חיתוך בטון כלונסאות

ישנם מקרים, בהם כחלק מתהליכי שיפוץ מבנים, יש שימוש בשירותי חיתוך בטון כלונסאות. יתרה מזאת, במרבית תהליכי הריסת המבנים, שירות חיתוך בטון כלונסאות זה, מהווה אבן בסיס בכל תהליך הריסת מבנה אשר יש צורך להרוס גם את הכלונסאות שבו, אם ישנן. אך מה זה בכלל חיתוך בטון כלונסאות וכיצד הוא מתבצע? כל זאת ועוד כאן לפניכם. מבצעים הריסת מבנה כלשהו והתעורר לכם צורך בהריסת כלונסאות המבנה? אל דאגה, יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם. אצלנו תוכלו למצוא שירותי חיתוך בטון כלונסאות, אשר מתבצעים על ידי צוות עבודה מקצועי ומנוסה, שיבטיח לכם עבודה איכותית ובטוחה.

 

מה זה כלונסאות ומהו תהליך חיתוך בטון כלונסאות?

לפני שנבין מהו תהליך חיתוך בטון כלונסאות, עלינו להבין תחילה מה זה בכלל כלונסאות. אם כן, כלונסאות, או ביחיד כלונס, הוא למעשה מעין יסוד בניין, אשר נועד לבצע תמיכה למבנים. לעיתים הכלונס משמש עבור תמיכה במבנה מפני עומסים שונים אשר קשורים בקרקע כגון תנודות בקרקע, ולעיתים משמש עבור קיבוע המבנה לקרקע. על כן, כאשר מדובר על חיתוך בטון כלונסאות, מדובר למעשה על עבודות חיתוך של עמודי התווך של המבנה העומד לרוב בפני הריסה.

 

מה חשוב לדעת על חיתוך בטון כלונסאות?

מאחר שתהליכי חיתוך בטון כלונסאות עוסקים בעמודי תווך של מבנים, ישנם מספר דברים שחשוב לדעת על עבודות אלו, בכדי למנוע כמה שיותר תאונות לא רצוניות.

  1. בטיחות – חשוב מאוד לשמור על הוראות הבטיחות בכל הנוגע לחיתוך בטון כלונסאות. עבודות אלו מסוכנות, ועל כן נקיטת אמצעי בטיחות היא דבר יסוד בעבודה זו.
  2. איש מקצוע מנוסה – מאחר שמדובר בתהליך עבודה מסוכן, חשוב לוודא כי בעל המקצוע שבו בחרתם, הוא בעל מקצוע שיודע את העבודה ומנוסה בה.
  3. תכנית עבודה מסודרת – חשוב לשמור על תכנית עבודה מסודרת, עליה יפורט בהמשך.
  4. שטח עבודה נקי – חשוב לשמור על שטח עבודה נקי. זאת לשם הימנעות מפגיעות כאלו ואחרות בכל גורם שלא אמור להיות בשטח העבודה.

 

כיצד תהליך חיתוך בטון כלונסאות מתבצע בבטחה?

שאלה שעולה בקרב לא מעט אנשים, היא איך ניתן לבצע עבודות חיתוך בטון כלונסאות בבטחה, אם מדובר על חיתוך של חלקי יסוד במבנים השונים. ובכן, התשוב המתחלקת לשני חלקים.

 

בניית תכנית עבודה

השלב הראשון בכל תהליך חיתוך בטון כלונסאות הוא בנייה של תכנית עבודה. ללא תכנית זו, עלול תהליך העבודה להתקיים באי סדר וארגון, וכתוצאה מכך לגרום לתאונות ואסונות שאינן רצויות כלל.

 

ביצוע עבודה בהתאם

לאחר שנבנה מערך עבודה קפדני התואם את אופי המבנה, הכלונסאות ושטח העבודה, מתחיל תהליך חיתוך הכלונסאות עצמו. תהליך זה כמובן, מתבצע תוך תשומת משני זהירות רבים, אשר ימנעו בעיקר את קריסת המבנה.

 

כמה עולה חיתוך בטון כלונסאות?

בניגוד לתהליכי חיתוך בטון רבים בהם המחיר נקבע בעיקר בהתאם לכמות הבטון הנחתכת, כאשר מדובר על חיתוך בטון כלונסאות מחיר העבודה נקבע בצורה מעט שונה. ובכן, מאחר שמדובר על תהליך עבודה מורכב, מחיר חיתוך בטון כלונסאות מתחיל בכ 350 ש"ח, ומשם רק עולה בהתאם לגורמים נוספים כגון כמות הבטון העומדת בפני חיתוך, המחירון של בעל המקצוע הנבחר ועוד.

 

מחירון חיתוך בטון כלונסאות כללי

חיתוך בטון כלונסאות החל מ – 350₪‏
חיתוך קורות בטון החל מ – 450₪‏
חיתוך צינורות בטון החל מ – 500₪‏

שירותי חיתוך בטון כלונסאות ניתן למצוא במקומות רבים, כאשר העיקרי ביניהם הוא האינטרנט. זאת, בעזרת חיפוש פשוט אחר "חיתוך בטון כלונסאות".

משך הזמן הדרוש לעבודה זו נקבע בהתאם לרמת המורכבות בביצוע העבודה וכן בהתאם לכמות החיתוך הדרושה.

מכשירי חיתוך בטון כלונסאות הם למעשה כלי ניסור יהלום. זאת מאחר שהכלונסאות מהוות מעין בטון מזויין, ועל כן יש צורך בשיטת עבודה עוצמתית, יעילה ובטוחה.

בכל תהליך חיתוך בטון ישנה רמת סיכון כזו או אחרת. עם זאת, במקרה זה אכן מדובר על רמת סיכון מעט גבוהה יותר, אך עדיין, בעזרת בעל מקצוע איכותי ומנוסה, אין כל סיבה לדאגה.