מכונת קידוח

מחפשים מכונת קידוח? ריכזנו עבורכם את קבלני הבטון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו את קבלני הבטון עכשיו:

קידוח הוא אמצעי שמשתמשים בו לצורך יצירת פתחים בגדלים שונים, במגוון גדול של חומרים, למגוון גדול של צרכים.

בהתאמה למגוון הגדול של דרישות שונות, קיים גם מגוון של מכונות קידוח ייעודיות לצרכים השונים.

מכונות קידוח לשימושים שונים

רוב האנשים מכירים את המקדחות הרגילות, המשמשות לקדיחת חורים בקיר, או בעץ. חלקן מתאימות גם לקידוח בבטון, לצורך תהליך שיפוצים ביתי, אך קיימות גם מכונות קידוח מתקדמות וחזקות הרבה יותר, המיועדות להריסת משטחי בטון ואף לפרויקטים גדולים של קידוח באדמה לצורך הקמת יסודות בניין למשל.

 

 

מכונות קידוח ידני

– מכונות אלה משמשות לעבודות קטנות, בחללים קטנים. הן מאפשרות דיוק רב בעבודה. ניסור בטון ידני מתאים לקידוחים בעומק של עד 20 מטרים ועד קוטר של מטר אחד.

מכונת קידוח בנטונייט

– משמשת בעיקר באתרי בנייה, שיש בהם קרקע חולית, או מי תהום. במקביל לפעולת הקידוח, מזרימה המכונה לתוך הבור שיצרה, חומר שנקרא בנטונייט ותפקידו למנוע מקירות הבור לקרוס. לאחר יציקת החומר, ניתן לשלוף אותו החוצה ולעשות בו שימוש חוזר.

מכונת קידוח צינור מגן

– גם שיטה זו מתאימה במיוחד למקומות שבהם הקרקע חולית, או מלאה במי תהום, מפני שהיא עושה שימוש בצינור הנצמד אל קירות הבור ומונע מהם לקרוס. דרך הצינור פועלת המכונה בבטחה, כשהיא מוציאה את האדמה תוך כדי הקידוח. בתום פעולת הקידוח, ניתן ליצוק אל תוך הבור את הבטון ואת מוטות הברזל ליצירת היסודות והצינור נשלף החוצה לשימוש חוזר.

מכונת קידוח מיקרופייל

– מתאימה לקידוח בסלעים חזקים, או בקרקע סלעית ובתנאי שטח מורכבים. קוטר המקדח מגיע עד 60 סנטימטרים ומאפשר החדרה של בטון אל הבור שנוצר במהלך הקידוח. מכונות אלה מצטיינות בדיוק ומצריכות הפעלה בידי כוח אדם מיומן ומקצועי.

מכונות קידוח לקרקע

– החדרת כלונסאות לתוך קרקע סלעית דרושה לצורך חיזוק לקראת בניית בית, או בניין. לצורך כך, יש להשתמש במכונת קידוח מיוחדת ומפעיל מיומן. מכונות אלה מופיעות במספר גדלים, מתוכם בוחרים אנשי המקצוע את המכונה המתאימה לצרכים של הקידוח. אם מדובר בהכנת יסודות לבניין גבוה, תידרש מכונה גדולה, המאפשרת יישום של מספר תהליכים במקביל: קידוח, החדרת כלונסאות ויציקת בטון.

מכונת קידוח CFA

-גם שיטה מקדמת זו מתאימה לקרקע חולית, או ספוגה במים. היא מתאימה לשימוש בעיקר כאשר פעולת הקידוח מבוצעת בסביבה בנויה ומצטיינת בפעולה שקטה יחסית, שלא מייצרת רעידות והפרעות לבניינים הסמוכים.

מכונת קידוח למנהרות

– קידוח מנהרות נעשה באמצעים מיוחדים, ביניהם מכונת קידוח TBM, שיש לה את היכולת לקדוח כמעט בכל סוג של חומר. המכונה מגיעה לקוטר של עד 16 מטרים ופועלת באופן יעיל במקום השיטה המוכרת והישנה של הפעלת חומרי נפץ.

הפעלת מכונות קידוח

– מלבד מכונת קידוח ביתית וקטנה, הנקראת גם מקדחה, יתר מכונות הקידוח מיועדות להפעלה על ידי אנשי מקצוע מיומנים בלבד.

המפעילים של מכונות הקידוח הם אנשי מקצוע, שעברו הכשרה מתאימה ומחזיקים הרשאות מתאימות כדי לעסוק בתחום.

מסיבות מובנות, אין לנסות להפעיל מכונה כזאת בכוחות עצמכם – אלא אם אתם מפעילים מיומנים ועברתם את ההכשרה המתאימה.

חשוב לציין, כי גם אנשי המקצוע המיומנים ביותר, אינם יכולים להפעיל מכונת קידוח מקצועית, לפני שמגיע לשטח מהנדס מוסמך, קונסטרוקטור, אדריכל וכל איש מקצוע אחר, שתפקידו לחשב את הסיכונים האפשריים ואת מיקומו המדויק של הקידוח. במקביל, המומחים לתכנון למיניהם, דואגים שם שלא תיגרם פגיעה בתשתיות חשובות, המוצפנות מאחורי, או מתחת למקום המתוכנן לקידוח.

עוד תפקיד הדורש מומחיות הוא התאמת מכונת הקידוח לצרכי הקידוח. התאמה כזאת דורשת ידע מקצועי נרחב וניסיון רלוונטי.

ולבסוף – גם לאחר שהסתיימו כל שלבי התכנון והחישובים, לצורך הפעלה של רוב מכונות הקידוח, נדרש פיקוח צמוד של קונסטרוקטור מוסמך.

 

מכונת קידוח
מכונת קידוח

 

כיצד לבחור חברה מתאימה לעבודות קידוח?

  • כלים – בדקו שהקבלן, או החברה שאתם רוצים לשכור את שירותיה, מחזיקה במגוון גדול של מכונות קידוח, אותן יוכלו להתאים לאופי הפרויקט לפי דרישה.
  • בדקו שהחברה מוסמכת מורשה לעסוק בתחום
  • בקשו לראות עבודות קודמות והמלצות מלקוחות קודמים
  • בקשו שהצעת המחיר, או חוזה העבודה, יכללו גם אחריות ארוכת טווח על ביצוע העבודה.
  • ודאו שבעלי החברה מחזיקים פוליסת ביטוח מתאימה, שתגן על העובדים במקרה של פגיעה וכן על אנשים אחרים הנמצאים בסביבת הקידוח ואינם יכולים להתפנות, על תשתיות שעלולות להיפגע ועל המבנה, או השטח.
  • ודאו שבעלי החברה מקפידים על שימוש בכל אמצעי ההגנה והבטיחות הדרושים.

כיצד לבחור חברה מתאימה לעבודות קידוח?

 

לסיכום

מגוון גדול של מכונות קידוח משמש את אנשי המקצוע לביצוע עבודות מסוגים שונים וברמות שונות.

עבודות קידוח מקצועיות, או פרויקטים גדולים, המשלבים עבודות קידוח, דורשים רמה גבוהה של מיומנות, בטיחות, אנשי מקצוע ומומחים, פיקוח של מהנדסים, קונסטרוקטורים וכן הלאה.

כל אמצעי הבטיחות האלה נראים אולי מסורבלים, אל הם חיוניים להבטחת עבודה נקיה, מדויקת ומניעת נזקים ברכוש, בנפש ובגוף. 

חברה אמינה ומקצועית לקידוחים, תוכל לספק לכם את כל אמצעי הבטיחות והבטחונות הנדרשים לצורך השקט הנפשי שלכם ולביצוע עבודה איכותית.

כמה עולה קדיחה עם מכונת קידוח?

ניסור בטון בעובי של 20 ס"מ החל מ- 250 ש"ח
ניסור בטון בעובי של 35 ס"מ החל מ- 350 ש"ח
פינוי פסולת לאחר קדיחה עם מכונת קידוח החל מ- 850 ש"ח

 

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות לפני הסכם עם קבלן ניסור בטון, בין אם עם קבלן ובין אם לא, הוא לנתק את המבנה מהתשתיות השונות, חשמל, מים וגז.

עבודת הריסות מבנים עם קבלן נמשכת פרקי זמן שונים בין הריסה להריסה בעיקר בהתאם לגודל המבנה שיש להרוס, והקשיים אשר הוא כולל.

קבלן להריסת מבנים טוב נמדד בעיקר בעזרת חוות דעת. ככל שחוות הדעת החיוביות רבות ביחס לשליליות, איכות הקבלן עולה.

מחיר הוגן הוא עניין סובייקטיבי. על כן, בכדי לדעת שהמחיר שקיבלתם אכן הוגן, ניתן לבצע סקר שוק מקדים, ולהשוות מחירים לעבודות שונות בתחום.

נווטו במאמר לפי נושאים