ציוד וכלי עבודה לשיפוצים בבית שחייבים להכיר

רבים מאיתנו ינסו לא פעם לקחת על עצמם את מטלות העבודה והשיפוצים של הבית, במקום להיעזר באנשי מקצוע בצורה חלקית או מלאה. במאמר זה נסקור את הדברים שחשוב לזכור בעת ביצוע שיפוצים ועבודות בבית בצורה עצמאית, ואת כלי העבודה והציוד שאתם חייבים להכיר.

 

מסור

מסור הוא כלי חשוב אשר יעזור לנו לחתוך ולנסר מוצרים כמידת הצורך. למשל, נוכל לייצר רהיטים בעצמנו ע״י ניסור חלקי עץ וחיבורם כרצוננו ולשם כך ניעזר במסור. קיימים סוגים שונים של מסורים שמספקים צרכים שונים – מסור סרט לניסור חומרים קשים, מסור עגול לניסור עץ עבה ועוד. חשוב לבחור את המסור המתאים בהתאם לצורך שלכם.

 

סכין יפנית

סכין יפנית הינה אחד מכלי העבודה השימושיים והקלים ביותר. באמצעותה, ניתן לחתוך בקלות חומרים קלים בצורה מדויקת ביותר מבלי להשתמש בסכינים או מספריים מסוגים שונים. בנוסף, הסכין היפנית הינה גם בטיחותית יותר מסכין רגיל שכן ניתן לסגור אותה ולפתוח אך ורק בזמן שימוש ועל כן להימנע מסכנת חתך מיותרת.

 

מקדחה

המקדחה היא כלי חובה בכל תהליך שיפוץ שבן בלעדיה קשה עד בלתי אפשרי לבצע שיפוץ. המקדחה נועדה לביצוע חורים במקומות שונים כמו למשל חורים בקיר לצורך תליית מוצרים כגון טלוויזיות, תמונות ועוד. המקדחה מאפשרת לבצע חור בקיר בגודל ובצורה של בורג ולאחר מכן להיעזר בבורג לצורך קיבוע אביזרים.

 

מברגה

בנוסף למקדחה, נצטרך להשתמש גם במברגה על מנת להבריג את הברגים לקיר. המברגה עוזרת לתליית מוצרים שונים כמו גופי תאורה, תמונות ומדפים וכן תעזור להרכיב רהיטים כמו ארונות. חשוב לבחור מברגה איכותית אשר בהכרח תתאים לגודל הברגים בהם אתם משתמשים ותדע לספק את התוצאות הרצויות.

 

סולם טלסקופי

באמצעות הסולם ניתן להגיע לשלל מקומות בבית ובגינה, ולבצע עבודות בגובה שבלתי אפשרי לבצע מהאדמה. לדוגמא, עיסוק במזגנים, בתליית והחלפת מנורות בגובה רב, או בהגעה למקומות הגבוהים משמעותית מפני האדמה, נזדקק לסולם. סולמות טלסקופיים בולטים בייחודיותם בשל העבודה שהם מתקפלים אך בו זמנית יכולים להגיע לגובה רב.

סולם זה הוא נייד ואינו שוקל משקל רב, כך שניתן בקלות לשאת אותו ממקום למקום. בנוסף, בעיסוק בשיפוץ בבית הבטיחות חשובה מכל, והסולם הטלסקופי מבטיח אמינות ונעילה בטיחותית ביותר של השלבים. ישנם דגמים של סולמות טלסקופיים היכולים לשאת משקל של עד 150 קילוגרמים. גובהם נע בין 96 ס״מ, במצבם המקופל, ובמצבם המקסימלי הם יכולים להתנשא עד גובה של בין שלושה לשישה מטרים.

 

לסיכום

בין אם אתם יוצאים לשיפוץ גדול, או מתכוננים לקראת מעבר דירה, או סתם מחפשים טיפים לכלים שישמשו אתכם מבעוד מועד, אנו מקווים שהטיפים הללו יסייעו לכם. זכרו לרכוש קניה מושכלת המתאימה לצרכיכם, ולשמור על בטיחותכם בעת השימוש. בהצלחה.

שיפוצים

נווטו במאמר לפי נושאים