פרגולה יעילה גם בחורף – שילוב של עץ ובטון

פרגולה נועדה לספק הגנה מפני קרני השמש ומפני טפטופי הגשם.

ככל שאנו רוצים לנצל את הפרגולה וליהנות ממנה גם בימי גשם קרים, ניתן להתקין סגירת חורף לפרגולה, אשר תשמור עלינו יבשים.

 

היתרונות שבסגירת חורף לפרגולה

ראשית, סגירה לפרגולה ניתנת לניתוק פשוט וקל. את הסגירה של הפרגולה ניתן להוריד בימי השנה החמים, ולהחזירה בימי החורף הקרים. בימי החורף, הסגירה מגנה מפני נזקי הגשם על היושבים בה ועל תכולתה. שנית, עולה עניין המחיר. עלות סגירת הפרגולה היא נמוכה ביחס לשאר הסגירות, זאת מפני שההתקנה של הסגירה קלה יותר.

לבסוף, לאלו אשר מעוניינים להשקיע מעט יותר, ניתן להתקין חלונות בסגירה, אשר מאפשרים להכניס אור לחלל וכן לשמור על האפשרות לראות את הנוף. כמו כן, ניתן להתקין גם חלונות הניתנים לפתיחה ולסגירה לפי הצורך.

 

פרמטרים לבחירה

את סגירת החורף לפרגולה כדאי לבחור תוך התחשבות במספר פרמטרים.

ראשית, מחיר. התאימו את הסגירה בהתאמה לתקציבכם. חריגה מהתקציב אינה נדרשת, שכן קיימים סוגי סגירות רבים, אשר ישרתו אתכם נאמנה. לאחר חישוב התקציב הקיים, בצעו סקר שוק לשם בחינת החומרים ורמות הביצוע השונות.

פרמטר נוסף שיש לבחון בקפידה הוא עמידות החומר. בחרו בחומרים עמידים לנזקי מזג האוויר, זאת על מנת להימנע מרכישות חוזרות לאחר עונה. כך, ככל שאזור מגוריכם חשוף לגשם או רוחות חזקות, מומלץ לקנות חומר בעל רמת עמידות גבוהה.

לבסוף, עולים נושאי ההתקנה, התחזוקה והבטיחות. וודאו כי החברה המתקינה את הסגירה בעלת רקע מקצועי וניסיון רחבים, וכי עבודה מבוצעת בצורה מקצועית.

 

שילוב עץ ובטון

אנשים רבים מעוניינים בפרגולה העשויה בטון, אך אינם רוצים לוותר על המראה הדקורטיבי. משכך, רבים מבצעים סגירת פרגולה מבטון עם קירוי עשוי מעץ בגג, או לחילופין משלבים עץ בעמודי הבטון. התוצאה תהיה פרגולה בעלת מראה עשיר וחם, המוגן באופן ראוי מפני נזקי מזג האוויר.

 

קצת ידע לא מזיק – שלבי הבנייה

כאשר בונים פרגולה מבטון, יש לתכנן אותה בהתאם לצרכי המשתמש, לרבות לפי המידות הרצויות. לאחר מכן, יצוק קבלן הבנייה את הפרגולה. לאחר שהמבנה עומד, יש לבצע קיבוע לגג מהחומר אותו בחרתם, כאמור לעיל, עץ יכול להוות בחירה מעולה, בשל התוספת העיצובית. לבסוף, יבוצע איטום על מנת שטיפות הגשם לא יחדרו.

פרגולות בטון בשילוב עץ, מאפשרות להיות בחוץ מבלי להרגיש את מגבלות מזג האוויר. הן את קרני השמש בקיץ והן טיפות הגשם בחורף. קירוי הפרגולה בעזרת עץ מעניק תחושה קלה ודקורטיבית יותר.

חשוב כי העץ ממנו הפרגולה נבנתה יהיה מחוטא, זאת על מנת שלא יחדרו אליו מזיקים. כמו כן, חשוב לשמור על תחזוקת העץ על ידי צביעה.

 

פינת ישיבה סגורה

נווטו במאמר לפי נושאים