בניית בית מבטון בארצות הברית: מה צריך לדעת לפני?

ארצות הברית נמצאת במקום השלישי בעולם בייצור בטון כבר עשרות שנים. היא בין המדינות המובילות בעולם בייצור בטון ואין בכך פלא, בהתחשב בעובדה שזוהי מדינה שמבינה כיצד לצמוח במהירות, להתנהל בעוצמה ולשמור היטב על מקומה הנישא בצמרת המעצמות העולמית.

ממש כמו בטון – גם ארצות הברית היא חזקה, עמידה ויציבה, כולם רוצים חלק ממנה וגם רוצים קצת מהכוח שלה לעצמם.

אז מה צריך לדעת אם אתם מתכננים להקים בית מבטון בארה"ב?

 

שוק הנדל"ן האמריקאי – דינמי ומגוון

הדבר הראשון שצריכים להכיר כאשר מחליטים לבנות בית בארה"ב הוא שוק הנדל"ן.

ארה"ב מגוונת ועצומה. יש בה ערים ענקיות ועיירות קטנטנות, יש בה שכונות פשע מפחידות, אזורים עשירים להחריד, פרברים פסטורליים, אזורי מסחר ועוד.

אז כדי להיות בטוחים שאתם מקימים את הבית הזה, בייחוד אם הוא מיועד להשקעה, כדאי לעשות זאת במקום מתאים שיהפוך את התשלום השנתי ל IRS משתלם עבורכם.

אבל אולי רגע לפני שתתחילו לבנות בית מבטון בארה"ב, כדאי שתבדקו – מה זה IRS?

 

רשות המיסים האמריקאית והיד הארוכה שלה

IRS היא המקבילה האמריקאית למס ההכנסה כאן בארץ, אלא שהיא מחזיקה בסמכויות רחבות יותר ואחראית גם על נושאים רבים נוספים, מלבד גביה של מס הכנסה.

זרועות הרשות הפדרלית האמריקאית למיסים נחשבות ארוכות במיוחד מאז נכנסה לתוקף הרפורמה של הנשיא טראמפ, שהפכה את אזרחי ארה"ב חייבים בתשלום מס, גם אם הם לא חיים בארה"ב, גם אם הם לא מנהלים עסקים בארה"ב, גם אם הם שכירים.
לצד אזרחים אמריקאים שחייבים לשלם מיסים באשר הם נמצאים, גם אנשים שעושים עסקים מכל סוג עם ארה"ב, כולל בניה, רכישה והשכרה של בתים בארה"ב, חייבים לדווח על הכנסותיהם מעסקיהם בארה"ב ולשלם מיסים בהתאם, גם אם הם חיים בארץ אחרת.

 

אז למה בכל זאת כדאי לבנות בית בארה"ב?

בין אם אתם חושבים על מגורים ובים אם על השקעה, בניה של בית בארה"ב נחשבת משתלמת במיוחד בהשוואה לארץ מכיוון שכאן בישראל הקרקעות יקרות מאוד לעומת ארה"ב – שם יש קרקעות בשפע, אין מס רכישה ולכן המחירים בישראל יקרים פי 3 בערך מהמחירים באמריקה.

גם שיטות הבנייה הנפוצות בארה"ב הן זולות יותר, אבל חשוב גם לדעת כי בארה"ב ניתן למצוא פערי מחירים גדולים הרבה יותר ממה שקיים בארץ.

רוב משקיעי הנדל"ן בארה"ב כיום הם זרים רוב עסקאות הנדל"ן מבוצעות במזומן (!!!).

יחד עם זאת הקריטריונים להשקעה משתלמת הם מגוונים מאוד ולכן כדאי להכיר אותם היטב לפני שמחליטים איפה לבנות.

 

לסיכום

בניית בית מבטון בארה"ב עשויה להיות החלטה משתלמת במיוחד, בגלל שפע של גורמים, שהופכים את ההשקעה משתלמת. יחד עם זאת, אם אתם מתכננים לבנות לצורך השקעה, כדאי שתכירו היטב גם את חוקי המס האמריקאים ואולי תשקלו התייעצות עם רואה חשבון אמריקאי לפני שתחליטו על הצעד.

בית באמריקה

נווטו במאמר לפי נושאים