"האזורים החמים" שבהם מצויים טרמיטים

טרמיטים בבית? מאין הם מגיעים? היכן הם מתמקמים בית וכיצד ניתן להיפטר מהם? – על כך במאמר הבא.

 

מדוע הטרמיטים מזיקים?

טרמיטים בבית הם בפירוש לא צער בעלי חיים. אלו חרקים חומים או לבנים הדומים לנמלים אך בניגוד להם הם גורמים לנזקים רבים בבית. המאכל החביב עליהם הוא עץ ולכן הם מכלים רהיטים, קורות עץ, פרקטים, מדרגות מעץ, דלתות, משקופים וארונות ולמעשה כל מה שעשוי מעץ בין אם זהו מוצר כמו נייר או ריהוט. הדרך היחידה להיפטר מהם היא באמצעות הדברה לטרמיטים.

 

האזורים החמים של הטרמיטים בבית

הטרמיטים מגיעים מתחת לפני האדמה מכיוון הם זקוקים ללחות. הם בונים מחילות ויוצאים לחפש אוכל. כאשר הם מזהים מבנה הם נכנסים אליו במטרה אחת – לאכול משהו שעשוי מעץ. זאת אומרת שבבית האזורים החמים שלהם יהיו בקרבת הריהוט וכל מה שמכיל עץ. הם גם לא יינטשו בהתנדבות עד שיהפכו את העץ לחלול. ביחד עם זאת, יהיה קשה מאוד לאתר אותם אבל כשיש נזקים בדלתות או בריהוט אחר הם בוודאות שם. אז כיצד נזהה אותם? מעבר לכך שהם דומים לנמלים פרקי גופם יהיו פחות בולטים מהנמלים. כשלא רואים אותם חשוב לבדוק אם ישנן מחילות ברהיטים. ניתן להקיש על הדלתות והריהוט ולשמוע אם הם חלולים.

 

כיצד נפטרים מהטרמיטים?

ככל שמזמינים שירותי הדברה כמו חברת המדביר במרכז מהר יותר, כך הנזק בריהוט יהיה פחות משמעותי. המתנה ארוכה מדי תאפשר לטרמיטים להתרבות ולהקים בבית מושבות. הם חודרים דרך חורי המנעול על מנת לכרסם את הדלת ולהטיל ביצים וזה לא מה שרוצים. לפיכך, הדברה זמינה היא השירות שתצטרכו. תפקיד המדביר הוא למצוא את המושבה שהטרמיטים הקימו ולחסל אותה. את ההדברה מבצעים על ידי קידוחים זעירים של 4 מ"מ כדי להחדיר את החומר הרעיל ולאחר מכן סותמים אותם. החומר עובר בתוך צינורות דקים תוך מתן לחץ של קומפרסור כדי שהרעל יפגע ישירות במושבה. אך על מנת לעשות זאת ביעילות ובמקצועיות חברת ההדברה צריכה להיות לעילא ועילא.

 

בחירת חברת הדברה מקצועית

בחירת חברת הדברה מקצועית צריכה להיעשות באמצעות המלצות והצלחות מוכחות. ניתן למצוא באינטרנט חוות דעת על מדבירים בעלי ניסיון ובעלי רישיון מכיוון שמכשור נגד טרמיטים לא ניתן להחזיק ללא רישיון כזה. בנוסף, המדבירים צריכים לנקות באופן יסודי את כל הבית מטרמיטים ולספק אחריות על העבודה שלהם. בדרך כלל חברות מסוימות נותנות אחריות ל-5 שנים. גם החומרים בהם הם משתמשים צריכים להיות בעלי תו תקן כיוון שהם רעילים. מומלץ לעשות השוואת מחירים בין כמה מדבירים אך לא לוותר על איכות העבודה, השיטה והמקצועיות. לסיכום, כשמדובר בטרמיטים יש להיות נחושים ומהירים כדי להיפטר מהם. מומלץ לא לנסות להיפטר מהם לבד ולהזמין הדברה מקצועית.

 

 

חרק