הדרכים המתקדמות ביותר לבדיקת רטיבות בנכס

נזילות, רטיבות ונזקי מים אחרים כתוצאה מכשלים וליקויים במערכת הצנרת והאינסטלציה או כתוצאה מבעיות איטום כלשהן, הינם נזקים נפוצים מאוד. הרי לא סתם קיימות פוליסות ביטוח מבנה ודירה שונות, אשר מכסות גם על נזקים אלו. כיאה לתחום כזה, קיימות גם שיטות ודרכים מתקדמות לבדיקות רטיבות בנכס, ובזאת יעסוק המאמר שלפניכם.

 

בדיקה לאיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

שיטה אחת נפוצה לצורך בדיקת רטיבות בקירות, ברצפות ובתקרות הינה שימוש במצלמה תרמית. המצלמה התרמית הינה כלי חדשני אשר יכול לספק תמונות מקיפות, ברורות ומדויקות של צנרת סמויה מהעין, כלומר, צנרת שאינה גלויה ונמצאת בתוך הקיר.

היתרונות של שיטה זו הינה שהיא איננה מצריכה הרס משמעותי כמו לחצוב בקיר או להרים מרצפות כדי לחשוף את הצנרת הקיימת, אלא היא מאפשרת לקבל תמונה מקיפה ללא נזק בכלל. אולם, החיסרון המרכזי של שיטה זו היא שהיא מוגבלת לעומק של מספר סנטימטרים אל תוך הקיר, כך שהיא לא תועיל לאיתור נזילות במערכת הביוב למשל, אשר נמצאת מספר מטרים מתחת לאדמה.

 

בדיקה לאיתור נזילות באמצעות מצלמה עם סיב אופטי

דרך מתקדמת נוספת היא להשתמש במצלמה המותקנת על סיב אופטי, וכך להחדירה אל תוך מערכת הצנרת ולאתר את הנזילות. את מצלמה זו ניתן להכניס אל מערכת הצנרת באמצעות פתחים גלויים, למשל האסלה, הכיור, פתחי הניקוז השונים, ובאמצעותה להגיע לאיזורים בהם יש ליקוי כלשהו. כמו כן, ניתן לקדוח חור קטן מאוד ברצפה כדי להגיע לצנרת, ולהחדירה משם.

היתרון של מצלמה זו הוא שניתן להגיע ממש עד הנקודה שבה יש תקלה ולקבל צילום קרוב, ברור ומדויק של התקלה. החיסרון שלה הוא שלעיתים אין מנוס מקידוח חור קטן כדי להשתמש בה. חשוב לציין שחור זה הינו קטן וניתן לתיקון.

 

בדיקה לאיתור נזילות באמצעות גלאי מבוסס גז

שיטה זו הינה דרך מתקדמת נוספת לגילוי נזילות ורטיבות. גלאי גז מתופעל בידי איש מקצוע מוסמך, ומאפשר לאתר בצורה מדויקת ולאבחן את מקור הנזילות. מפעיל המערכת מחדיר תערובת גז אל תוואי הצנרת, ובאמצעות חיישנים מתקדמים הקיימים במכשיר יש יכולת לזהות את מקור הרטיבות והנזילה בצורה מדויקת מאוד.

חשוב לציין כי תערובת הגזים בה משתמשים הינה ידידותית לסביבה וגם אינה מהווים סכנה למים שמגיעים אל הדירה לאחר מכן, שכן אחרת הם היו גורמים לנזק משמעותי וכלל לא היה מותר השימוש בהם. לרוב, שיטה זו מתאימה למקומות צנרת שנמצאים בעומק רב, כמו ביוב או צנרת הנמצאת בחצר הבית.

 

בדיקה לאיתור נזילות באמצעות גלאי שמע

גלאי שמע משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות של מיקרופונים רגישים מאוד ומסנני רעשים. באמצעות גלאים אלו, מפעיל המערכת יכול לבודד רעשים חיצוניים ולהגיע אל הרעש של מקור הנזילה, אך לא רק, אלא גם ממש להגיע אל המיקום המדויק של מקור הנזילה בצינור. ישנן מערכות שונות שפועלות בשיטה זו ומוכיחות את עצמן מדי שימוש.

 

נווטו במאמר לפי נושאים