ריח שרוף יוצא מהשקעים- זה הפתרון

ריח שרוף יוצא מאחד השקעים? אם מחובר לשקע מכשיר חשמלי- נתקו אותו מיד והורידו את השאלטר של אזור התקלה בבית בלוח החשמל. אם המכשיר מקפיץ את החשמל, יש לנתק את השאלטר הראשי של הבית. בכל מקרה- טפלו בתקלה באופן מידי והזמינו חשמלאי מוסמך.

כיום, כאשר הבתים רווים במכשירי חשמל שונים, עלינו להיות ערים לכך מעבר לגובה חשבון החשמל. ריבוי מכשירי חשמל, אשר חלקם צרכני חשמל גדולים, עלול לגרום לעומס ולתקלות.
בניגוד לתקלות בבית אשר יושבות ברשימת המשימות שלנו במשך ימים, שבועות ולחרוצים בינינו אף חודשים, כשמדובר בתיקון תקלות חשמל בכלל ובשקע המעלה ריח שרוף בפרט – יש לדאוג לטיפול מיידי בתקלה על – ידי חשמלאי מוסמך ומקצועי.
אז למה זה קורה, מה עושים כדי לטפל ואיך אפשר להימנע מכך בעתיד? כל התשובות במאמר:

 

הסיבות לריח שרוף מהשקע

לרוב, ריח שרוף מהשקע נובע מעומסי חשמל, השארת תנור או מכשיר אחר דולק לאורך זמן, חיבור מכשיר זולל חשמל כמו מכונת כביסה או מזגן לשקע שאינו שקע כוח, חיבור גופי חימום לשקע לא  מתאים לכך או חוט חשמל שאינו מהודק היטב.

 

מה יקרה כשהחשמלאי יגיע?

תחילה, החשמלאי יבדוק את לוח החשמל בביתכם ואת מקור הקצר. הוא ייגש לשקע החשמל ויטפל בו לפי מצבו- החלפת כיסוי השקע, החלק הפנימי או חוטי החשמל המחוברים. אם מקור התקלה הוא חוטי החשמל, יחליף החשמלאי את הבידוד (ככל הנראה, השרוף) ויחליף בחדש.

כך או כך, עשו מביקור החשמלאי לימונדה- נצלו אותו לבדיקת ההארקה ושאר שקעי החשמל בביתכם.

 

מה ניתן לעשות כדי להימנע מכך בעתיד?

ראשית, היו בבקרה על השקעים בביתכם, במיוחד אלו מאחורי המקרר או מכונת הכביסה. אם השקעים רופפים, סדוקים או שבורים- דאגו להחליפם.
שימו לב כי המכשירים "זוללי החשמל", כמו מכונת הכביסה והמזגן, מחוברים לשקע כוח. זהו שקע המחובר ללוח החשמל בקו הזנה מיוחד, ויכול לספק את עוצמת החשמל הדרושה למכשירים אלה. חיבור מכשירים זוללי חשמל לשקעים רגילים שאינם מותאמים לעומס עלול לגרום לחימום וסכנה לדיירי הבית.
בנוסף, אם מכשירי חשמל משמיעים רעשים או מקצרים בתדירות גבוהה, בדקו זאת במהירות והזמינו חשמלאי. כשמדובר בתיקון תקלות חשמל– יש לטפל בכך במהירות ועל – ידי חשמלאי מקצועי ומוסמך.

 

לסיום,

תקלות הנוגעות לחשמל הן לא כמו שאר המטלות ברשימת המשימות שלנו. הן עלולות לגרום להתחשמלות או שריפה ומהוות סכנה ממשית, ועל כן מעבר לטיפול המיידי שדורשות- יש לבצען אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך לכך. שימו לב לשקעים בביתכם וטפלו בכך במידת הצורך, הקפידו להתקין גלאי עשן כאמצעי זהירות ואם יש תקלה- הזמינו את שירות החשמלאים הטוב ביותר, כך שתוכלו לישון בראש שקט.

 

נקודות חשמל