הפוך". מונח זה מתכוון לניסור בטון בצורה הפוכה, אשר מזדקקת כאשר הניסור מתבצע על בטון עליון ולא על בטון אשר מונח על הקרקע או בצדדים. בכל מקרה, עובדה זו אינה מהווה מכשול, וגם כן ניתן לבצע את התהליך בעזרת מספר דרכים.

  1. מסור דיסק – השיטה הנפוצה ביותר עבור ניסור בטון היא בעזרת מסור הדיסק. מסור זה מורכב מתעלה עליה מחובר דיסק מסור. את התעלה מחברים לתקרה אותה רוצים לנסר, ובכך המסור מוסע על התעלה לאורך הבטון ומנסר אותו.
  2. מקדח – המקדח הוא למעשה מקדחה גדולה מאוד אשר ברוב המקרים נועדה בכדי ליצור חורים בבטון הרצוי. על כן, שיטה זו מתבצעת בעיקר במקרים בהם יש צורך בתעלות בתקרת הבטון כגון התקנת ארובה וכו'.
  3. כבל יהלום – ניסור בטון בכבל יהלום היא שיטת הניסור הטובה ביותר. שיטה זו כמעט ולא בא לידי שימוש בניסור תקרה מאחר שהדבר דורש תכנון רב על מנת לגשר בין התקרה למכונת הניסור.

 

כיצד נבצע תהליך של ניסור תקרת בטון?

תהליך ניסור תקרת בטון מורכב משלושה שלבים עיקריים.

 

תכנון והיערכות

השלב הראשון בתהליך הוא שלב התכנון. שלב זה נועד על מנת ליצור תמונת מצב מספקת של הצורך הנוכחי, ובכך לייעל ולהפוך את תהליך הניסור לאיכותי ויעיל יותר. כחלק משלב זה נאסף מידע כגון סוג הבטון, עובי הבטון, הצורך הנתון ועוד. לאחר שהתקבלה תמונת מצב, מתגבשת החלטה בדבר הדרך בה יתבצע הניסור עצמו.

 

ניסור תקרת הבטון

השלב השני והעיקרי ביותר הוא שלב הניסור עצמו. שלב זה אינו מורכב כל כך, והוא משתנה בהתאם לשיטת העבודה שהוחלטה בשלב הבסיס. לעומת זאת, על אף ההבדלים הרבים בין התהליכים השונים, לכל שלבי ניסור התקרה מטרה אחת זהה, והיא כמובן לספק מענה איכותי על הצורך הקיים.

 

ניקיון

השלב השלישי והאחרון הוא שלב הניקיון. מאחר שתהליך ניסור תקרת בטון מותיר אחריו שאריות בטון אשר נחשבות לפסולת בניה, יש צורך בפינוי של שאריות הבטון למיכלי אשפה מיוחדים המיועדים לפסולת מסוג זה.

 

כמה עולה ניסור תקרת בטון?

לכל תהליך ניסור תקרת בטון מחיר שונה בהתאם למספר גורמים כגון עובי הבטון, סוג שיטת הניסור הבאה לידי שימוש, הצורך הספציפי המשפיע בעיקר על כמות הבטון שיש לנסר ועוד. כמו כן, מחיר ניסור תקרת בטון מושפע מבעל המקצוע המבצע אותו, מאחר שכל בעל מקצוע מספק את שירותיו עבור מחיר שונה בהתאם לשיקוליו המקצועיים.

 

מחירון ניסור תקרת בטון כללי

ניסור תקרת בטון החל מ – 290₪‏
ניסור רצפת בטון החל מ – 270₪‏
ניסור קורות ועמודי בטון החל מ – 450₪‏

כל תהליך ניסור תקרת בטון דורש זמן שונה בהתאם לצורך שלשמו יש לבצע את ניסור התקרה, וכן בהתאם לגורמים נוספים המושפעים מכך.

תהליך ניסור של בטון מזוין מתבצע לרוב בעזרת כבל יהלום. זאת בשל העוצמה והחוזק של שיטת ניסור זו.

לא. כל עוד בעל המקצוע מנובסה ובעל הסמכ הלבצע את עבודות הניסור, אין כל סיבה לדאגה.

עבור כל תהליכי ניסור הבטון כאחד יש לוודא כי קיים מקור חשמל, לרוב תלת פאזי, במקום העבודה. בנוסף לכך, חשוב להתעדכן עם בעל המקצוע בדבר גורמים נוספים בהתאם לשיקוליו המקצועיים.