חציבה בבטון

מחפשים חציבה בבטון? ריכזנו עבורכם את קבלני הבטון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו את קבלני הבטון עכשיו:

בגלל שהבית שלכם כנראה בנוי ברובו מבטון סביר להניח כי מתי שהוא במהלך השהות שלכם בבית תצטרכו לבצע חציבה בבטון. באופן כללי, כל עבודות הבטון תמיד שמורות למקצוענים לאור העובדה כי בטון הוא חומר מאוד נוקשה ולא נוח לעבודה, וגם כי המכשירים אשר מתעסקים עם בטון מאוד יקרים ולא נגישים, מסיביים וכמובן, מסוכנים לשימוש על ידי ידיים לא מקצועיות, לא מנוסות ולא מוסמכות. עבודות חציבה בבטון הן עבודות למקצוענים. אצלנו תמצאו בעלי מקצוע מנוסים שישמחו לסייע לכם בכל עבודת בטון בבית שלכם או בכל מבנה שתבחרו. התקשרו אלינו לקבלת מידע נוסף והזמינו אותנו עוד היום לבצע את העבודה הנדרשת.

 

חציבה בבטון במרכז

חציבה בבטון בצפון

חציבה בבטון בדרום

חציבה בבטון בשרון

חציבה בבטון בחיפה

חציבה בבטון בירושלים

חציבה בבטון ביהודה ושומרון

 

כיצד מבצעים חציבה בבטון?

על מנת להכיר את המכשירים והשיטות אשר בעזרתם חוצבים בבטון, כדאי קודם להבין את המורכבות שבביצוע חציבה בבטון. קודם כל, עצם השילוב של המילה בטון כבר מרמזת על הקושי במשימה מסוג זה. בטון הוא חומר מאוד קשה ומאוד דחוס. מצד אחד הוא משרת את הצרכים של דיירי ומתכנני מבנים, הוא מאוד חזק, מצד שני, הוא מקשה ליצור שינויים במבנה. לדוגמא על מנת להתקין משהו ברצפה או לשנות את תוואי חלוקת החדרים בבית (על ידי הזזת או הריסת קירות) יש צורך במכשירים מיוחדים ובבעלי מקצוע מנוסים לעשיית העבודה.

כיצד מבצעים חציבה בבטון?

פינוי פסולת

בתום הליך חציבה בבטון, נותר הרבה לכלוך ושאריות כתוצאה מהחציבה. במקביל לכך שנוצר חור באדמה, חור בבטון, נוצרת גם ערימה של הבטון שנחצב. למרות שזה אינו חלק מהחציבה, חשוב להתייחס להליך חציבה בבטון ככולל גם את הליך הפינוי של הפסולת והשאריות שהוצאו כתוצאה מהחציבה בבטון. זאת לעיתים יעשה על ידי טרקטור או מנוף כבד ולעיתים פשוט על ידי טאטוא או איסוף של הפסולת באופן מינורי יותר. בכל מקרה זה חלק מהגדרת התפקיד של בעל המקצוע שמגיע אליכם, ולא אחריותכם לפנות את הפסולת או להזמין בעל מקצוע נוסף לעבודת הפינוי.

 

מכשירי חציבה

למרות שהבטון מאוד דחוס וקשה ישנם מכשירים אשר כן מצליחים לחדור אותו. חציבה בבטון חייבת להתבצע על ידי מעין פטישים מיוחדים. השוני בין המכשירים מתאפיין בקוטר החציבה ובעומק שהמכשיר מסוגל להגיע אליו. כמובן שבעל המקצוע אשר יגיע לביתכם על מנת לבצע את ההליך של חציבה בבטון יבחר בעצמו את המכשיר הרצוי על מנת לספק לכם את העבודה הרצויה.

מכשירי חציבה

פטיש לחציבה

אחד המכשירים המשמשים לביצוע חציבה בבטון הוא פטיש חציבה. אין כוונה לפטיש הביתי המוכר לכם מהשיר קח פטיש קח מסמר, אלא למכשיר דמוי פטיש. היתרון בפטישים הקטנים הם שהם ניידים וקטנים, כך שקל לתפעל אותם ולהניח אותם בדיוק רב במקום שבו רוצים לחצוב. כמובן שחסרון גדול שלהם הוא הכוח, התפוקה שהם נותנים והיכולת שלהם לחצוב עמוק מאוד. למרות שהמכשיר עושה רושם של פשוט ונוח לתפעול רק בעלי מקצוע מוסמכים להשתמש בו, אז שימו לב לכך.

 

פטיש חציבה כבד

בדומה לפטיש החציבה הסטנדרטי (הקטן) ישנו גם פטיש חציבה גדול וכבד הרבה יותר. לא רק שהמכשיר הזה הרבה יותר יקר (כמה אלפי שקלים) הוא גם הרבה יותר כבד ומסיבי, על כן מצליח לבצע עבודות חציבה בבטון גדולות הרבה יותר מאשר פטיש החציבה הקטן. כנראה שאת פטיש החציבה הקטן תצטרכו לצורך ביצוע עבודות חציבה קטנות, כמו חציבה בקיר או פתיחת פתח לצורך חיתוך הבטון, ואת פטיש החציבה הגדול יצטרכו דווקא לעבודות חציבה רציניות, בקרקע העשויה בטון, לטובת קבלת חור גדול מאוד.

 

אפשרויות חציבה בבטון

חציבה בבטון יכולה להתבצע בעצם בכל מקום בו יש בטון. בניגוד להנחה הרווחת, חציבה בבטון יכולה להיות גם בקירות ותקרות ולא רק ברצפות או ברקע. החציבה משתנה בהתאם למקום בו מבוצעת, המכשיר בו משתמשים ומשך העבודה, אך בכל מקרה דגשי הבטיחות, המקצועיות והיעילות נשמרים. המטרות שלשמן תתבצע חציבה בבטון גם כן משתנות בין אזורי החציבה.

אפשרויות חציבה בבטון

חציבה בבטון בחצר

אתם ודאי שואלים את עצמכם באיזו סיטואציה יפגוש אתכם מקרה בו תצטרכו לבצע חציבה בבטון. אכן המקרה לא מאוד נפוץ אך כאשר מתעורר הצורך בהחלט תהיו חסרי אונים על מול המשימה. החצר שלכם כנראה מורכבת ברובה מאדמה אשר מעליה שתלתם צמחים, הנחתם מערכות ישיבה או כל דבר שבחרתם לעשות. בחצרות רבות, סמוך לבית, ישנו משטח בטון אשר לא כל כך נתתם עליו את הדעת, אלא פשוט ריהטתם מעליו. במקרה שתצטרכו או תרצו לשנות את מבנה החצר, לחצוב בריכה או אפילו להתקין תשתית תת קרקעית בחצר, בהחלט תצטרכו בעל מקצוע אשר יבצע עבורכם חציבה בבטון.

 

חציבה בבטון בתוך הבית

נוסף על שירות או הליך חציבה בבטון בחצר, ישנם הליכי חציבה בבטון אשר מתבצעים בתוך הבית. כאשר הרצפה לדוגמא, עשויה מבטון, כל שינוי שרוצים לעשות מתחתיה או לעיתים גם בתוכה, חייב לעבור דרך חציבה בבטון. על מנת ליצור בית אסתטי ומוגן, בניית מבנה כוללת העברת תשתיות מתחת לרצפה ומאחורי הקירות. לכן, על מנת להחדיר את התשתיות, יש צורך בביצוע חציבה בבטון, כדי לקבל גישה אל מתחת לבטון.

 

כמה עולה חציבה בבטון?

מחיר חציבה בבטון משתנה בין כל העבודות בעקבות כך שהוא תלוי בעומק החציבה ובמכשיר שנבחר לצורך המשימה. חשוב להבין כי אמנם השם הכולל של כל העבודות הוא חציבה בבטון, בפועל העבודות מאוד שונות ועל כן בעבור חציבה בבטון מחיר משתנה ולא קבוע. על מנת לתכנן או לצפות למחיר מסוים, מומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע טרם העבודה במקביל להבנה כי המחיר עשוי להשתנות בזמן אמת בהתאם להיקף העבודה בפועל. המחיר תלוי בעומק ובקוטר של החציבה, כלומר תקבלו מחיר בעבור מטר לקוטר מסוים, לדוגמא בעבור קידוח בקוטר 4 צול, תשלמו על כל מטר החל מ-180 שקלים.

 

מחירון חציבה בבטון כללי

שירות מחיר
חציבה בבטון החל מ-100 ₪
קידוח קוטר 4 צול החל מ-180 ₪
פתיחת מעבר לארובת קמין החל מ-400 ₪

שאלות ותשובות

קודם כל חשוב לבדוק את השטח והאם הוא יציב. לאחר מכן יש לבדוק אישור מהנדס לפני שמתחילים בהליך החציבה. חשוב לוודא שהמקום עליו חוצבים הינו חלק ונקי מתשתיות שיכולות לפגוע בהליך. בשלב השני יש לתכנן את אסטרטגיית חציבה שהמומחים שלנו יודעים לעשות היטב ולבחור את הכלים המתאימים ביותר לביצוע העבודה.
האמת שמדובר בשתי פעולות שונות, חציבה בבטון מתבצעת באבנים וכפועל יוצא בטון, והמשמעות שלה היא הרס הבטון, בדיוק כמו שחוצבים קיר. ניסור בטון היא פעולה יותר עדינה ובגלל זה היא גם מגיעה יותר עם דיוק, שהמטרה היא לנסר חלק מסוים בבטון. ולכן ניסור בטון הוא גם מהיר מדויק ונקי יותר.
נווטו במאמר לפי נושאים