חיתוך בטון

ניסור וחיתוך בטון הם בין ענפי הבניה והשיפוצים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות. קבלני בטון הפכו להיות אנשי מקצוע עסוקים במיוחד והשאלות שצריך לשאול הן, למה ומתי צריך להזמין קבלני בטון? האם אפשר לבצע בכוחות עצמכם עבודות של ניסור וחיתוך בטון – בלי להזמין קבלן? אם כבר החלטתם להזמין קבלן – כמה זה אמור לעלות?  איך מוצאים איש מקצוע מתאים, שיעשה עבורכם עבודה טובה?

ניסור בטון? או חיתוך בטון?

עבודות ניסור, וחיתוך בטון נעשות באמצעות תהליך, שבו עושים שימוש במסורים מיוחדים, המותאמים במיוחד לסוגים שונים של בטון.

משטחי בטון יכולים להיות עשויים מתרכובות בטון שונות, הם יכולים לשמש רצפה, שביל, קיר, או תקרה. בכל אחד מהמקרים יש תהליכים וכלים שונים המתאימים לביצוע העבודה.

המשותף למסורים לחיתוך בטון הוא בצורת הפעולה המכנית: החיתוך נעשה באמצעות מסור עגול ומשונן, המחובר למנוע חשמלי חזק במיוחד. המסור מסתובב במהירות, חודר דרך הבטון ומנסר אותו בדייקנות ובחדות. מים מוזרמים אוטומטית אל חלקי המסור, המתחממים בגלל הפעולה האינטנסיבית, כדי לקרר את החלקים ולאפשר המשך עבודה יעילה של המסור, מבלי לפגוע בחלקים המתחממים.

אבל האמת היא שמסורים לחיתוך בטון בנויים בצורות שונות ומותאמים לסוג הספציפי של העבודה הדרושה, כך עבודת ניסור, וחיתוך בטון על שביל, או רצפה, דורשת שימוש במסור מסוג אחד ועבודת ניסור, וחיתוך בטון על קיר, יש צורך להשתמש בסוג אחר לגמרי של מסור, לרוב מדובר על מסור הידראולי המופעל באמצעות שליטה מרחוק על ידי מפעיל מקצועי.

מה זה חיתוך יהלום ומה הקשר שלו לחיתוך בטון?

חיתוך בטון מבוצע באמצעות מסורים עגולים, המותאמים במיוחד לחיתוך בטון ומצוידים בשבבי יהלומים זעירים, הצמודים ללהב ומסייעים לו לחתוך דרך חומרים קשים במיוחד.

לכן ניסור בטון נקרא גם חיתוך, או ניסור יהלום.

חלקיקי היהלום זעירים ממש, כך שאי אפשר להבחין בהם בעין בלתי מזוינת, אבל הנוכחות שלהם על הלהב, היא שהופכת אותו ללהב מתאים לניסור בטון, מכיוון שמדובר בחומר קשה ועמיד במיוחד.

מה ההבדל בין קידוח בטון לניסור בטון?

קידוח בטון וניסור, או חיתוך בטון הם שני מושגים שונים בתכלית, שלעיתים מבלבלים בגלל שהם עוסקים באותו החומר ודורשים באותה המידה שימוש בכלי עבודה מותאמים.

בשני המקרים כדאי להיעזר באנשי מקצוע, אך חשוב להבחין בין השניים, מפני שקבלן חיתוך, או ניסור בטון יכול לעסוק גם בקידוח בטון, בעוד שקבלן המתמחה בקידוח בטון, לא יוכל לבצע את כל העבודות לניסור בטון, או אפילו עבודות קידוח מורכבות, הדורשות רמה אחרת של ידע, ניסיון וכלי עבודה.

יחד עם זאת, כלי עבודה המשמשים בקידוח, ניסור וחיתוך של בטון, פועלים על פי עקרונות דומים מאוד, כמו למשל השימוש בשבבי יהלום לצורך חיזוק וחידוד להבי מסורים ומקדחים.

מתי צריך לבצע עבודות לניסור וחיתוך בטון?

תקני הבנייה בישראל מחמירים עם השנים, מה שגורם לעלייה מתמדת בשימוש בבטון בבנייה. במקביל, עולה הצורך בעבודות מקצועיות של חיתוך, ניסור וקידוח משטחי בטון.

חיתוך בטון יכול להיות נחוץ לביצוע עבודות קטנות, כמו יצירת פתח בקיר לצורך התקנת חלון, או גדולות ומורכבות, כמו במקרים של הסרת קיר שלם, עמודי בטון, או תקרת בטון.

מנגד, שירותי קידוח בטון, יכולים לשרת אתכם היטב אם תצטרכו להתקין מזגן חדש, או לתלות מדפים על קיר בטון וכמובן גם בפרויקטים מורכבים וגדולים.

כך תבחרו קבלן לביצוע עבודות חיתוך וניסור בטון

בחירה של אנשי מקצוע מתאימים לביצוע העבודה היא קריטית במקרה של חיתוך וניסור בטון, מפני שמדובר בעבודה שעלולה להיות מסוכנת – אם מבצעים אותה בצורה לא מקצועית.

בנוסף, עבודת ניסור בטון שאינה מבוצעת באופן מקצועי עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים למבנה, מפני שמדובר בכלי עבודה חזקים ויעילים במיוחד, המסוגלים לחתוך חומרים קשים ועמידים מאוד, כך שאם יבוצע חיתוך במקום הלא נכון, או באופן לא מקצועי, עלול להיגרם נזק חמור למבנה.

איך מזהים קבלן מקצועי לביצוע עבודות חיתוך וניסור בטון?

  • תעודות הסמכה לעיסוק מקצועי בתחום.
  • מגוון כלי עבודה איכותיים ומקצועיים המתאימים לסוגים שונים של עבודות חיתוך בטון.
  • קבלן מורשה מחזיק ברישיונות מתאימים.
  • קבלן אמין יחזיק ביטוח מתאים לכיסוי נזקים ופגיעות שעלולות להיגרם במהלך העבודה.
  • קבלן חיתוך בטון ותיק, יוכל להפנות אתכם לעבודות קודמות ולקוחות קודמים שלו לצורך מתן המלצות.
  • המלצות רלוונטיות תוכלו לקבל גם ממהנדס בניין שמכיר את הקבלן ואת עבודתו.

לסיכום

בחירה נכונה של קבלן לביצוע עבודות חיתוך וניסור בטון, מתבססת על מגוון פרמטרים וביניהם גם המחיר – מחיר נמוך מדי עלול להצביע על קבלן לא מספיק מקצועי ומחיר גבוה מאוד עלול להיות מוגזם ובלתי הוגן, כך שאיסוף ש מספר נתונים, כמו המלצות, רישיונות וביטוחים, לצד מספר הצעות מחיר מקבלנים שונים לצורך השוואה.

בסיכומו של דבר, בחירה מושכלת ומחושבת, תסייע לכם לקבל מחיר טוב וגם עבודה שתהיו מרוצים ממנה לטווח הארוך, כך שכדאי להשקיע את הזמן הדרוש ולבחור קבלנים מקצועיים ואיכותיים.