חברת בדק בית

אזרחים רבים במדינת ישראל חולמים לקנות בית שיאפשר להם ליהנות משקט נפשי. העניין הוא שרק חלק מהם מכירים את חברות בדק הבית שיכולות להבטיח להם את השקט המדובר. המדריך הנוכחי יסביר באופן מעמיק מהו הליך בדק הבית, מה תחום האחריות של חברות בדק הבית ומדוע חשוב להסתייע בשירות שלהן. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקנות את בית החלומות.

 

בדק בית – ההגדרה של ההליך

רגע לפני שנסביר לכם אודות חברות בדק הבית, עליכם לדעת מה בכלל כולל ההליך. נסביר בקצרה כי זוהי בדיקה מקיפה שמאפשרת לכם לבחון את תקינות הנכס שתכננתם לקנות. הרי אינכם יכולים לדעת מה מתרחש בתוך ומתחת לקירות של הדירה ששמתם עליה עין (בין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה).  בדק בית

איך זה עובד?

מי שרוצים לבצע את ההליך, צריכים לפנות אל חברת בדק בית מוכרת ומוסמכת שתשלח בעל מקצוע מורשה שיבדוק את כל המערכות של הבית באופן מעמיק. מדובר בסוג של "רנטגן" שבוחן את הדברים הבאים:

  • הצבע שעל הקירות
  • הריצוף (איכות הגימור, צבע הבלטות, שיפועים)
  • איטום
  • פתחי ניקוז
  • מערכת המים והחשמל

בסיום הבדיקה, בעל המקצוע ימסור למזמין השירות דו"ח מרוכז שיציג את כל הליקויים (במידה ויש כאלה).

 

חשיבות הפנייה אל חברת בדק בית

אתם וודאי יודעים שקנייה של בית זה לא עניין של מה בכך. זה ידוע שמדובר בהליך שמצריך השקעה כספית גבוהה. כך שעליכם להיות בטוחים בכך שהרכישה שתבצעו תהיה שווה את הכסף. זו ההזדמנות לספר לכם שמי שביצעו את הבדיקה בעבר ימליצו לכם לפנות אל מומחים בתחום טרם הקנייה.

כך יתאפשר לגלות אם מציעים לכם "חתול בשק". נסביר שגילוי של הפגמים הללו טרם הרכישה מאפשר להחליט אם תרצו לקנות לבטל את רכישת הדירה או שמא, תרצו להתמקח על המחיר ולבצע את התיקונים באופן עצמאי בהמשך.  בדק בית

פגמים נפוצים שהתגלו על ידי חברות בדק בית

בירור שערכנו בנושא גילה שיש פגמים מסוימים שהופיעו במהלך בדיקות בדק בית רבות. בראש ובראשונה מדובר בבעיות שנוגעות לצנרת. מסתבר שיש לא מעט בתים (חדשים וישנים כאחד) שיש בהם בעיות צנרת נסתרות. כלומר, אי אפשר להבחין בהן סתם כך, צריך להשתמש בציוד מקצועי שיגלה את הסדקים והשברים שקיימים מעבר לקיר.

פגם נפוץ נוסף נוגע לאיטום של הדירה שניתן לגלות אותו לעיתים רק במהלך ימי החורף הגשומים. ראוי להוסיף בשלב זה שפנייה לחברת בדק בית תאפשר לבדוק את העניין מראש, כדי למנוע כניסה של מים דרך החלונות, הגגות והקירות.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את חברות בדק הבית והעבודה החשובה שהן מבצעות בשטח. בשלב זה אתם יודעים שעליכם לפנות לחברה שכזו רגע לפני רכישת דירה, כדי שתוכלו להבטיח לעצמכם עתיד מזהיר ובטוח. חברת בדק בית

נווטו במאמר לפי נושאים