כיצד ניתן לתקן רטיבות בסלון

אחת הבעיות המתעוררות לעיתים מזומנות, הן בבתים פרטיים והן בבניינים רבי קומות, היא בעיית הרטיבות. רטיבות בכל אחד מהחדרים בבית עלולה לגרום לנזקים מרובים – נזקים מצטברים למבנה מצד אחד, שעלולים להיות בעייתיים מבחינה בטיחותית, ומצד שני נזקים בריאותיים לדיירים שנחשפים ללחות ולעובש המצטבר על הקירות ועל המרצפות בחלל שבו מתקיימת הרטיבות. מה המשמעויות של רטיבות בסלון ובכל אחד מהחדרים בבית בכלל? כיצד ניתן לתקן את הרטיבות בסלון במהירות וביעילות? היכן ניתן להזמין תיקון רטיבות מקצועי ומיומן? כל התשובות – בשורות להלן.

נזילה כבדה

רטיבות בסלון ובשאר החללים בבית והמשמעויות שלה

כבר הוזכרה לעיל העובדה שרטיבות בסלון, בחדרי השינה ובכל חדר אחר בבית, עלולות להיות לה השלכות בטיחותיות ובריאותיות. מבחינה בטיחותית – רטיבות בבית, אם היא לא מטופלת בתוך זמן קצר, עלולה לפגוע עם הזמן ביציבות המבנה. הדבר נכון הן כשמדובר בבית פרטי והן כשמדובר במבנה רב קומות. מדובר בבעיה אקוטית, שאם לא תטופל בזמן תגרום נזק בלתי הפיך למבנה, שיחייב הריסה שלו ובניית מבנה חדש. זאת, ועוד טרם הזכרנו את הסיכון הרב הכרוך במפגש בין קירות רטובים וצנרת חשמל חשופה.

מבחינה בריאותית, חשיפה של בני המשפחה לרטיבות מתמדת מצד אחד, ולעובש מצטבר בעקבות הרטיבות מצד שני, עלולה לגרום לתופעות לוואי מעצבנות במקרה הטוב, ולבעיות רפואיות לא פשוטות במקרה הפחות טוב. זאת, בעיקר אצל ילדים או מבוגרים, שהמערכת החיסונית שלהם חלשה. תיקון הגורמים לרטיבות ומניעת ההתפשטות שלה הן, לפיכך, בעלות חשיבות רבה.

תיקון רטיבות בסלון – אבחון הגורמים, תיקון הבעיה ומניעת החזרה שלה.

השלב הראשון בטיפול ברטיבות בסלון וסכל מקום אחר בבית, הוא אבחון הגורם לבעיה. אם במטבח או בשירותים הבעיה היא, לרוב, נזילה בצנרת המים, הרי שבסלון ובחדרים אחרים הבעיה טמונה בדרך כלל בחדירה של רטיבות מבחוץ, בעיקר בעונת הגשמים. אבחון הרטיבות פירושו זיהוי המקומות שמהם חודרים המים לתוך הסלון או החדר המדובר. אבחון כאמור ניתן לביצוע ביעילות רבה, בעזרת מכשור ייחודי הקיים אצל בעלי מקצוע מיומנים. אחרי שמוקד הבעיה אובחן, יש לטפל בו במהירות. תחילה יש לאטום את הפרצה שדרכה חודרים המים לתוך הבית. לאחר מכן יש לקלף את הקיר ולהסיר את השכבה הנגועה שהעלתה עובש. בשלב הבא, לאחר שהרטיבות מתייבשת, ניתן לצבוע את הקיר – ורצוי בצבעים המהולים בחומרים נוגדי עובש, שגם ישמרו על הבריאות של דיירי הבית. אם מדובר בתקרה, יש לאטום אותה במהירות באמצעות זיפות או יריעות ביטומן ובהמשך לבצע את הפעולות כאמור לעיל – הסרת העובש וצביעת הקירות.

אם יש לך עניין באבחון רטיבות בסלון ובחדרי הבית בכלל, תיקון הרטיבות והשבת המצב לקדמותו – זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע המיומנים של שיפוצים פלוס אמונים על אבחון וטיפול ברטיבות על כל המשתמע ממנה. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמקצוענים שליו יחזרו אליך בהקדם. הם יאבחנו את הבעיה ויטפלו בה, בזמן הקצר ביותר ובעלויות הנמוכות ביותר.

למידע נוסף אודות רטיבות בסלון ושיפוצים  >>

ציפוי אפוקסי לרצפת בטון לכל הפרטים לחץ כאן