אילו סוגים יש לחלון ממ"ד ומהן התקלות הנפוצות

המצב הבטחוני המורכב ששורר במדינת ישראל בחודשים האחרונים הוביל להתעניינות ערה בכל הנוגע לתקני הממ"ד העדכניים. החלטנו שלא להישאר אדישים לביקוש. לכן, הוצאנו סדרת מדריכים מקיפה שתציג בכל פעם נושא אחר שקשור לתקנים אלה. הישארו כאן ותכירו ב – 2 סוגי החלונות הנפוצים לממ"ד, התקלות השכיחות והטיפ שיפחית את הסיכוי להתמודד עמן.  

 

נעים להכיר – תקני הממ"ד העדכניים

נפתח את המדריך בהסבר קצר אודות התקנים העדכניים שנוגעים לחלון שיאטום את הממ"ד בפני גזים והדף. חלון זה מורכב מ – 2 חלקים עיקריים:

  1. חלק חיצוני
  2. חלק פנימי

החלק החיצוני עשוי מפלדה יציבה שצריכה להיסגר באופן הרמטי באמצעות הזזה. החלק הפנימי עשוי מזכוכית איכותית ועמידה. לצד זאת, יש פרמטרים נוספים שצריך לבדוק טרם הרכישה של חלון מסוג זה:

  • מידות: כל צלע צריכה לנוע בין 80 ל – 110 ס"מ
  • עובי: 20 ס"מ
  • גובה: צריך להיות לפחות מטר 1 מהרצפה

מתקין חלונות מתקינים חלון חדש

סוגי חלונות הממ"ד

זו העת להכיר ב – 2 סוגי חלונות הממ"ד הנפוצים. הראשון הוא חלון פלדה שחלקו החיצוני בנוי מפלדה יצוקה שמטרתה להדוף את הפגיעות של רסיסי טילים. החלק הפנימי של החלון עשוי מאלומיניום שמטרתו למנוע חדירה של חומרים רעילים (לדוגמא, נשק כימי וביולוגי). הסוג השני נקרא חלון "קיפ" או חלון ממ"ד דו כנפי. מדובר בדור החדש של החלונות שנפתחים מהחלק העליון. כעת אתם מכירים בסוגי החלונות, כך שניתן להציג בפניכם את המצבים הנפוצים שמצריכים תיקון חלון ממד.

 

התקלות הנפוצות

יש שורה ארוכה של תקלות נפוצות שבאות לידי ביטוי בעת שימוש בחלון הממ"ד. מדובר לצורך הדוגמא בתיקון של ידית שנשברה בעת ניסיון סגירה או פתיחה של החלון. בנוסף, יש צורך לעיתים בתיקון של צירים שבורים (עליון ו\או תחתון). תיקון נוסף שבא לידי ביטוי בקרב משתמשים רבים נוגע לכנפי הפלדה שתקועות במקומן, כך שלא ניתן להזיז אותן כלל.

 

כך תפחיתו את הסיכוי להישנות התקלות

כולנו רוצים להחזיק בחלון ממ"ד איכותי שישמור עלינו ולא יצריך תיקונים תדירים. תרחיש זה יכול לבוא לידי ביטוי בעת רכישה חכמה. כלומר, קנייה של חלון שעומד בפרמטרים הבאים:

  1. עומד בתקנים
  2. נמכר על ידי חברה נחשבת בתחום

אם אתם רוצים לבצע רכישה נכונה שכזו, עליכם לקרוא חוות דעת שנכתבו בנושא ברחבי הרשת. שכן, גולשים רבים מדווחים אודות החברות שהתגלו כלא מומלצות, כך שתוכלו לדעת ממה כדאי להימנע ואיפה מומלץ לרכוש חלון איכותי.

 

מילים אחרונות לסיכום

קיימים 2 סוגים של חלונות ממ"ד: חלון פלדה וחלון דו כנפי. בשלב זה אתם מכירים בשני הדגמים, כך שנותר לכם רק לבדוק איזו חברה מספקת את החלון האיכותי ביותר. נאחל שתבצעו בחירה חכמה שתשמור עליכם בימי לחימה אלה.

עובדי התקנת חלונות

נווטו במאמר לפי נושאים