ניסור בטון בגבעת זאב

גבעת זאב היא ישוב עירוני הנמצא צפונית מערבית לעיר ירושלים. הישוב נקרא על שמו של זאב ז'בוטינסקי. ייחודו של היישוב, הוא המגוון הגדול של האוכלוסיות החיות בו יחד בהרמוניה. בגבעת זאב גרים יחד עולים ממגוון עצום של מדינות הרוצים לחיות חיים שקטים ונעימים בקרבה לירושלים. ניסור בטון בגבעת זאב הוא צורך מתמיד בגלל צמיחת העיר. במאמר זה נסקור את האתגרים בתחום.

איכות משתנה של הבנייה 

העיירה גבעת זאב מושכת במשך שנים ארוכות עולים חדשים מכל רחבי העולם. מדובר בעיירה המונה כרגע פחות מ-16 אלף תושבים, אך היא גדלה וצומחת במהירות. הנדלן האיכותי בקרבה לעיר גדולה, מערכת החינוך המעולה, התרבות המתפתחת, כל אלו הופכים את גבעת זאב ליישוב בתנופת בנייה. תנופת הבנייה בגבעת זאב היא סימן טוב לעתידה של העיר, אך היא גם אתגר לבעלי מקצוע העוסקים בניסור בטון. ניסור בטון בגבעת זאב חייב להיות מותאם למגוון העצום של צורות הבנייה בעיר. חלק מהמבנים בעיר נבנו באופן לא איכותי, עם יציקות של בטון שמתפוררות תחת דיסק החיתוך. על בעל מקצוע העוסק בתחום ניסור בטון בגבעת זאב, להיות בעל יכולת להבחין בין הבתים השונים, ולדעת להתכונן לאופי העבודה שיידרש ממנו. יכולת זו ניתן להשיג רק לאחר שנים ארוכות של עבודה בעיר ובאזור.  

 

תחרות של בעלי מקצוע מהשטחים 

אין זה סוד שתחום ניסור בטון בגבעת זאב, כמו שאר תחומי הבניין והתחזוקה, הוא תחום אשר רבים מהעובדים בו מתגוררים בשטחי יהודה ושומרון. מצד אחד, מדובר בתחרות מבורכת, אשר עשויה להוביל להורדת המחיר הסופי לצרכן. מצד שני, הפיקוח על ההכשרה בשטחים הוא מוגבל מאוד, ולמעשה אין יכולת לדעת מהי איכות העבודה שיבצע בעל המקצוע. התחרות של בעלי המקצוע מהשטחים היא אתגר נוסף עמו צריך להתמודד בעל מקצוע בעיר גבעת זאב, הממוקמת למעשה מעבר לקו הירוק. כדי לעמוד בתחרות, על בעל מקצוע העוסק בניסור בטון בגבעת זאב להיות בעל מיומנות כה גבוהה, עד שהלקוחות לא ישקלו אפילו לחפש תחליף. 

נטייה להרוס ולבנות מחדש

תושבי גבעת זאב נהנים באופן יחסי ממחירי בנייה וקרקעות זולים יותר, בטח אם משווים זאת לאזורי הביקוש העיקריים בישראל, גוש דן וירושלים. מחירי הקרקעות הנוחים, וריבוי הקבלנים, גורמים ללקוחות רבים לבחור באפשרות של הרס מוחלט ובנייה מחדש, במקום ללכת על האפשרות של שיפוץ. מדובר באתגר נוסף עמו מתמודדים בעלי מקצוע העוסקים בניסור בטון. חשוב מאוד לזכור, אתם יודעים איך אתם נכנסים לשיפוץ מקיף, אבל אתם אף פעם לא יודעים איך אתם יוצאים ממנו. ניסור בטון בגבעת זאב יכול לחסוך לכם המון כסף, ובעיקר זמן. הניסור יכול לחולל מהפכה בחלל הבית ברגע, במקום שיפוץ מקיף ארוך ומתיש, אשר כמעט תמיד חורג מהתקציב ומהזמן שהוגדרו לו.