5 יתרונות בחיפוי חוץ שיש

חיפוי שיש חיצוני לקירות או לריצוף הוא חיפוי יוקרתי הנבנה מאבן שיש איכותית.

לחיפוי שיש חיצוני יש 5 יתרונות עיקריים אותם יתאר המאמר.

 

1 – עמידות והגנה

חיפוי חוץ שיש מתאים לבתים פרטיים ונעשה בעיקר באמצעות ריצוף למרפסות חיצוניות ולחצרות. מדובר על ריצוף איכותי המשווה לבית מראה יוקרתי ומודרני. בניגוד לעץ, השיש הוא חומר עמיד בפני רטיבות ובפני בלאי כתוצאה מקרני השמש. זהו ריצוף חזק המחזיק לאורך שנים ועמיד לכל תנאי מזג האוויר. השיש מספק הגנה למבנה ומשדרג את הנראות שלו. למשל, אבן צפחה היא אבן עמידה או אבן שיש גרניט טבעית היא אבן חזקה לחיפוי חוץ המעובדת בטמפרטורה גבוהה ונחשבת לעמידה ואמינה.

 

2 – עיצוב המרפסת או החצר

ישנם אנשים המחפים את החצר שלהם בדק כדי לקבל עיצוב בסגנון כפרי וכאלו המחפים בשליכטות בטון על מנת לקבל עיצוב מודרני. חיפוי שיש חיצוני מתאים לכל סגנון עיצובי.  לדוגמה, שיש טרוורטין מכובס בגוון צהוב יעניק לחצר שלכם מראה עתיק ומיוחד. לעומת זאת, שיש טרוורטין בגוון אפור יתאים גם לחיפוי הקירות בחצר ויעניק לחצר מראה חדשני. ניתן להשיג אבן כזו גם במראה מוברש ואסתטי, מט או מבריק.

 

3 – תחזוקה מינימלית

יתרון נוסף של חיפוי אבן שיש לקירות חוץ או לריצוף חוץ הוא התחזוקה שלהם. לא מדובר בעץ שיש לתחזק באופן מיוחד ובשיטות ייחודיות. את השיש לא צריך כלל לתחזק. ניתן לנקות אותו עם מטלית לחה בצורה פשוטה מבלי לדאוג שתחדור רטיבות. במידה וישנם אריחים שנשברים מסיבות שונות ניתן להחליף אותם באריחים אחרים. איטום טוב בין חיבור האריחים יסייע למנוע סדקים ושברים. יש לזכור שעל שיש לא נוצר עובש כיוון שהוא סופח את הלכלוך והרטיבות.

 

4 – בידוד איכותי

אבן שיש כחיפוי פנימי או חיצוני מעניקה לבית בידוד וחמימות. בחורף לא מרגישים את הקור העז ובקיץ השיש מבודד את החום והבית קריר ונעים. כאשר עושים חיפוי חיצוני משיש יכולים לחסוך הרבה כסף על הוצאות חשמל כיוון שלא תצטרכו להפעיל את המזגן. למשל, אבן שיש ירושלמית היא אבן המעניקה בידוד אופטימלי לבית. מעבר ליתרונות הבידוד שלה היא מהווה חיפוי חוץ אסתטי וטבעי.

 

5 – מחיר לכל כיס

בשונה מחיפוי בטון או חיפוי עץ, אבן השיש הטבעית מותאמת לכל כיס בהתאם לגודל, לסוג וליצרן שלה. כשמדובר על שיש איטלקי כמובן שהוא יהיה יותר יקר מתוצרת הארץ, אך חיפוי שיש בעיקרו זול יותר מחיפוי עץ או בטון בנוסף ליתרונותיו האחרים. על מנת להשוות מחירים בין החברות השונות מומלץ לבדוק באתרי האינטרנט ולבקר אצל הספקים השונים. ביחד עם זאת יש לקבל המלצות על חברה בעלת מוניטין שמספקת שיש מסוגים מגוונים המתאים לחיפוי וריצוף חיצוני באיכות ובמחירים סבירים.

 

אבן

נווטו במאמר לפי נושאים