קידוח יהלום

כיום מבנים רבים, אשר ביניהם גם כנראה הבית שלכם, עשויים בטון. מתוך הבנה כי המאפיין הכי חשוב למבנה שמאכלסים אותו אנשים הוא יציבות של המבנה, הבנייה אכן נעשית מבטון אשר הוא חומר מאוד חזק המייצר מבנים מאוד יציבים וחזקים גם כן. בגלל שהחומר מאוד חזק, על מנת לעשות בו שינויים יש צורך בביצוע קידוח יהלום. הכוונה בהליך קידוח יהלום היא קידוח בבטון על ידי מכשירים העשויים מיהלום. באם אתם זקוקים לעבודות קידוח בטון, חציבה בבטון, ניסור וחיתוך בטון וכו', נשמח לסייע לכם בכל אחת מהמשימות הללו ובאופן כללי בעבודות בטון בבית שלכם. מוזמנים להתקשר להתייעץ ולהזמין שירות עד הבית.

 

בטון

החומר בטון אכן מרכיב הרבה מתשתית ומבנה הבית שלכם. מדובר בשילוב של חול ומים בשילוב חומרים נוספים אשר ערבובם יוצר את הבטון. בתום הערבוב של כל החומרים משאירים את התערובת להתייבש, כך נוצרת יציקה מאוד חזקה ויציבה אשר ניתן לעבוד איתה על מנת לעצב ולהניח אותה היכן שרוצים, ליצירת קירות, תקרות, רצפות או כל חלק אחר במבנה שלכם. אמנם הבטון הוא החומר אשר יוצקים בבית, בפועל הוא בנוי על מוטות ברזל אשר מונחים לפי המבנה של הבית, לדוגמא עומדים על מנת לייצר קיר.

 

עבודה עם בטון

כאמור, בטון יכול להיות מאוד נוקשה ועל כן גם העבודה איתו עשויה להיות מאוד מורכבת ולא פשוטה. כדי כן להצליח לשנות את הרכב וצורת הבטון, בעלי מקצוע משתמשים במכשירים אשר מותאמים להתגבר על הקושי והחוזק של הבטון כדוגמת מכשירי קידוח יהלום. כמובן שעבודה עם בטון חייבת להיות תוך לקיחת ותשומת לב יתרה לבטיחות. הן מבחינת סכנה מהתמוטטות ונזק מהבטון עצמו, והן מהסכנה שבשימוש במכשירים המסיביים והגדולים שמצליחים לעבוד עם הבטון.

 

עבודות בבטון

ישנן כמה דרכים, או עבודות, אשר בעלי מקצוע יכולים לבחור להשתמש בהן כאשר ניגשים לבצע עבודות בבטון. כמובן שכל עבודה שכזאת מתבצעת על ידי בעל מקצוע בעקבות בהתאם לכך שהוא בחר את העבודה על מנת להשיג את המטרה שלשמה הוזמן למבנה. כל עבודה מתבצעת על ידי מכשיר מתאים תוך התמקדות בדגשים הרלוונטיים לסוג העבודה הזה.

 

קידוח יהלום

סוג העבודה הראשון הוא קידוח או ליתר דיוק קידוח יהלום. הבטון הוא חומר מאוד מסיבי ונוקשה ועל כן יש צורך בחומר עוד יותר חזק ונוקשה על מנת לשבור או ליצור בו שינויים. החומר שנבחר הוא היהלום בעקבות העובדה שהוא החומר החזק ביותר בטבע ועל כן מסוגל לקדוח בכל חומר, כולל בבטון. קידוח יהלום מתבצע על ידי מכשירים אשר בנויים מחלקם מיהלום. כך ניתן לקדוח בבטון עם מכשיר יעיל ונוח. כמובן שהנוחות והנגישות היא רק לבעלי מקצוע, ולא לאנשים בלי ניסיון או הסמכה בתחום.

 

ניסור בטון

לאור העובדה כי בטון הוא החומר העיקרי ממנו מבנים רבים בנויים, בכל שינוי שרוצים לעשות במבנה הבית, או בעצם בתשתיות מסוימות בבית, יש צורך בעבודה ניסור בטון. גם הניסור מתבצע על ידי מכשירים מבוססים יהלום, אך הצורה שלהם שונה מהמכשירים של קידוח יהלום. ניסור בטון מתבצע על ידי מכשירים עם להב, סכין עשוי יהלום אשר בצמוד לקיר, תקרת או כל דבר בטון, מנסר אותו לפי הרצון של בעל המקצוע.

 

הריסת בטון

בשונה מניסור ובטון ומהליך קידוח יהלום, הליך הריסת בטון הוא הרבה יותר מסיבי. עבודה זאת תהיה נחוצה כאשר מבצעים פרויקט פינוי בינוי, או בכל מקרה בו הורסים לגמרי מבנה אשר עשוי בטון. בגלל שהבטון, ובאופן כללי כל המבנה מאוד חזקים, המכשיר שישמש לצורך ההריסה יהיה שונה לגמרי מהמכשיר של קידוח יהלום ושל ניסור בטון. כנראה שאפילו לא יהיה שימוש ביהלום כלל אלא במעין בולדוזרים גדולים או מכונות ענק אחרות.

 

שילוב עבודות בטון

למרות ובגלל שישנם הרבה סוגים של עבודות בטון, לעיתים יכול להיות כי בעל מקצוע יצטרך לבצע כמה עבודות במקביל על מנת להשיג מטרה אחת ספציפית במבנה מסוים. שילוב של קידוח יהלום וניסור בטון לדוגמא, יכול להיות בעקבות שיפוץ של דירה. על כן, חשוב להבין מה ההיקף של העבודה ולתכנן את השלבים בהתאם. תוכלו להיעזר בבעל מקצוע אשר ינחה אתכם במה צריך לעשות ובהתאם גם יקבע בעבור קידוח יהלום מחיר מתאים, בעבור ניסור בטון או כל עבודה אחרת המתקשרת לבטון.

 

דגשים בהליך קידוח יהלום

נתמקד כעת דווקא בעבודת קידוח יהלום, אך כנראה שרוב הדגשים יהיו רלוונטיים גם לעבודות הבטון האחרות. כמובן שכל הדגשים הללו רלוונטיים לבעל המקצוע אשר מבצע את ההליך של קידוח בטון, או של עבודת בטון אחרת, אך כדאי שתכירו גם את הדגשים על מנת לקבל ודאות על ההליך ולוודא כי הכל מתבצע כמות שצריך.

 

דגשים בביצוע קידוח יהלום

  1. תכנון ובדיקת השטח – טרם כל עבודה מקצועית, ובייחוד קידוח יהלום, חייבת להתבצע סריקה של השטח. בדיקה וחיפוש מפגעים או תשתיות על מנת לא לפגוע בהן בזמן הקידוח.
  2. בטיחות – דגש תמידי. וידוא כי בעל המקצוע נוקט באמצעי בטיחות על מנת לשמור על בטחונו וגם על שלמות המבנה, כמה שאפשר.
  3. התאמת המכשיר – עבודת חקר יסודית תוליד החלטה באיזה מכשיר להשתמש, תוך התאמה מיטבית של קוטר הקידוח, עומק הקידוח והמכשיר המתאים למשימה.

 

כמה עולה קידוח יהלום?

כמובן שבעת כל הזמנת של בעל מקצוע עולה השאלה כמה הוא עולה. לא ניתן לקבוע מחיר קידוח יהלום טרם הזמנת העבודה. המחיר הסופי תלוי בעומק הקידוח ובקוטר של הקידוח. כלומר כמה עמוק נכנס המכשיר על מנת ליצור את החור המתאים ובאיזה קוטר היה החור. השינוי בקוטר ובעומק הקידוח תלוי במכשיר שבעל המקצוע בחר להשתמש בו. בנוסף, ישנם מקרים בהם לא מסתפקים רק הליך קידוח יהלום, במקרים אלו שבעל המקצוע יבצע עוד סוגים של עבודות המחיר עשוי להעלות בהתאם.

 

מחירון קידוח יהלום כללי

שירות מחיר
קידוח יהלום החל מ-400 ₪
יצירת חור למכשיר חשמלי החל מ-400 ₪
קידוח 10 צול החל מ-460 ₪