שיפוץ דירה – מהם הסכנות הכרוכות בכך

אנשים רבים משפצים את הדירה שלהם.

לשיפוץ הדירה ישנם כל מיני יתרונות ובעיקר הצורך לחדש ולרענן את הישן שכבר נמאס לנו ממנו.

בייחוד כאשר מבלים זמן רב מאוד בדירה, מה שמעורר את הצורך שהיא תהיה מגוונת, מרעננת ושכיף לשהות בה.

אין ספק שבכל דירה ישנם פגמים – בין אם כאלו קטנים ובין אם כאלו מהותיים יותר. ניתן לנסות ולפתור את הבעיות הללו באמצעות שיפוץ, הזמנה של מומחי בנייה לטפל ולתקן כל מיני בעיות שישנן – בעיות עיצוביות או פרקטיות יותר.

 

חריגת תשלומים

כאשר ניתנת הצעת מחיר על שיפוץ דירות, חשוב מאוד לזכור שמדובר בהערכה בלבד שפעמים רבות יכולה להיות גבוה הרבה יותר מן המתכונן – בעקבות עיכובים בבנייה או בעקבות גילוי של בעיות נגררות שנוצרות.

במצבים כאלו חשוב מאוד לדעת שהוצאות על שיפוצים יכולות להיות גדולות משמעותית מן המתוכנן ולהיות מוכנים לכך החל מן הרגע הראשון ולוודא שניתן להוציא את סכומי הכסף המדוברים על מנת שלא להיות בסכנה של איחורי תשלומים אחרים או חלילה כניסה למינוס.

צריך לזכור שלפעמים בעיה קטנה היא רק תסמין לקיומה של בעיה גדולה יותר, שניתן יהיה לגלות רק בשיפוץ שבו חושפים את היסודות. המשמעות של טיפול בבעיות גדולות שונה לחלוטין ויוצרת אומדן גדול הרבה יותר של תשלום וזמן.

 

חריגת זמנים

כאמור, כל מיני סיבות עלולות לייצר חריגה מאסיבית מלוח הזמנים המקורי שהיה מתוכנן לשיפוץ. החל מגילוי של בעיות נוספות וכלה בבעיות צוות שונות שיכולות להתקיים – עיכובים מסוימים בקצב העבודה, נסיבות חיצוניות שלא מאפשרות מעובדים מסוימים להגיע או מקרים אחרים.

המשמעות של חריגות זמנים גדולות היא קודם כל כלכלית – חריגה משמעה עוד כסף שצריך להוציא, בין עם על הוצאות מגורים לתקופה נוספת בבית אחר, אם מדובר בשיפוץ דירה קומפלט, בין אם לעוד שעות עבודה של הפועלים או כל משמעות אחרת שיכולה להיות לכל שיפוץ.

 

בעיות כלכליות של הקבלן

לצערנו, אנו חיים במציאות ובה קבלנים רבים מוכרזים בתור פושטי רגל. המשמעות היא שיכולות להיות עבודות שלא יסוימו ואף חובות מסוימים שיש לקבלן – למשל בעקבות הליקויים שלא נפטרו או אף נוצרו בגללו.

במצב כזה, הפרויקט לא יסתיים ולא ניתן יהיה לחייב את הקבלן לשוב ולסיים את העבודה משום שהוא הוכרז כפושט רגל. לכן, חייבים לוודא מאוד שהולכים לחברת שיפוצים גדולה, שיש לה יציבות כלכלית מסוימת ובעיקר שהיא פועלת שנים רבות ללא בעיות.

 

עבודה לא מקצועית

בעיה מרכזית אחרת שיכולה להיווצר היא שבחירה לא נכונה שלא אנשי מקצוע יכולה לעורר בעיות בעקבות טיפול לא נכון והריסה לא מדויקת של חלקים בבית. המשמעות של הרשלנות היא שלאורך שנים עלולים להיווצר תסמינים שיתחברו לתמונה מדויקת – מה שאומר שחייבים לוודא את מקצועיות החברה.

 

חדר בשיפוץ