חמישה דברים שחשוב לזכור לאחר תאונת עבודה

על פי החוק בישראל, כל תאונה שהתרחשה במסגרת העבודה, לרבות פגיעה של עצמאי במהלך עבודתו תוכר בתור תאונת עבודה, במידה וישנו קשר סיבתי בין הנזק לבין התאונה וקשר בין התאונה לבין העבודה. תאונה שהתרחשה בדרך למקום העבודה או בדרך חזרה מהעבודה תיחשב אף היא לתאונת עבודה. במאמר זה נציג חמישה דברים שחשוב לעשות מיד לאחר התאונה.

 

פינוי באמבולנס לבית חולים

הדבר הראשון שמומלץ לעשות במקרה של תאונת עבודה קשה הוא להתפנות באמצעות אמבולנס לבית חולים. אין לחתום לנהג האמבולנס על טופס התחייבות ויש לוודא שהוא רושם בדו"ח את פרטי האירוע כפי שהם התרחשו. חשוב שיציין את מקום התאונה, נסיבותיה ונזקי הפגיעות לרבות אם נגרם איבוד הכרה זמני או ערפול של ההכרה. על תפקידו של עורך דין תאונת עבודה ראו כאן.

 

טיפול מיד לאחר האירוע

במידה ומדובר בתאונת עבודה קלה יחסית ולא הוזמן אמבולנס למקום, יש להתפנות באופן עצמאי לחדר המיון של בית החולים או אל מרפאת תאונות של קופת חולים. הדבר השני שחשוב לדעת לגבי תאונות עבודה הוא לגשת מידית לטיפול גם אם אתם סבורים שהפגיעה אינה חמורה. כל עיכוב בפנייה לטיפול עשוי לגרום נזק משפטי לתיק ולסכן את הגדרת האירוע כתאונת עבודה.

 

תיעוד הטיפול

הדבר השלישי שיש לזכור לאחר תאונת עבודה הוא שיש חשיבות לדיווח שאתם מעבירים לצוות הרפואי בחדר המיון או בקופת חולים. יש לוודא שבתעודת חדר המיון, במכתב השחרור מבית החולים ובכל רשומה רפואית אחרת יופיעו כל התלונות עליהן התלוננת. חשוב שכל הפגיעות הגופניות יקבלו התייחסות על מנת שלא ייווצרו בעיות משפטיות סבוכות מאוחר יותר.

 

שמירה על מסמכי המקור

הדבר הרביעי שחשוב לדעת לגבי ההתנהלות לאחר תאונת עבודה הוא שאין לתת לשום גורם את המסמכים הרפואיים המקוריים. גם לרופא המטפל בקהילה יש למסור רק עותקים של המסמכים הרפואיים. החשיבות של כלל זה נובעת מכך שבשלב מאוחר יותר במסגרת ההליך המשפטי אתם עשויים להידרש להציג את המסמכים המקוריים בפני בית המשפט.

 

ליווי משפטי מוקדם

הדבר החמישי ואולי החשוב ברשימה שהצגנו הוא לפנות לייעוץ של עורך דין תאונות עבודה מוקדם ככל שניתן ובסמוך לאירוע. העורך דין יכול להנחות אתכם כיצד להתנהל מול המעסיק והרשויות באופן שישמור על זכויותיכם ויבסס את תביעת הפיצויים העתידית. מומלץ לבחור בעורך דין שזה תחום התמחותו המרכזי וכזה המנוסה בתביעות דומות לשלכם.

 

סיכום תאונת עבודה

לסיכום הנושא, במאמר זה סקרנו חמישה כללים שחשוב לזכור לאחר אירוע תאונת עבודה. כפי שציינו, יש חשיבות גדולה לליווי של עורך דין מנוסה שילווה אתכם לכל אורך ההליכים השונים. יש לדאוג לטיפול רפואי במקום מסודר ולשמור על תיעוד של כל הטיפולים וההוצאות הרפואיות על מנת למצות את זכויותיכם מול ביטוח לאומי והמעסיק כנפגעי תאונת עבודה.

אנשי משפט

 

נווטו במאמר לפי נושאים