הלוואת גישור לטובת השיפוץ: האם כדאי ובאילו תנאים היא מומלצת

לא פעם, אנחנו נתקלים במצבים בהם אנו זקוקים לכסף באופן בהול, בין אם בגלל שתשלומים מסוימים מתעכבים, או שמא אנחנו מעוניינים לשפץ את הבית. הלוואת גישור לטובת שיפוץ לרוב תינתן בריבית של 4%, מפני שהלוואות אלו בדרך כלל ניתנות לפרקי זמן מוגדרים וקצרים.

ישנם מקרים רבים בהם אנשים מסתייעים בהלוואות גישור, המספקות להם את הסכום המיידי שאותו הם צריכים עבור שיפוץ הבית, קניית דירה ועוד. במקרים בהם ניתנת הלוואת גישור, לוקחים בחשבון כי ההלוואה תוחזר בפרק זמן יחסית קצר, בדרך כלל עד כשנתיים, אך כל מקרה לגופו כמובן. לדאבוננו, בנקים ינצלו את המעמד המוחלש של הלווה, כאשר הוא זקוק לסיוע כספי באופן בהול. ברוב המוחלט של המקרים, הלוואת גישור מהבנק תהיה גבוהה באופן הרבה יותר משמעותי, מאשר לקיחת הלוואת משכנתא.

כסף ובית

הלוואות גישור, כדאי או לא?

ישנם לא מעט מקרים שאנשים רוכשים דירות, אך המכירה של הדירה הישנה מתעכבת מסיבה כזאת או אחרת. בדרך כלל, זה בגלל שמחירי הדירות יהיו מאוד גבוהים, מה שעשוי לעכב את מכירת הדירה בשוק הנדל"ן של היום.

כיום, שוק הנדלן נמצא בבועה והמחירים עומדים במקום, מה שלא תמיד מאפשר לנו למכור את הדירות במועדים שאנחנו מייחלים. במקרים בהם יש צורך לקחת הלוואת גישור לטובת שיפוץ בית ישן או חדש, כדאי לוודא שאינכם משלמים יותר מ-4%-3% ריבית בהחזרי ההלוואה. כאשר שוכרים חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת. ניתן להבין את החישובים הללו לעומקם וגם להבין כיצד ניתן להתמקח על תנאי הריבית שאתם מקבלים.

הלוואות לפרקי זמן קצרים

בכל מקרה בו אתם צריכים הלוואת גישור לשיפוץ הבית, כדאי תמיד לוודא שאתם מסתייעים באנשי מקצוע המבינים הלוואות, נושמים ריביות וחיים את עולם הייעוץ למשכנתאות. חברות אלו יקפידו על הפרטים שנוטים לחמוק מהעין, כמו למשל סעיפים בהלוואות גישור שמגדירים כי עליכם לשלם קנסות אם תפרעו את החוב מוקדם מהצפוי.

במילים אחרות, האינטרס של הבנקים הוא לחייב אתכם לעמוד בכל התקופה בה יש צורך להחזיר הלוואת גישור. על די פעולה זו, הבנקים למעשה מחייבים אתכם לשלם את הריבית לאורך כל תקופת ההלוואה. לרוב הקנס לא יהיה גבוה במיוחד, אך בכל מקרה כדאי להיות מודעים לכך.

ייעוץ משכנתאות לפני לקיחת הלוואה

ניתן לקחת הלוואות גישור ליזמים או לפרטים גם במקרים בהם עומדת להיפתח קופת גמל, תוכניות חיסכון שונות, דמי פנסיה, קרנות השתלנות ועוד. בנקים מגדירים הלוואות גישור כהלוואות הניתנות כנגד כספים עתידיים.

באופן כללי, תוכלו כמובן גם להיפגש עם יועצי משכנתאות של הבנקים עצמם, אך זכרו כי טובת הבנקים בראשם ולא טובתכם. זה לא אומר שחס וחלילה מישהו ירמה אתכם בהכרח, אך זה כן אומר שכדאי תמיד להתייעץ עם גורם ניטרלי כלשהוא.

אנו ממליצים לכם גם לקרוא על – שיפוץ השירותים והאמבטיה – לחצו כאן

נווטו במאמר לפי נושאים