אתה בעל מקצוע? למד על יתרונות אחסון אתרים בענן

אם אתה בעל מקצוע, יתכן ואתה מחפש דרך לשווק את עצמך בקלות דרך אתר אינטרנט. לשם כך אתה צריך להבין קצת יותר על אחסון אתרים ובמיוחד על אחסון אתרים מתקדם. בשנים האחרונות התפתחה מאוד טכנולוגיית הענן ואנחנו כאן כדי להכיר לך אותה ואת יתרונותיה.

 

מהו אחסון מתקדם?

אחסון אתרים מתקדם מתחלק לשני סוגי אחסון שונים;  הראשון הוא אחסון בענן, והשני הוא שרת VPS. בשניהם מדובר על העברה של אחסון האתר שלך לשרתים מרוחקים, כלומר אחסון שתמיד זמין מכל מחשב דרך גישה לאינטרנט. פיזית, האחסון עצמו נעשה על שרת בחוות שרתים בבעלות חברה שזה העסק שלה. חוות השרתים מאחסנת הרבה אתרים וזמינה תמיד לגישה דרך הרשת.

 

מה ההבדל בין שרת בענן לשרת VPS?

רבים נוטים לבלבל בין אחסון VPS לאחסון אתרים בענן, בעיקר עקב חוסר הבנה של ההבדלים הבסיסיים בין הטכנולוגיות הללו. למרות שהרעיון הכללי דומה בשתי האופציות, ישנם הבדלים משמעותיים בתחומים של אמינות, גמישות וזמינות. שני סוגי האחסון מאפשרים ניהול עצמי של השרת, עם גישה מלאה להתקנה ולהפעלה של כל תוכנה נדרשת.

אך, ההבדל המהותי הוא ששרת VPS הוא שרת שבו חולקים את המשאבים עם משתמשים נוספים. אמנם הקבצים שלך נשארים פרטיים ולא נגישים לאחרים, אך עדיין אתה חולק את אותו השרת. לעומת זאת, באחסון בענן, יש לך שרת אישי המיועד רק לצרכים שלך, ללא שיתוף משאבים עם משתמשים אחרים.

שרת ענן

יתרונות של אחסון מתקדם: חיסכון כספי

יתרון גדול של אחסון מתקדם הוא שאתה משלם בדיוק על מה שאתה משתמש., במקרה הזה שרת VPS יהיה עוד יותר גמיש וחסכוני משרת בענן. אתה לא קונה נפח אחסון קבוע, ואם האתר עוד קטן הרי שלא תידרש לשלם על הרבה נפח אחסון ריק, אלא בדיוק לפי השימוש שלך. כלומר אינך מבזבז נפח אחסון ריק.

 

זמן טעינת האתר

יתרון גדול נוסף של אחסון מתקדם הוא זמן טעינת האתר. ידוע שזמן טעינת האתר הוא מרכיב קריטי באופטימיזציה של אתרים. כאשר משתמש מחכה זמן ממושך לטעינה של אתר, הוא פשוט מוותר. על האתר לעלות בזמן מהיר מאוד בשביל לשמור על הלקוח. בגלל שחוות השרתים עליה מאוחסן האתר נהנית מחיבור גדול וחזק לרשת האינטרנט, מובטח לאתר שלך זמן טעינה קצר ביותר.

 

אבטחה, גיבוי ושיחזור

בעולם שלנו, איומי סייבר הופכים להיות האיומים החשובים ביותר שאיתם אנחנו מתמודדים. אם אנחנו מבקשים מהלקוחות שלנו להכניס לתוך האתר שלנו פרטים כמו מייל או טלפון, עלינו להיות מאוד זהירים עם האחסון של הפרטים האלה. חברות שעוסקות באחסון מתקדם מחויבות לאבטחה מחמירה כיוון שהשרתים שלהם מספקים שירות למאות ואלפי אתרים. כך אתם נהנים מאבטחה של חברה גדולה.

 

סיכום

ישנם יתרונות גדולים לאחסון אתרים בענן או בשרתי VPS – יתרונות בנפח האחסון, זמן טעינת האתר, אבטחה גיבוי ושחזור של נתונים. אם אתה בעל מקצוע שמעוניין בשיווק מתקדם בעזרת אחסון אתרים מתקדם, בדוק את ההבדל בין ענן לVPS, ובחר באופציה הנכונה לך. שרת VPS

נווטו במאמר לפי נושאים