הטוב והרע של בתים חכמים – איך לבחור מערכת בטיחותית

משיחה שערכנו עם מתעניינים בהתקנה של בית חכם, שמענו שיש לא מעט חשש שנוגע לכל העניין של בחירת מערכת בטיחותית לבית.

כדי להפחית את רמת החרדה, יצאנו לברר עם מומחים איך אפשר לבחור מערכת בטיחותית של בית חכם, כזו שתאפשר לנו להיות בטוחים ורגועים בבית שלנו.

רוצים לדעת מה המסקנות איתן יצאנו מהשיחה? קראו את השורות הבאות ותגלו את כל התשובות שקיבלנו וריכזנו בנושא:

 

רגע לפני שנתחיל – מה זה בעצם בית חכם?

רגע לפני שנעמיק בכל הנוגע למערכות, חשוב ליישר קו ולהסביר מה זה בעצם בית חכם. מדובר בעצם בבית שכל המערכות שלו מחוברות אל ממשק אחד ששולט באופן יעיל ואוטומטי בכל מיני מכשירים חשמליים בבית. כאשר הקטגוריות הבאות נכללות גם כן בתוך השליטה הזו:

  • בקרה של טמפרטורה
  • אבטחה
  • תאורה ועוד

הבית החכם מאפשר לשלוט מרחוק בפונקציות שונות וניתן לבצע את השליטה באמצעות טאבלט, מחשב, טלפון או מערכת ייחודית שנמצאת בתוך הבית. עכשיו כשאתם יודעים מה זה בית חכם, אפשר להמשיך ולהסביר אודות בחירת מערכת הבטיחות.

 

השלב הראשון בבחירת מערכת בטיחותית – השוואות מחיר

אנחנו נוהגים לא מעט פעמים לערוך השוואות מחירים ואין זה משנה אם מדובר ברכישה בעלות גבוהה או נמוכה. כשמדובר בהתקנה של מערכת חכמה לבית, חשוב שתדעו שהמחיר הזול הוא לא תמיד משתלם. המחיר הזול עשוי להביא אתכם בסופו של דבר למפח נפש בגלל שאתם עלולים להיתקל במוצר ששורף לכם מכשירי חשמל והדבר אף עשוי להביא למצב של סכנת חיים. כדי שתימנעו ממצב שכזה, עליכם לשים לב לכך בזמן שאתם עורכים השוואת מחירים. זכרו! לא כל מה שזול משתלם.

 

השלב השני בבחירת מערכת בטיחותית – בירור בנוגע להתאמת התקן

כידוע, התקן הישראלי נחשב למחמיר יחסית בכל מיני תחומים. הדבר נכון גם לכל הנוגע למערכת של בית חכם. העובדה הזו היא לטובתכם. זה אומר שאתם צריכים לבדוק אל מול החברה שהיא אכן מחזיקה בתקן ישראלי שמאשר שמדובר במערכת חכמה בטוחה.

 

השלב השלישי בבחירת מערכת בטיחותית – בירור התאמה לעומס

כידוע, יש לכם בבית מוצרי חשמל שונים ולכל אחד יש הספק שונה משלו. המתאם או המתג החכם שאתם צפויים לרכוש צריך להיות מסוגל לעמוד בעומס שאותו מכשיר מייצר. לכן, חשוב מאוד שתבדקו מראש שיש התאמה בין המתג או המתאם החכם לבין העומס שבא לידי ביטוי בכל מכשיר. אי התאמה עשויה להביא לנזק למוצר ולנזק בטיחותי חמור, כך שאין להקל ראש בדבר זה.

 

סיכום

זו הייתה הסקירה בכל הנוגע לבחירה של מערכת בטיחותית לבית. כעת אתם יודעים שיש חשיבות בבחירה חכמה של מערכת מסוג זה כך שנותר לכם ליישם את השלבים שצוינו לעיל ולבחור את הבית החכם הבטיחותי ביותר, בהצלחה!

בית דיגיטלי

 

נווטו במאמר לפי נושאים