כיצד מעצבים חולצת סוף מסלול

אם בשנים האחרונות הטרנד של הדפסת חולצות הפך לצונאמי, אין ספק שאת הכבוד ששמור לראשונים צריך להעניק לחולצות סוף המסלול. בישראל יש מסורת בת כמה עשרות שנים, ולפיה כל יחידה או פלוגה שמסיימת את מסלול ההכשרה שלה מדפיסה חולצות.

אם בעבר החולצות היו פשוטות וכללו בעיקר את שם החטיבה או הגדוד ומחזור הגיוס, היום יש כבר חולצות הרבה יותר מתוחכמות, כאלו שכוללות גלופה מפורטת או תמונה מודפסת. אז אם אתם מתקרבים לסוף המסלול שלכם ולא יודעים עוד איך להתארגן כדי להדפיס חולצת סוף מסלול, הגעתם למקום הנכון.

 

אז איך זה מתבצע טכנית?

הדבר הראשון שחשוב להבין הוא מה הולך לקרות ברמה הטכנית. אז ככה, הדפסה על חולצות היא לא דבר מסובך במיוחד. אתם צריכים להחליט מה בדיוק אתם רוצים שיודפס על החולצה ולהעביר את זה לקובץ דיגיטלי, לרוב פשוט מציירים את הגלופה וסורקים אותה באיכות גבוהה.

בשלב הבא אוספים את המידות מכל מי שמעוניין להזמין את החולצה. מכאן מה שנותר לכם הוא לבחור צבעים לחולצה ולשלוח את הגלופה להדפסה. אנו ממליצים לכם לשים לב לרשימות ולוודא שאין לכם טעויות במידות ובצבעים כדי שאף אחד לא יצא מאוכזב ולא יקבל את מה שהוא הזמין.

הדפסה על חולצות

מה כוללת חולצת סוף מסלול?

אז כמו שאתם בטח יודעים, לחולצת סוף מסלול יש סוג של סטנדרט. על הצד הקדמי של החולצה נהוג להדפיס את סמל החטיבה, הגדוד, או היחידה, שלהם שייכים החיילים שמסיימים מסלול. הקטע הזה הוא לא בעיה ואת כל סמלי היחידות של צה"ל ניתן למצוא בקלות ברשת האינטרנט.

הגלופה האחורית היא החלק המורכב בכל הסיפור. כדי למצוא רעיון מקורי ומצחיק, שיהיה ניתן גם לצייר אותו, צריך לעבוד קשה. איך אפשר למצוא רעיון טוב? את זה תגלו בפסקה הבאה.

 

איך למצוא רעיון לגלופה?

אין ספק שמדובר על משימה לא קלה, אבל אנחנו סומכים עליכם, עברתם כבר דברים קשים יותר! בשלב הראשון אנו ממליצים לשבת עם כל החבר'ה ופשוט לזרוק רעיונות ובדיחות שקשורים למה שעברתם במסלול. חוויות, בדיחות פנימיות, קטעים, ועוד.

בשלב הבא צריך לנסות לחשוב על משפט וציור שיכולים לבטא היטב את הרעיון. כאן אפשר לחשוב על משפטים מתאימים משירים מוכרים, וכמובן גם לשאוב השראה מחולצות סוף מסלול אחרות שיצא לכם לראות. שימו לב שכולם משתתפים בדיון מכיוון שהרבה פעמים דווקא החברה השקטים שנמצאים לרוב בצד הם האנשים החדים שיכולים להביא רעיון מעולה. אחרי שיש לכם רעיון, כל מה שנשאר הוא למצוא צייר מוכשר שיצייר אותו, ויש לכם חולצת סוף מסלול.

 

סיכום

אין ספק שחולצת סוף מסלול היא אחת המסורות הישראליות הכי ותיקות שיש. אנו ממליצים להתחיל לחשוב על העניין מספיק זמן מראש כדי להגיע לסוף המסלול עם החולצה החדשה.

הדפסה על חולצות

נווטו במאמר לפי נושאים