3 הסיבות לעשות ביטוח לבית משותף

יש סיבות רבות לעשות ביטוח על דירה והתכולה שלה, סביר להניח שאותן אתם מכירים היטב. אך האם מוכר לכם גם העניין של ביטוח לבית משותף? במידה ולא, הכתבה הזו בשבילכם. אנו נציג 3 סיבות שמסבירות למה כדאי לכם לעשות ביטוח לבית משותף, בין אם אתם דיירים בבניין ובין אם אתם חלק מוועד הבית שלו. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

הגדרה של בית משותף

ייתכן ואתם מתגוררים בבית משותף ובכלל לא ידעתם שכך הוא מוגדר. לכן, נציג בקצרה את ההגדרה של עניין זה. לפי חוק המקרקעין בית משותף מתייחס לכל בית מגורים או בניין שהוא בעל שלוש קומות או יותר. כמו כן, גם מגדל שהוא רב קומות נכלל בהגדרה זו.

כאשר מדובר על פוליסה של ביטוח עבור בניין משותף, מתייחסים לבתים מסוג זה, שיש בהם גם יותר מדייר אחד. בתי מגורים אלה מכילים לפחות שתי דירות במבנה וכן, רשומים כבית משותף בפנקס של הבתים המשותפים במדינה כולה.

 

יתרונות של ביטוח בית משותף

home insurance ביטוח בית משותף הוא בעל שלוש יתרונות עיקריים. ראשית כל, ביטוח מסוג זה מתאים למצב בו עלול להיות נזק לבניין עצמו, כמו למשל התפרקות של חלקים במבנה ועוד. במצב כזה ניתן להשתמש בביטוח בכדי לשפץ את הבניין מבלי לקחת כסף ודרישות מהדיירים הנמצאים בו.

מצב נוסף בו הביטוח מועיל הוא כאשר מגיעים אורחים צד ג' לבניין כמו חברים של הדיירים המתגוררים בו, או במצב בו עובדים שירותיים מגיעים לבצע עבודות בבניין, כמו ניקיון, צבע, אינסטלטור ועוד. הביטוח תקף גם לגביהם ובכך מבטח אותם כשהם נוכחים בבניין עצמו.

מצב שלישי הוא כאשר קורים נזקים לרכוש של הבניין עצמו, הכוונה לרכוש משותף לדיירים. ניתן לכלול כאן, מקלט, ממ"ד, מדרגות, חדר כושר, חניות, מעליות ועוד. במצב כזה לא משנה מה הסיבה שגרמה לנזק, הדיירים לא יצטרכו לטפל זאת, ניתן להפעיל את הביטוח עצמו ובכך לפתור את הבעיות בקלות.

 

איך עושים זאת?

הדרך לעשות ביטוח היא פשוטה, ניתן לבדוק חברות שונות דרך אתרי אינטרנט, קבוצות, מכרים ועוד. חשוב לבדוק המלצות או אי המלצות על כל חברה. בנוסף, להבין כמה עולה הביטוח ומה מקבלים בתמורה בפוליסה. כאשר יש ביטוחים שהם בסיסיים ויש כאלה מורחבים. חשוב לשים לב על מה בדיוק הביטוח מגן ותקף.

 

בסיכומו של דבר

ביטוח עבור בניין משותף הוא חשוב כמו ביטוח תכולה לדירה שלכם. כאשר בביטוח זה ניתן לבטח את הרכוש הנמצא בבניין ושייך לכל הדיירים כמו חנויות או מעליות. בנוסף, הביטוח מבטח גם צג ג' ועובדים של הבניין שזה חשוב מאד. כמו כן, נזקים שעלולים לקרות לבניין עצמו כלולים בביטוח. באופן זה אף דייר לא נדרש להוציא כסף מכיסו לתיקונים.

ביטוח הבית

נווטו במאמר לפי נושאים