5 דברים שחשוב לבדוק טרם התקנת מזגן בממ"ד

הקיץ הישראלי מסמל הרבה דברים טובים – ים, טיולים, פירות טעימים וחופש. עם זאת, לצערנו הרב לעיתים קרובות יותר ממה שנרצה בקיץ מתרחשות רוב המלחמות, שמכריחות רבים מתושבי המדינה לבלות זמן רב במקלטים.

אם זה לא מספיק, תוסיפו לעניין את החום המזרח תיכוני של חודשי הקיץ והשהייה במקלט הצפוף יכולה להפוך לסיוט גדול יותר ממה שהיא כבר ככה. לכן, מומלץ מאוד להתקין בממ"ד שלכם מזגן איכותי שיהפוך את השהייה בו לנוחה כמה שרק ניתן.

לפני הכל, נרצה להדגיש שתהליך התקנת מזגן בממ"ד היא פעולה מורכבת יותר מהתקנת מזגן בחדרי הבית הרגילים. בעקבות העובדה שעל הממ"ד להיות אטום ככל הניתן בכדי שיוכל להגן עלינו מפני טילים ונשק כימי, יש לוודא שהמזגן שנתקין יוכל לפעול גם בשעות חירום ללא שימוש באוויר החיצוני. בכדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, סיכמנו עבורכם את 5 הדברים שהכי חשוב לבדוק לפני שאתם מתקינים מזגן בממ"ד שלכם.

 

רמת האטימות:

אף על פי שהדבר אינו מרגיש סכנה מיידית – האויבים שלנו הוכיחו לא פעם שהאיסור על שימוש בנשק כימי במלחמה הוא עבורם לא יותר מהמלצת שוליים. כיוון שמזגנים רגילים לרוב עושים סירקולציה עם האוויר החיצוני, בכדי שנוכל להשתמש במזגן שלנו בזמן מתקפה כימית נצטרך להשתמש במערכת סירקולציה המסתמכת על אוויר פנימי בלבד.

כמובן שניתן להתקין גם מזגן רגיל בממ"ד שלכם, אך התקנה של מזגן כזה תהפוך את הממ"ד שלכם ללא יעיל מול נשקים לא קונבנציונליים, לכן יש לשקול את הנושא ברצינות רבה.

 

אילו סוגים של מזגנים מתאימים להתקנה בממ"ד?

כלל הברזל בהתקנת מזגן בממ"ד הוא שמתקינים מזגן עילי בעל מנוע נפרד, המשתמש באוויר הפנימי של החדר למיזוג האוויר. בניגוד למזגנים רגילים או מרכזיים, מזגן עילי לא משתמש באוויר החיצוני, כך שנוכל להשתמש במזגן הממ"ד שלנו מבלי לחשוש מדליפה של חומרים כימיים מסוכנים לממ"ד.

 

איך מתבצעת התקנת מזגן בממ"ד?

בכדי שלא נפגע בחסינות הממ"ד, חל איסור על התקנת המזגן על גבי הקיר החיצוני של הממ"ד. לכן, יש את כל הקידוחים והעברת הצנרת יש לבצע רק על הקיר הפנימי של הממ"ד, ולוודא שכל קידוח שנעשה בקיר נאטם בצורה הטובה ביותר. כמו כן, יש לציין כי מערכת ניקוז המים של המזגן בממ"ד מנקזת את המים אל תוך חדר הממ"ד עצמו, לכן יש לוודא שיש לנו גישה נוחה לברז הניקוז, כך שנוכל לשים תחתיו דלי בכדי שהממ"ד לא יתמלא במים.

 

מה לגבי הכנה למזגן בממ"ד?

בכדי להתקין מזגן מבודד בממ"ד שלנו, יש צורך בהתקן מיוחד. אם אתם גרים בבית או דירה שנבנו בשנים האחרונות, סביר ביותר שהתקן שכזה כבר מותקן בממ"ד שלכם, וכל שעליכם לעשות הוא רק להתקין את המזגן עצמו. אם זה לא המצב, תוכלו להתקין את ההתקן המיוחד בממ"ד שלכם בעזרת טכנאי מזגנים.

 

כמה תעלה לנו התקנת מזגן בממ"ד?

במידה והתקן למזגן בממ"ד כבר קיים אצלכם, עלות התקנת המזגן תהיה על המזגן בלבד, ותנוע בין 800 ל- 1000 שקלים. במידה ותצטרכו להתקין גם את ההתקן, תידרשו לשלם בין 1500 ל- 2000 שקלים.

מזגן

נווטו במאמר לפי נושאים