למה חשוב לבצע בדק בית לדירה מקבלן?

כשאנחנו חושבים על בדק בית, אנחנו בדרך כלל לא חושבים על בדיקה של בית פיזי, אלא יותר על קריאה לחשבון נפש. אולם, בדק בית הוא גם מבחן ממשי שניתן – וצריך – לעשות לכל בית חדש. כשאנחנו קונים דירה ישירות מהקבלן, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהדירה בנויה בצורה מושלמת.

אבל מה תגידו אם נספר לכם שחשוב לבצע בדק בית – גם לדירה מקבלן? אבל מה עושים בכלל בבדק בית? ולמה חשוב לעשות בדק בית גם בדירה מקבלן? האם כל אחד יכול לעשות בדק בית, או שצריך אדם שהוסמך לכך? את התשובות לכל השאלות הללו תוכלו למצוא ממש בטקסט שלפניכם.

 

מה עושים בבדק בית

בדק בית הוא בחינה בסיסית וחשובה לדירה ולסביבתה. בדק בית יכלול בדיקות בסיסיות כמו איתור נזילות, וחשיפת ריצוף רעוע. אולם, בדק בית דירה מקבלן יכלול גם בדיקות כמו חלונות שאינם אטומים דיים או ליקויים בשלד המבנה. תופתעו לגלות בכמה דירות חדשות מקבלן האיטום סביב החלון אינו טוב מספיק. גילוי מוקדם יאפשר לכם לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים על חשבונו.

 

למה חשוב לעשות בדק בית

חשוב לבצע בדק בית ממספר סיבות. קודם כל, אתם משלמים על בית או דירה לא מעט כסף. כשאתם משקיעים סכום כה גדול – אתם רוצים להיות בטוחים שאתם קונים מוצר ברמה גבוהה, ושלא עבדו עליכם. בנוסף, חשוב לעשות בדק בית משום שהבדיקה יכולה לסייע במניעה מוקדמת של תקלות שיכולות לא רק לעלות הרבה כסף – אלא ממש לסכן חיי אדם.

 

למה חשוב לבצע בדק בית גם בדירה חדשה

חשוב לבצע בדק בית גם בדירה מקבלן, משום שכיום איכות הבנייה בישראל אינה טובה דיה בשביל שתוכלו לסמוך על הקבלן בעיניים עצומות. הרבה קבלנים ומנהלי עבודה מתפשרים על עובדים לא מקצועיים בשכר נמוך, וההפסד הוא כולו של הדיירים.

 

מי עושה בדק בית

בדק בית יהיה מבוצע אך ורק על ידי מי שהוסמך לכך. יש מספר חברות, כמו חברת שטופמכר, שמעסיקות בוחנים מקצועיים. מומלץ ליצור איתם קשר לפני קניית דירה.

 

סיכום

לסיכום, בדק בית הוא הליך בסיסי וחשוב בכל רכישה של נכס למגורים. השם של הבדיקה הוא אמנם "בדק בית" – אבל למעשה מדובר בבדיקה מקיפה הרבה יותר מאשר רק בחינה של המבנה. זכרו שבדק בית צריך להיעשות על ידי חברה מקצועית ועל ידי איש מקצוע. חשוב לבצע בדק בית, משום שישנם דברים שקל לפספס, אך הם יכולים לפגוע משמעותית באיכות החיים של הדיירים.

חשוב לבצע בדק בית גם בדירה מקבלן, גם משום שאיכות הבנייה בישראל – נכון לתחילת שנת 2023 – אינה גבוה דיה. איתור של כשלים או תקלות במועד סמוך לרכישה – יכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים, ואף לגרום לקבלן לתקן את התקלות על חשבונו.

פועלים

 

נווטו במאמר לפי נושאים