כמה סוגי דודים קיימים?

אולי זרימת מים חמים במקלחת ובברזים שלכם היא דבר מובן מאליו עבורכם, אבל אם נרד לשורש העניין הזה – נגלה שלא מעט גורמים עומדים מאחוריהם.

על מנת להגיע למים חמים תצטרכו לסמוך על גורמים כמו קולט השמש או על הזיכרון שלכם ללחוץ על כפתור ההפעלה – בהתאם לסוג הדוד שמותקן אצלכם.

כדי לעשות קצת סדר בדברים, יצאנו לבדוק כמה סוגי דודים קיימים, ובין אילו אפשרויות תוכלו לבחור.

אז קדימה, שנתחיל?

 

סוגי דודים קיימים: נעים להכיר!

רגע לפני שאתם מצטיידים בדוד חדש, כדאי שתדעו אילו אפשרויות עומדות בפניכם לבחירה. באופן כללי, ניתן להגיד ש-2 סוגי דודים קיימים בעולם:

1. דוד חשמל.
2. דוד שמש.

אם נפתח את הנושא הזה קצת יותר, נגלה שקיימים הרבה יותר סוגי דודים, שכן כל אחד מסוגי הדודים מביא איתו גדלים שונים, מצב עמידה לעומת מצב שכיבה ועוד.

 

סוגי דודים: הכירו לעומק את דוד השמש

דוד השמש הוא דוד שנפוץ במיוחד במבנים ישנים יותר, אך לא רק. דוד השמש עובד על פי עיקרון פשוט – הוא מכיל קולט שמש שקולט את קרני השמש החמות, ובהתאם המים שבתוך דוד השמש יכולים להתחמם ולהגיע לטמפרטורות גבוהות. עד כמה גבוהות? ובכן, בימי הקיץ החמים ביותר, ניתן לסמוך על מי הדוד החמים גם בשעות הערב, בהן השמש יורדת, ולהנות ממקלחת ארוכה וחמה (אבל שימו לב לא לבזבז יותר מדי מים, אוקיי?).

דוד השמש הוא חסכוני יותר מדוד החשמל, משום שהוא מאפשר הנאה ממים חמים בלי כל צורך להפעיל את כפתור החימום שלו, וברוב המקרים החימום המלאכותי של המים שנמצאים בתוכו מתבצע אך ורק בעונות הסתיו והחורף.

 

דוד החשמל – כשמדברים על סוגי דודים קיימים, אי אפשר שלא לדבר גם עליו

דוד החשמל הוא סוג הדוד שבדרך כלל מותקן על גבי מבנים חדשים. דוד החשמל גם הוא עובד על פי עיקרון פשוט – הדלקתם את כפתור הדוד? המים בו מתחילים להתחמם. לא הדלקתם את כפתור הדוד? אתם יכולים לשכוח ממים חמים.

דוד החשמל היום הוא מתקדם ביותר, ומביא איתו עלויות נמוכות יחסית גם של התקנה וגם של הפעלה, ולכן רבים שמחים להשתמש בו גם לצרכים ביתיים וגם לחללים נוספים.

 

יש בעיה בדוד? אל דאגה – אפשר למצוא לה פתרון בקלות!

לכל צורך שעולה לכם כלפי הדוד שלכם, כדאי שתכירו את מים חמים – טכנאי דודים. אצל חברת מים חמים תוכלו למצוא מגוון שירותים כמו התקנת דודים, תיקון דודים, רכישת קולטי שמש, מאיץ חום, שעון לדוד, גוף חימום ועוד. החברה מציעה גם מגוון עשיר של מידע באתר האינטרנט שלה, ולכן כדאי להציץ בו ולמצוא את כל מה הידע שלו אתם זקוקים. קדימה, אתם עוד כאן? צלצלו
ל-077-997-5845 והתחילו להנות מהשירותים של מים חמים!

 

מכשיר לחימום מים

נווטו במאמר לפי נושאים