4 שאלות שחשוב לשאול לפני השתלת שיניים

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר אנשים בעלי שיניים חסרות או פגומות – פונים לקבלת טיפול להשתלת שיניים. הליך ההשתלה הבסיסי מתחיל מהחדרת ברגים קטנים ממתכת ישירות לעצם הלסת, על מנת שישמשו לשורש השן. עם הזמן, העצם צומחת סביב השתל, ויוצרת בסיס יציב לשן חלופית.

בטקסט שלפניכם נציג 4 שאלות שחשוב לשאול לפני השתלת שיניים, נדון ביתרונות של השתלות שיניים, ולמה לצפות במהלך ההחלמה. בסופו של דבר, המטרה של הטקסט הזה היא לעזור לכם להגיע בטוחים ומוכנים ככל הניתן לטיפול השתלת שיניים.

 

    1. מהם הסוגים השונים של שתלים דנטליים הזמינים ואיזה מהם מומלץ למקרה שלי?

עולם הרפואה הדנטלית הולך ומתפתח בקצב מסחרר. כיום ניתן לבצע השתלות שיניים תוך שימוש במגוון חומרים ובמגוון טכניקות. לא כל מרפאה מתמחה בכל סוגי ההשתלות, ולא בכל מרפאה מחזיקים את הציוד הרלוונטי לשתל הדנטלי שאתם צריכים.

אם למשל אתם מחפשים מרפאת שיניים שמבצעת השתלת שיניים בבת ים, חשוב לוודא מראש שלרופאים במרפאה הזו יש את כל הידע והציוד הרלוונטיים. אם אתם לא בטוחים מה סוג השתל הדנטלי שהכי מתאים לכם – מומלץ להיוועץ ברופאה מומחית.

שתלים

   2 . האם ניתן להסביר את ההליך וזמן ההחלמה עבור השתלת השיניים שלי?

לשאלה כזו יש שלושה יתרונות. קודם כל, היכרות שלכם עם ההליך תסייע לכם לתכנן את הלו"ז שלכם בצורה נכונה. בנוסף, היכרות מוקדמת עם ההליך הרפואי שאתם עומדים לעבור תעזור לכם להפחית את "מפלס החרדה" לקראת הטיפול. יתרון אחר הוא שעם התשובה לשאלה הזו תוכלו לבחון האם הרופא שעומד מולכם הוא אדם נעים וסבלני, או קצר רוח ונוטה לכעוס.

 

   3 . מהם הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים של ההליך?

לכל טיפול רפואי – החל מזריקה נגד שפעת ועד ניתוח לב פתוח – יש סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים. כדאי להיות מודעים אליהם מראש, כך שתוכלו להגיע להחלטה נכונה ומושכלת. יש לציין שהשתלת שיניים נחשבה מאז ומתמיד להליך רפואי בטוח יחסית, והשיפורים שעובר עולם הרפואה בשנים האחרונות רק הפכו את ההליך לבטוח יותר. עם זאת, טוב להיות מודעים לכלל השיקולים הקיימים.

 

   4 . כמה זמן אני יכול לצפות שהשתלות השיניים יחזיקו מעמד ואיזה מין תחזוקה תידרש?

השתלת שיניים היא הליך שיכול להיות יקר – והוא בוודאי לא נעים. לכן, אתם לא רוצים להוציא הרבה כסף על פתרון שלא יחזיק הרבה זמן. זהו שיקול נוסף בבחירת החומרים מהם יורכבו השתלים, כמו גם טכניקת ההשתלה.

 

סיכום

לסיכום, חשוב להכיר את סוגי השתלים השונים לפני שמחליטים להתחיל הליך של השתלת שיניים. בנוסף, חשוב להכיר את כלל הסיבוכים והסיכונים הפוטנציאליים להליך. אל תשכחו להבין מראש כמה זמן השתלים עתידים להחזיק בפה שלכם, והאם השתלים מהסוג שבחרתם דורשים תחזוקה מיוחדת. רופאת שיניים מומחית ומוצלחת תדע לענות לכל השאלות שלכם.

שתלים

נווטו במאמר לפי נושאים