4 טיפולים שחובה לבצע באופן קבוע בדוד הבית

החורף קרב ובא והדוד שלכם הולך לעבוד שעות נוספות.

בדיוק בגלל זה ישנם כמה דברים שאתם חייבים לבצע עוד לפני שהחורף יתחיל כדי לא למצוא את עצמכם תקועים בלי מים חמים בזמן הקר ביותר בשנה.

הטיפולים לא מסובכים מידי וכל שעליכם לעשות הוא להקדיש מעט זמן כדי לדאוג שהדוד שלכם יוכל להמשיך לעבוד בצורה טובה במשך החורף הקרוב.

 

חשיבות התחזוקה של דוד הבית:

הדוד שלכם עובד שעות רבות במהלך היום. כמו כל מכשיר שעובד כך חשוב מידי פעם לבצע בו עבודות תחזוקה שונות. שגיא עבודות חשמל מביא לכם את כל הטיפולים שאותם חשוב לבצע באופן קבוע בדוד הבית שלכם. כמובן שכל זה לא נוגע לאפשרות שבה יש לכם דוד נוזל שאז יהיה עליכם להזמין איש מקצוע שיטפל בו. בכל מקרה, הנה הטיפולים השוטפים שאתם חייבים לבצע.

 

  1. ניקוי הקולטנים:

הקולטנים שלכם הם אלו שמשפיעים במידה רבה על המהירות והיעילות שבה הדוד שלכם חממם את המים באופן טבעי. עם הזמן קולטני השמש עולים לצבור לכלוך או דברים אחרים שיפריעו לשמש לחמם אותם בצורה יעילה. בצעו מידי פעם ניקוי יסודי של הקולטנים בצורה זהירה כדי לשמור על היעילות שלהם לאורך זמן.

 

  1. חיזוק הדוד והקולטנים:

הדוד והקולטנים נמצאים בדרך כלל במקום חשוף, לרוב על הגג. החשיפה שלהם לכל פגיע מזג האוויר יכולה לפגוע בחיבור שלהם למקום. בדיוק בגלל זה אתם חייבים לבדוק מידי פעם את המצב של החיבורים ולתקן אותם בעת הצורך. בדיקה של החיבורים תאפשר לכם להיות רגועים מפני האפשרות שבה הדוד שלכם יתנתק ממקום החיבור שלו.

 

  1. ניקוי אבנית:

אבנית מופרשת מהמים כאשר הם מתחממים. בדיוק בגלל זה הדוד שלכם יכול להיות עם כמות אבנית גדולה שהצטברה בו עם הזמן. ישנם מספר אפשרויות כיצד לבצע את ניקוי האבנית באופן תקין אך חשוב להקפיד על כך שכן ההצטברות שלה יכולה לפגוע במנגנונים השונים של הדוד. תוכלו לעשות שימוש במגן אבנית או בפילטרים שונים כדי להפחית את ההצטברות שלה.

 

  1. בדיקת נזילות וחוטי חשמל:

לדוד מחוברים כמובן חוטי חשמל וצינורות מים שמחברים אותו אל הבית ולמערכת האספקה המרכזית. בדקו את השלמות של הצינורות הללו כדי למנוע מצב של הפסקות חשמל וקצרים. בדיקה של צינורות המים חיונית גם היא כדי לוודא שאתם לא נפגעים לשווא מנזילות שונות שיכולות לפגוע לכם באספקת המים.

 

לסיכום:

בדיקה קבוע של דוד הבית חשובה מכמה סיבות. ראשית היא מאפשרת לכם לוודא שהדוד שלכם פועל באופן תקין. שנית, היא מאפשרת לכם לאתר תקלות אפשרויות מבעוד מועד ולא לחכות עד שהדוד לא יעבור כדי לתקן אותן. הקפידו על התחזוקה השוטפת אחת לזמן מסוים כדי ליהנות מדוד איכותי ותקים שיספק לכם מים חמים.

 

קולט

נווטו במאמר לפי נושאים