אתה מאתר נזילות? תכיר את הציוד שיקל על העבודה שלך

בעלי מקצוע שעוסקים באיתור נזילות, צריכים להכיר בציוד מקצועי שיקל על תהליכים שונים שמתבצעים במהלך העבודה. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג בפני כל דורש את 3 פריטי הציוד המתקדמים שאסור לפספס. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתבצעו את עבודתכם על הצד הטוב ביותר.

 

מצלמה תרמית

בחרנו לפתוח את המדריך הנוכחי בהצגת הציוד החיוני שחייב להימצא בתיקו של כל מאתר נזילות. מדובר במצלמה מתקדמת שמאפשרת להבחין בין המים החמים לבין המים הקרים. זו מציגה בפני בעל המקצוע תמונה תרמו – גרפית. בה ניתן לראות את המים הקרים בצבע כחול ואת המים החמים בצבע אדום.

כך שבעצם, ניתן לראות היכן בדיוק מתרחשת הנזילה. שכן, המים הקרים שזורמים בתוך הצינורות ייראו בצבע כחול, בעוד המים שיוצאים מהצינור הסדוק או השבור, יופיעו על גבי הצג בצבע אדום. השימוש במצלמה המתקדמת מונע שבירה של קירות (תהליך שבוצע בעבר על ידי בעלי מקצוע שעסקו בתחום).

 

מצלמת ביוב

אי אפשר לעסוק בציוד חיוני שצריך להימצא בארגז הכלים של מאתר נזילות, מבלי לציין מילה או שתיים על מצלמת הביוב. זו כוללת סיב אופטי שמאפשר לגלות היכן מתרחשות נזילות בקווי הביוב. חשוב לציין שהשימוש בה מצריך חדירה של הסיב האופטי לתוך הצנרת.

לאחר מכן, מתאפשר לראות את הסרטון שמוצג במצלמה באיכות גבוהה. מאתרי נזילות רבים בוחרים להשתמש במצלמות מתקדמות של סמארטליין רובוטיקס, משום שאלה מאפשרות לקבל תמונה רחבה מכמה זוויות שונות, כך שניתן לאתר את הנזילה מבלי לגרום לנזק.

 

גלאי אקוסטי

הגלאי האקוסטי, כשמו כן הוא, מאפשר לאתר נזילות תוך שימוש בגלי קול. שכן, המכשיר המתקדם משווה את גלי הקול לעוצמה, כך שהוא יכול להצביע על מיקומם של פיצוצים שאירעו בצנרת. שכן, פיצוץ שכזה גורם בדרך כלל לקול חזק של זרימת המים. נהוג להשתמש בגלאי האקוסטי במקומות שונים, לדוגמא:

  • מתחת לריצוף
  • מאחורי הקיר
  • מתחת לקרקע

 

בחירה בציוד איכותי – איך עושים זאת?

מאתרי נזילות שמתכננים לרכוש את אחד או יותר מהפריטים שהופיעו ברשימת הציוד שלעיל, חייבים לבדוק את טיב המוצר. שכן, יש מוצרים שעשויים להתגלות כלא איכותיים. אלה עלולים להציג מידע שגוי בפני בעל המקצוע. נמליץ בהזדמנות זו לערוך בירור מעמיק בנושא, כדי שתוכלו להכיר בחברות הנחשבות שמספקות מוצרים איכותיים. תוכלו לבצע את ההליך, תוך שיחות עם קולגות או באמצעות קריאת חוות דעת שנכתבו ברחבי הרשת.

 

מילים אחרונות לסיום

כל מאתר נזילות צריך להכיר את רשימת הציוד שהוצגה במדריך זה. שכן, זו מכילה מוצרים בסיסיים שצריכים להימצא בתיקו של כל מומחה בתחום. בשלב זה אתם מכירים במידע הדרוש, כך שנותר לכם רק לבצע את הרכישה האיכותית ביותר שתאפשר לגלות את הנזילות בקלות ובמהירות.

מאתר נזילות

נווטו במאמר לפי נושאים