תביעה על נפילה במקום ציבורי

נדמה כי אנשים מועדים ונופלים מדי פעם ושזאת לרוב תוצאה של סיכול רגליים או חוסר תשומת לב להליכה. יכול להיות שאכן מקרים רבים של מעידות הם כאלה, אך כאשר הנפילה מובילה לכדי נזק גופני של ממש והיא נגרמת כתוצאה ממפגע בדרך שברור לכול שהיה דרוש לטפל בו ובכך למנוע את התאונה, ניתן לתבוע בגין כך ואפילו לקבל על כך פיצוי של די הרבה כסף. איך עושים את זה?

 

את מי תובעים?

נפילה במקום ציבורי היא בסופו של דבר נפילה בעיר כלשהיא, או ברשות כלשהיא ועל כן, מישהו אחראי לשטח בו נפלתם וכתוצאה מכך, יכול להיות שיש לו אחריות גם בנפילה. התביעה מופנית כלפי הרשות אשר שולטת בשטח, לדוגמא אם הלכתם במדרכה בתל אביב, הייתה בליטה במדרכה וכתוצאה מזה נפלתם וחטפתם נזק גופני שגרר הוצאות רפואיות ותקופת החלמה, עיריית תל אביב בהחלט יכולה להיות אשמה בכך והתביעה תהיה כלפיה.

 

מה צריך לתביעה?

ראשית, אין ספק שאתם צריכים עורך דין נזיקין על מנת לגשת לתביעה. סביר כי אתם אינכם אנשי מקצוע המתמחים בתחום לכן אתם צריכים מישהו שינסח לכם את התביעה, ינהל אותה וידאג להכין תביעה איכותית שתשיג לכם את הפיצויים שמגיעים לכם על הנזק שחוויתם שלא באשמתכם אם אכן התביעה תצליח להוכיח את אחריות הרשות.

 

חובת ההוכחה על התביעה

המטרה בתביעה היא לא רק להוכיח שחוויתם נזק כתוצאה מהנפילה, אלא להוכיח שהנזק שחוויתם, או יותר נכון הנפילה עצמה, נגרמה כתוצאה מהמפגע שהיה בדרכים ולא טופל בזמן או כראוי. הוכחת האחריות הזאת של הרשות לא תמיד כול כך פשוטה ולכן תרצו עורך דין מהשורה הראשונה אשר יטפל בתביעה שלכם וישיג לכם את הפיצויים הללו.

 

עדים או ראיות

פעמים רבות אנשים אשר היו עדים לתאונה יכולים לקדם מאוד את התביעה שכן הם יכולים לשפוך אור על כך שבאמת לא היה ניתן למנוע את הנפילה בדרך זאת בשל שהיא הייתה מסוכנת או לא מיטבית. בנוסף, צילומים של המקום או עדויות על כך שהיה רצון לתקן את המפגע אך זאת לא נעשה בזמן או במועד מספיק מוקדם. המשימה של עורך הדין תהיה להתעסק בכול זאת אך דעו כי אלו "מפתחות" משמעותיים לתביעה.

 

מה משיגים מהתביעה?

כאשר ניגשים לתביעה על נפילה במקום ציבורי המטרה היא לקבל את הפיצויים על ההוצאות שהיו לתובע בגין הנפילה. אלו יכולות להיות הוצאות רפואיות על הנזק שנגרם לו, הפסד הכנסות על כך שלא עבד כתוצאה מהנזק וגם פיצוי על עוגמת הנפש שחווה. הפיצויים יכולים להגיע לסכומים מאוד גבוהים, במיוחד כשברור שמדובר במפגע שהיה צריך לתקן ושסיכן חיי אדם בכול יום בו הרשות הזניחה אותו.

תביעה משפטית

נווטו במאמר לפי נושאים