כמה זמן ייקח לעשות שיפוץ מלא של חזית מבנה

כדי להבין כמה זמן ייקח לעשות שיפוץ מלא עבור חזית מבנה קיים, יש להבין לאיזו מטרה משפצים, עם איזה חומר משפצים ומהו גודל האזור שמשפצים. בכתבה זו נסקור את השימוש במוצרי אבן וניתן שיעורים יחסיים, שכן כל עוד אין לנו את הערכים עבור כל משתנה אין דרך לחשב את הזמן הנתון והרצוי.

 

החומרים לשיפוץ חזית המבנה

ניתן לשפץ את חזית המבנה באמצעות מוצרי אבן עשוי מאבקת שיש, אבן, סיבי בזלת לא ארוגים הנקראים "האבן השלישית". מדובר על טכנולוגיה חדשנית יחסית ייעודית לחיפוי חוץ ואף לפנים המבנה. באמצעות האבן השלישית ניתן לשפץ את חזית המבנה בזמן קצר יותר ותוך הקצאת עלויות נמוכות יותר, באופן יחסי. האבן השלישית נחשבת כמוצר אריחי אבן קלה, שהופכת לאבן קשיחה באופן ייעודי לאחר שמחילים אותה כהלכה.

 

עיצוב חיצוני לחזית המבנה

מבחינת הנראות החיצונית, מוצרי האבן המדוברים יכולים להיראות כמו כל דבר שרוצים. בין אם אבן טבעית, שיש, עץ ושלל אפשרויות וגוונים שניתן לדמיין. ועם זאת, האבן השלישית איננה מוצר פלאים מנותק מכוחות הטבע ועומד בסטנדרטים המתאימים של התקנים המחמירים בארץ ובעולם ומחזיקה בתקן לשיטה מתועשת. האבן השלישית נחשבת כאבן קלה קשיחה העומדת בדרישות תב"ע.

לאבן השלישית תקני אש (בלתי דליק), תקני קרינת UV (דרגה 5 מתוך 5), אינה מתבלה או דוהה בקני UV, קרני אטימות מים (איטום של 100% מבלי לספוג נוזלים, להצמיח ירוקת או להעלות עובש), התאמה לתקן 2378 (עמידות ברמה גבוהה ביותר) ושלל הסמכות אחרות שהתקבלו כתוצאה מעמידה בתקנים ובמבחנים מסוימים הנועדו לבחון עמידותם ואיכותם של חומרי האבן השלישית.

 

חיסכון משאבים בתהליך שיפוץ חזית המבנה

וכעת שאנחנו מבינים במה מדובר, ורואים שיש כאן התאמה לתקנים ודגש מסוים על איכות החיפוי נוכל לדסקס גם בעניין החיסכון במשאבים. המשאבים העיקריים שאנחנו מדברים עליהם הם כסף וזמן. חברת האבן השלישית מספרת לנו שהחומר עצמו עולה כ-305 פחות בהשוואה לחיפוי קיר אחרים שניתן למצוא בשוק. כאשר השוואה זו נעשתה על בסיס עלות תועלת. מתוכה נגזרו עלות המוצר, עלות ההתקנה, כמו גם פחת ועמידות לאורך שנים. לצורך המחשה, חיסכון זה יכול להתבטא גם ברמת ה-מאות אלפי שקלים חדשים עבור מבנה מגורים אחד.

 

שיפוץ חזית מבנה תוך חיסכון יחסי בזמן

חיסכון נוסף הוא בזמן. שכן חברת העין השלישית מספרת לנו על שיפוץ חזית מבנה באמצעות החומרים המדברים אמור לקחת פחות מכל חיפוי אחר ואף כמחצית מהזמן הנדרש (עבור כל חיפוי אחר). ובכך יש גם חיסכון כספי כי זמן העבודה באתר הבנייה מתקצר ועל כן גם עלויות הבנייה. חיסכון זה יכול להתגלם ולהתגלגל לסך החיסכון הכללי בעלויות הרכישה וההתקנה (והיישום) של האבן השלישית. האבן השלישית עצמה נחשבת כמוצר קל שאינו מכביד על המבנה, וללא סכנה לנפילת אריחים. על פי הנאמר באתר החברה. ולפיכך יכולה להתאים למבנים וותיקים וישנים יותר, כמו גם לחדשים וטריים.

חזית הבניין

נווטו במאמר לפי נושאים