בטון מתפלס

על הפופולאריות וחשיבות של עבודות בטון סביר להניח שכבר למדתם. מה שייתכן שעוד לא הבנתם הוא שיש סוגים אחרים של בטון, חלקם נחשבים למומלצים יותר מאשר אחרים.

בטון מתפלס עונה על ההגדרה הזו בדיוק, והוא אחת הבחירות המקובלות כיום בתרחישים שונים. מעבר לתכונה הבסיסית שלו – ובכן, העובדה שהוא מתפלס – מדובר בבטון עם שלל יתרונות חשובים, אותם נסקור עבורכם במאמר הנוכחי.

 

מהו בטון מתפלס?

בטון מתפלס נחשב, כאמור, לסוג חשוב במיוחד של בטון בו נעשה שימוש כיום. זהו בטון המבוסס על תערובת מיוחדת, כשלחומרים ה"רגילים" המשמשים להפקת בטון מוסיפים רכיבים כימיים, סיבי ניילון, צמנט ועוד. המטרה בכך היא להפוך את הבטון לעמיד עוד יותר, דרישה הכרחית בלא מעט מקרים. בטון מתפלס מגיע בדרגות עובי שונות, החל משלושה ס"מ ועד לכ-25 ס"מ לרוב, כאשר העובי מותאם לצרכי המשטח ולמאפייני המבנה.

הבטון המתפלס מציע מספר מעלות עיקריות. פלוס משמעותי של המשטח הוא העובדה שהוא בסוף הדרך יהיה ישר ואחיד באופן כמעט טבעי, מה שתורם למראה האסתטי אבל גם מונע מאמצים בעבודות נפרדות ליישור המשטח. קצב העבודה של הבטון המתפלס גבוה מכמעט כל סוג אחר של בטון, כאשר חברה מקצועית שבקיאה בשדה המשחק תוכל לכסות בבטון מתפלס לא פחות מכ-1,000 מ"ר מדי יום. לכן ברור מדוע מדובר בפתרון מצוין לחללים גדולים יחסית, שבמצב אחר היו מצריכים זמן ארוך במיוחד עד להשלמת המשימה, והוצאות כספיות גבוהות יותר לצורך ההגשמה שלה.

כפי שניתן להסיק משמו, אחת ממטרות העל של הבטון המתפלס היא לבצע פילוס (יישור) והחלקה של משטחים מבטון. נהוג להשתמש בבטון המתפלס כדי ליצור את התשתית הנדרשת לצורך ריצוף, הקמת תשתיות וכן הלאה. הוא משמש בהמשך בכך תשתית לציפויים מסוגים שונים, דוגמת שיש, פי וי סי, פרקט מעץ ועוד. כל אלה מסבירים מדוע ניתן למצוא את הבטון המתפלס בהרבה מאד מבנים ומקומות, לרבות בתים פרטיים, בנייני מגורים, אולמנות ספורט, בתי חולים, בתי מלון ועוד.

 

אז למי פונים?

התשובה הפשוטה לשאלה הזו צריכה להיות שחברות שמציעות את כל השירותים הנוגעים לבטון (יציקת משטחי בטון, החלקת בטון, ציפוי משטחים וכן הלאה) הן שצריכות להיכנס לתמונה גם במקרה של בטון מפולס. מדובר בחומר גלם עם המון יתרונות, שיוכלו להתגשם בקלות אם בוחרים בחברה מקצועית שתתכנן את התהליך, וכמובן שגם תבצע אותו הלכה למעשה.

סקרו את תחומי המומחיות של החברה ואת הניסיון שלה בשדה המשחק, כאשר בדרך כלל חברות מנוסות יוכלו לספק פתרונות גם למצבים מורכבים יחסית. חשוב לתאם עם החברה את כל היבטי ושלבי התהליך, רצוי הרבה לפני הדקה ה-90. בעיות הנובעות מחוסר תיאום או ציפיות עם החברה המבצעת הן נפוצות, למרבה הצער, ועלולות לשבש את המלאכה כולה בצורה דרסטית: תרחישים הגיוניים במצבים אלה הם ניפוח העלויות או התארכות משך העבודה.

יכול להיות שמחיר של שימוש בבטון מתפלס יהיה יקר יותר מאשר בטון "רגיל". אבל, וזה אבל גדול מאד, ייתכן מאד שאתם צריכים לתת לו עדיפות גם במצב הדברים הזה. אסור לשכוח שבתחום הבנייה, מה שזול "מדי" עלול להתברר כיקר.

משטח בטון שאינו איכותי מספיק עשוי לעשות את עבודתו לפרק זמן קצר בלבד, אבל לאחר מכן מצריך מאמצים רבים בשימור המשטח, תחזוקה מורכבת, עלויות גבוהות על חידוש וכן הלאה. בטון מתפלס לא דורש את אלה כמעט אף פעם, מה שמביא לאורך זמן בחיסכון כלכלי לא מבוטל. בכל המקרה, החדשות הטובות הן שמחירי עבודות הבטון כיום הם שווים לכל נפש.

בטון מתפלס

נווטו במאמר לפי נושאים