מראה מפואר לבית? הנה 4 טיפים שחייבים לדעת

עיצוב פנים של חלל הבית הינו עיסוק נפוץ ופופולארי כיום, בקרב  אנשים רבים, מלבד אדריכלים ומעצבי פנים.

אנשים אשר נכנסים לדירה חדשה, שמים דגש ומשקיעים מחשבה בתכנון של העיצוב לא פחות מאשר בתכנון גודל הדירה, מיקומה וכיו"ב.

באופן כללי, בתחום עיצוב הפנים, קיים מגוון סגנונות עיצוב שונים, כגון: סגנון מודרני, קלאסי, כפרי ואקלקטי, כאשר כל סוג נותן דגשים על דברים מסוימים ומעניק ייחודיות מסוימת באמצעות העיצוב. בעוד שחלק מהאנשים יעדיפו עיצוב מודרני שיעניק מראה נקי ופשוט, אחרים יעדיפו דווקא את המראה המפואר יותר בעיצוב ביתם.

 

4 טיפים לעיצוב הבית – אלמנטים

בהקשר זה, ניתן להציע כמה טיפים אופציונאליים לעיצוב הבית, אשר עשויים להבליט בו אלמנטים חשובים ולהעניק לו מראה אלגנטי ומפואר:

מראות

שימוש במראות באזורים שונים של הבית, עשוי לגרום למרחב הבית להיראות גדול יותר. ניתן למקם מראה גדולה מאוד באזור הסלון או באזור פינת האוכל כך שההשתקפות תעניק מעין אשליה של חלל גדול עם אווירה נעימה. ניתן לשלב גם מראות מיוחדות בצורה לא שגרתית שיתרמו אף הן לעיצוב מאוד מושך ומרשים.

 

ריהוט

בחירת ריהוט שיגרום למראה יוקרתי, כגון: ריהוט מעור. ספת עור גדולה, כסאות עור מיוחדים, ארונות לחדר שינה מיוחדים וכיו"ב יעניקו לבית מראה יוקרתי ואלגנטי.

 

צבע

שימוש בצבעי זהב וברונזה יעניקו למראה הבית תחושה של יוקרה ועושר. ניתן לשלב את המתכות בפריטים שונים בבית, כגון: בברזים במטבח או במקלחת, בידיות של דלתות בבית ואף בתאורה מעוצבת, המכילה חלקים מזהב או ברונזה. גם ריהוט עם שילוב של זהב או ברונזה כגון: שולחן דקורטיבי לפינת אוכל, ייתן לבית מראה של יוקרה ופאר.

 

שלד הבית

הוספה של אלמנט אדריכלי, הקשור לשלד הבית ולא לעיצוב הפנים עצמו, דבר הנקרא: עיצוב הרקע. לדוגמא: רוזטות על התקרות או קיר עם תוספת של פסים, מרובעים או כל דוגמא אחרת, שעוצבה ע"י האדריכל, שתשדרג את הקירות באזור מסוים בבית (בפינת האוכל, בסלון וכיו"ב) ותתרום להם למראה מלכותי ומפואר.

 

לסיכום

תחום עיצוב הפנים הינו רחב וכולל בתוכו מגוון של סגנונות החל מסגנון עיצוב פשוט וסטנדרטי וכלה בסגנון עיצוב מפואר ויוקרתי. לכל סוג של עיצוב יש אלמנטים המייחדים אותו מסוג עיצוב אחר.

כאשר אתם בוחרים לעצב את ביתכם בסגנון מפואר, יש לשים לב לפריטים מסוימים בהם יש להשתמש באזורים השונים בבית, כפי שהוצג לעיל, כמו גם לחומרים מהם עשויים הפריטים השונים שאותם אתם משלבים בעיצוב. גם בבחירת הריהוט אותו אתם מעוניינים לשלב במסגרת העיצוב, יש לשים דגש על סוג הבד, הסגנון וכיו"ב ולבחון האם הוא מעניק  תחושה של יוקרה ופאר.

נווטו במאמר לפי נושאים