3 צבעי הקיר המתאימים לבטון

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של שימוש הבטון כמרכיב קונסטרוקטיבי כחלק משלד הבית והופך לשמש כאלמנט ויזואלי – טרנדי. אם בעבר נתקלנו בבטון חשוף בעיקר כאשר הוא נשפך מהמערבל אל תוך תבנית באתר בנייה, היום ניתן לראות אותו בקירות בחלקים שונים של הבית: משטח עבודה במטבח, באקססוריז, כקיר דקורטיבי מחוץ או בפנים הבית ואפילו כריהוט.

 

מה המחשבה העומדת מאחורי השימוש בבטון?

הרעיון בשילובי בטון בחללים הוא התחושה של חשיפת ה"אמת" של המבנה. הסגנון הזה ניכר בעיקר בסגנון העיצוב המודרני או התעשייתי. כמובן שהוא משתלב גם עם סגנון עיצוב כפרי עם משלבים בנוסף עץ מה שמרשה אווירה של עיצוב מודרני וחמים. אחד שימושים הכי פופולריים של בטון כאלמנט עיצובי הוא קירות בטון בפנים הבית כאשר הוא חשוף לגמרי ללא חיפויים או צבעי בטון מעליו. המראה של הבטון שידוע בבליטות ובתבניות היציקה שלו נותן תחושה תעשייתית.

 

האם יש חסרונות בשילוב בטון חשוף בבית?

החיסרון הבולט ביותר במידה ותרצו לשלב קירות בטון בבית הוא שהתהליך מחייב הכנה מראש עוד משלב התכנון הראשוני כיוון שמדובר בקיר שצריך לצקת אותו במקום לבנות במבלוקים כמו קירות רגילים וכמובן יש להשאיר אותו ללא צבע או טיח. בהמשך אם תרצו לערוך שינויים עיצוביים בתוך הבית ולהפוך אותו להיות קיר "רגיל" תצטרכו עזרה של בעל מקצוע.

 

אפשר לזייף את המראה של קיר הטון?

למי שקשה לו לתכנן מראש את עיצוב הבית משלבים כל כך מוקדמים, או מי שסתם לא רוצה להתחייב למראה הבטון החשוף, מי שכבר גר בבית בנוי או דירה קיימת והיה רוצה לשחזר או ליצור בעצמו את אפקט קיר הבטון: יש לנו פתרון בשבילכם!
ניתן להשיג מראה דומה על ידי מוצרי גמר ייעודיים שמקנים מראה של בטון. הם קיימים במגוון גימורים במותגים שונים כמו נירלט או טמבור. יש להם סדרות שתפקידן להעניק לבית את מראה הבטון בעזרת טיח מינרלי במראה עדין עד משופשף, מוחלק ומוכן לשימושכם.
הוא מעניק לקיר מראה צבעי ומעונן.

 

טיח מינרלי – מה ההבדל?

ניתן להשיג גם טיח מינרלי במראה טבעי ועברה שיעניק לקיר את המראה האורבני הרצוי: בטון תעשייתי או מוחלק שיצור מראה של בטון לא מעובד על הקיר.
מי שמעוניין ליצור בבית שלו קיר דקורטיבי באופן עצמאי אבל במראה של בטון יכול להשתמש בחומר מיוחד שמורחים באמצעות ויסקוזה, רולר וספוג והוא יוצר מראה בטון משופשף – מהודק.

 

לסיכום

אנחנו רואים קירות עם בטון חשוף בכל מקום: מסעדות, סטודיו ומכוני כושר, בתי קפה וגם בבתים של אנשים. הוא נותן מראה מודרני ומעוצב לחלל ואפשר ליצור אותו גם באמצעות תכשירים וצבעים קנויים. אם החלום שלכם הוא ליצור מראה של בטון חשוף, לשלב לצידו עציצים ועץ ממש כמו שאתם רואים במגזינים ובבתי קפה הכי נחשבים: זה כבר לא חלום רחוק! זה לגמרי אפשרי.

מברשת

 

נווטו במאמר לפי נושאים