מי בעל המקצוע האחראי לביצוע שינויי דיירים בנכס חדש

שינוי דיירים נועד עבור רוכשי דירות קבלן חדשות אשר מעוניינים שינויים שחריגים מהסטנדרט וזקוקים לתכנון מקצועי להגשת של התוכניות שהם רוצים לעשות לביצוע עבודות הקבלן.

לרוב הדירות שמקבלים מקבלן נע בין 70 מ״ר ל-160 מ״ר, והן בעלות תכנון סטנדרטי שנקבע מראש לבניין כולו.

מי הוא בעל המקצוע לשינויי דיירים בנכס חדש?

 

שינויים שעושים בדירות שונות

לרוב, האנשים שרוכשים את הדירות הללו מסתפקים בתכנון הסטנדרטי שהם מקבלים מהקבלן. אך כ-45% מהן, אינם מסתפקים בסטנדרט הזה. הם בדרך כלל מקבלים את הדירה מהקבלן ורוצים לבצע שינויים שיתאימו להם ולצרכים שלהם. השינויים שבדרך כלל נעשים בנכס הם שינוי במספר החדרים, הרחבה של חללי המגורים, שינוי בנקודות החשמל והתאורה, הרחבה של יחידה הורים ושדרוג של אלמנטים סניטריים כמו אסלות, ברזים אמבטיות ועוד. גם הנמכות תיקרה והוספת מזגנים הם חלק מהשיניים הללו.

 

מתי כדאי ליידע על השינויים

באופן כללי, ניתן לעשות כל שינוי מלבד הזזה של עמודים, קירות, ממ״ד וכל סוגי הקירות על מנת שלא תיפגע החזית של הבניין. השינויים שמתבצעים על גבי התוכנית, לפי שהדירה עוד אוכלסה. ישנם מצבים שהתכנון הקיים לוקה בחסר ורק על ידי שינויים קלים ניתן לשנות וכך לעשות נפלאות בדירה. השינויים משתקפים בעיקר בעלויות שנקע על ידי היזם או הקבלן והמחירון לשינויים מופע טרם החתימה שלכם על הסכם.

לכן, מומלץ לבדוק על שינויי דיירים לפי החתימה על חוזה, וכך לוודא שהכלי מיקוח יהיה בידיים שלכם. מומלץ קודם לכן לבדוק עם מעצב או מעצבת פנים על שינויים נוספים שתרצו לעשות בבית שלכם וכך תדעו יותר טוב על העלויות הכרוכות בכך.

 

מי בעל המקצוע האחראי לביצוע השינויים

ניתן לעשות שינויים ואפילו מומלץ לעשות אותם. הדרך הנכונה ביותר שתוכלו לעשות אותם היא להיוועץ עם מעצב או מעצבת פנים כאשר הדירה שלכם עדיין ״על הנייר״. כך תוכלו לקבל את הייעוץ הנכון בזמן, לפני החתימה עם הקבלן. כמובן שכדאי לקחת בחשבון מראש שכל שינוי נוסף בדירה יביאו עימו עלויות נוספות.

למעשה, שלב העלויות של הדברים הוא רלוונטי מאוד עבורכם, כי מאחר וחתמתם על החוזה המחירים עשויים לעלות וזה לא משחק לטובתכם. כמו למשל, כאשר זוג ירכוש דירה ולא יבדוק לפני או במעמד הרגישה, יאלץ לשלם מחירים גבוהים בהרבה על הריסת קירות. קחו בחשבון שבמקרה כזה היזם יכול לקבל בלעדיות על הפרויקט, ועד שהפרויקט לא יקבל טופס 4 רק הקבלן הרשום יוכל להיכנס אליו.

 

לסיכום

קודם כל – מזל טוב! קניתם דירה חדשה מקבלן. אתם לא לבד, 45% מהאוכלוסייה שרכשה דירה רוצה לעשות שינויים בה. חשוב לדעת שעלות השינויים צפויה להיות שונה לחלוטין אם תסכמו זאת עם הקבלן לפני החתימה או אחרי החתימה. בכדי להתייעץ על שינויים ועלויות כדאי להשכיר את שירותו של מעצב או מעצבת פנים איכותיים ומיומנים.

 

נווטו במאמר לפי נושאים