4 סימנים שכדאי ללכת למכון גמילה

גמילה היא תהליך אפשרי ופשוט אבל היא אינה תהליך קל. השלב הראשון הוא להכיר בכך שאתה זקוק לעזרה, שנתקלת בקושי שקשה מאוד להתמודד איתו באופן עצמאי. הדרך שכוללת גמילה במכון גמילה מציעה שילוב חשוב של מסגרת תומכת ומוגנת, טיפול מקצועי וסביבה של אנשים נוספים, שעוברים תהליך דומה ויכולים להבין זה את זה ולהעניק תמיכה.

 

בעיות בתפיסה ובתפקוד מנטלי

מרכז גמילה מהימורים ומכוני גמילה מהתמכרות לחומרים, כמו לסמים מסוכנים או לשימוש יתר בתרופות מרשם, מלווים תהליכים שכרוכים פעמים רבות בהתגברות על השלכות השימוש בסמים – אחת ההשפעות המרכזיות היא השפעה על המוח ועל פעילותו. במקרים של קושי כזה, כדאי לבחור במכון גמילה, על פני האפשרויות האחרות משום שהמסגרת האשפוזית, הצוות המקצועי והמיומן, סדר היום הקבוע וההקפדה עליו, יכולים לסייע גם בהתמקדות בבעיות המנטליות בטיפולים רפואיים ובטיפולים נפשיים. גם היכולת לשמוע ולחלוק עם מתמודדים אחרים, יכולה לסייע בטיפול בהשלכות המנטליות של התמכרות.

מכון גמילה

קשיים פיזיים

בין המכורים, יש מי שסובל מהשפעות פיזיות של שימוש בסמים שיכולות להיות קלות כמו פציעה עקב חוסר זהירות תחת השפעת סמים ויכולות גם להיות קשות כמו דום לב בעקבות מנת יתר, מצב שעלול להוביל לפגיעה במערכת העצבים ואף לשיתוק. גם אם החוויה שגרמה לקושי הפיזי וגם אם ההתמודדות עם ההשלכות, סייעו לכם למצוא את דרככם לגמילה – כאן תזדקקו לעזרה במהלך הגמילה. במכון גמילה תמצאו בדרך כלל הסתכלות הוליסטית על תהליך הגמילה, כך שתוכלו לקבל סיוע מקצועי רפואי או נפשי, תוכלו עסוק בספורט שיקומי וליהנות מתפריט בריא ועשיר תזונתית שיסייע לגוף בהתמודדות עם תהליך הגמילה.

 

מצב רוח לא יציב

אם אתם סובלים מחוסר יציבות במצב הרוח, בעקבות ההתמכרות, ייתכן שגמילה עצמאית אינה הפתרון עבורכם. הסכנה במצב כזה היא קושי להתמודד עם תסמינים ותקופות קשות בתהליך הגמילה. במערכות של תמיכה חלקית, כמו קבוצות תמיכה או סיוע של חברים, ייתכן מצב שבו מצב הרוח יכתיב הפסקה בתהליך, בגלל קושי רגעי. כאשר מדובר על מכון גמילה, יש לכם ליווי צמוד, סביב השעון, של אנשי מקצוע שידעו לעזור לכם לעבור את המשבר מבלי לשבור את הכלים.

מכון גמילה

כשלון בניסיון גמילה קודם

ישנן סיבות רבות לבחור במסגרת המוגנת ובטיפול המקצועי של מכון גמילה, אבל הסיבה הטובה ביותר היא ניסיון גמילה קודם – עבור מכורים שחזרו למנהגי ההתמכרות לאחר תהליך גמילה או פרשו מתהליך גמילה קודם, מכל סיבה שהיא, מומלץ במיוחד לבחור במכון גמילה לתהליך הגמילה.

עבור בעלי ניסיון כזה, כשלון נוסף בגמילה עלול לקבע את התפיסה של חוסר יכולת להיגמל ולגרום למצב מסוכן של חוסר תקווה. בחירה במכון גמילה ממקסם את הסיכוי להצליח בתהליך.

 

לסיכום

היכולת של הנגמל להתמודד עם הקשיים בתהליך הגמילה ולהישאר אופטימי ומאמין בקשר להצלחת התהליך, קשורה קשר ישיר להתאמת המסגרת, התאמת הטיפול ותמיכה רבה. אל תתביישו לבקש עזרה.

מכון גמילה

נווטו במאמר לפי נושאים