כך תשמור על המזגן המרכזי בבית לאורך זמן

ניקיון תקופתי של הפילטרים, היצמדות להנחיות היצרן ובעיקר התייעצות עם בעלי מקצוע הם כולם כלים אפקטיביים מאוד בשמירה על המזגן המרכזי של הבית לאורך זמן. אז איך עושים כל פעולה כזו ומאיפה מתחילים? הנה המדריך שיחסוך עבורכם זמן ומאמץ

ישראל היא מדינה חמה עם אקלים ים תיכוני. כפועל יוצא מכך, זה קריטי שבכל בית יהיה לפחות פתרון מיזוג אחד. ברוב המקרים, הפתרון האידיאלי הוא כמובן מזגן מרכזי.

באמצעות מזגן מרכזי ניתן לשמור על בקרת אקלים נוחה לכל אורך השנה, לקרר את הבית בקיץ ולחמם את חלל הפנים בחורף. חוץ מזה, מזגן מרכזי כמעט לא תופס מקום והוא חסכוני בחשמל הרבה יותר מכפי שנהוג לחשוב.

 

החשיבות של תחזוקה נכונה

הבעיה היא שחלקים מאתנו מתרגלים מהר מאוד לנוכחות ולפעולה של המזגן המרכזי בבית. יש לזה יתרונות, אך הסכנה היא הזנחה של התחזוקה התקופתית. בנוסף, אם לא מתחזקים את המזגן בצורה נכונה או מזמינים חברת מיזוג אוויר אחת לתקופה מסוימת, התוצאה עלולה להיות בזבוז של אנרגיה, זמן ומאמץ.

 

החדשות הטובות: יש מה לעשות

הדרך לשמור על המזגן המרכזי בבית לאורך זמן היא להתחיל עם פעולות בסיסיות. רשימת הפעולות הללו כוללת למשל ניקיון של הפילטר, שאותו ניתן לבצע באופן עצמאי ובלי צורך להסתכן.

בשביל לנקות את הפילטר, רק בודקים בהנחיות היצרן איפה בדיוק המסנן נמצא ואז מוציאים אותו לשטיפה קלה. לאחר מכן, ממתינים מספר שעות עד ייבוש מלא של הפילטר ומחזירים אותו למקומו הייעודי לצורך הפעלה מחדש.

אם כבר מסתכלים על ספר הנחיות היצרן של כל מזגן מרכזי, כדאי לנצל את הסיטואציה על מנת לבדוק האם קיימות הנחיות תחזוקה מיוחדות.

הנחיות אלו מתייחסות למשל אל האופן שבו מנקים את סביבת המזגן, אל הפעלת לוח הבקרה ואפילו אל התחזוקה של השלט. עם הזמן, לומדים כיצד לתחזק את המזגן בדיוק לפי הנחיות היצרן וכך מאריכים את משך החיים שלו.

 

מה התפקיד של בעלי מקצוע?

אין מנוס מהזמנת בעלי מקצוע שמכירים את תחום המיזוג ובקיאים בו. בזכות היכרות מוקדמת עם תחום המיזוג, בעלי מקצוע יכולים לעזור לכל לקוח למצוא את הפתרון האידיאלי עבורו.

הפתרון האידיאלי כולל התאמה של המזגן לגודל חלל הפנים במ"ר, שינוי ההגדרות של המזגן לפי הצרכים הקיימים או החלפה של תשתיות הגז, המים והחשמל.

התפקיד של בעלי מקצוע הוא להפוך את המזגן ליעיל יותר. על מנת שבעלי המקצוע יצליחו למלא את התפקיד שלהם על הצד הטוב ביותר, גם הלקוחות צריכים לגלות אחריות מסוימת.

אחריות זו כוללת ניקיון תקופתי של הפילטרים, תחזוקה של המזגן על פי הנחיות היצרן ולאחר מכן יצירת קשר עם בעלי מקצוע בכל התלבטות.

מזגן פועל היטב