מהם השלבים להתקנת מערכת מים תת כיורית

יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין בבית שלהם מערכת מים תת כיורית.

אם אתם שוקלים את להצטרף לגל הזה, או שכבר החלטתם ואתם רוצים להחכים ולהבין את תהליך ההתקנה והשלבים השוהנים שלו – המשיכו לקרוא!

 

קודם כל, מה זה מערכת מים תת כיורית

מערכת מים תת כיורית למים קרים וחמים היא מערכת אלגנטית ומתוחכמת שמבצעת סינון, קירור, חימום ואפילו התססה של מי ברז, כל זה באופן סמוי שאינו תופס מקום במרחב או דורש תפעול סדיר יוצא דופן. מבחינתכם, מדובר בברז אחד נוסף שנותן לכם אספקה בלתי נגמרת של מים מסוננים קרים, חמים או מוגזים, וכל זה בעלות חד פעמית של התקנה, ולאחר מכן בחינם לכל החיים.

 

מי מתקין?

אם תבחרו לרכוש ולהתקין בביתכם מערכת כזו – החברה שממנה עשיתם את הרכישה תדאג לשלוח מתקין מקצועי שיעשה עבורכם את ההתקנה. אתם לא תצטרכו להתמודד עם זה בעצמכם, וטוב שכך – משום ששהתקנה דורשת ידע טכני וציוד מיוחד.

 

סידור וניקיון המרחב התת כיורי

בניגוד לאמור בסעיף הקודם – בשלב הראשון של ההתקנה דווקא כן תוכלו לעשות בעצמכם – תוכלו ואף יהיו טוב אם תפנו ותנקו את החלל מתחת לכיור. מנגנוני המערכת עומדים להיכנס לשם, והם צריכים שיהיה להם מספיק מקום, ושלא יהיה לכלוך שיפריע בהתקנה שלהם וישאר תקוע מתחת להם ובינהם.

 

הכנת הברז במשטח העליון

המערכת לא מנתבת את המים לברז הראשי של הכיור, אלא לברז משני נוסף שנמצא בדרך כלל באחת הפינות האחוריות של הכיור. במידה ולא קיימת הכנה לברז נוסף – המתקין יצטרך לסדר פתח במשטח השיש ולהתקין באופן הרמטי אז הברז הנוסף וצינורית גישה אליו.

 

הכנת המנגנונים

המערכת מורכבת ממספר מנגנונים פונקציונליים, בהתאם להעדפות שלכם – יש מערכת בסיסית שאחראית על הסינון והטיהור של המים, יש מערכת קירור נפרדת, מערכת חימום, וכן מערכת הגזה. המערכות השונות יחד מרכיבות את המערכת השלמה ומתחברות שלושתן לברז הנוסף.

 

חיבור לצינור המים

כאמור, המים המסוננים מגיעים בנפרד לכל אחד מהמנגנונים הפונקציונליים, ואז מתחברים משלושת המערכות אל הברז הייעודי. החיבור הוא כמובן חכם ולא מאפשר זליגה של מים ממערכת למערכת, רק משלושתן אל הברז. המתקים ידאג לבצע את כל החיבורים בסדר הנכון ובצורה אטומה לחלוטין כדי למנוע נזילות ורטיבות.

 

בדיקה

לאחר סיום ההתקנה, המתקים יבדוק שכל המערכות עובדות ומזרימות את המים בהצלחה לברז. המנגנון המחמם והמנגנון המקרר עשויים לקחת קצת זמן עד שהם מתעוררים לחיים ומצליחים לחמם או לקרר בפעם הראשונה את מיכל המים, אבל חשוב לבצע את הבדיקה הזו כשהמתקקין עדיין נמצא כדי שאם תהיה בעיה הוא יכול לסדר אותה מיד.

 

לסיכום

זמן קצר אחרי שהמתקין יסיים את עבודתו תוכלו להנות מאספקה בלתי נגמרת של המים שאתם רוצים – נקיים, חמים או קרים מוגזים, כולם תוצרת המערכת החכמה הזו.

כיור

נווטו במאמר לפי נושאים