בנייה לגובה – במה תעזור לנו במת הרמה?

לבמות הרמה, בין אם הן ניידות ובין אם רק מיועדות להרים אנשים לגובה לצורך עבודות שונות, יש יתרונות רבים. המאמר יפרט את יתרונותיה של במת ההרמה וכיצד תעזור לנו.

 

מהי במת הרמה עבור אנשים?

במת הרמה היא כלי טכנולוגי מכני, המסייע להרים אנשים לגובה. ישנם כמה סוגים של במות הרמה, אך כאשר המטרה היא להרים אנשים לצורך עבודות בנייה ותחזוקה, עושים שימוש בבמת הרמה ניידת. ניתן להעלות באמצעותה משקל בינוני והניידות שלה מאפשרת לעובדי הבנייה לנוע ממקום למקום. לבמת ההרמה יש גלגלים, ובעזרתם העובדים מגיעים לכל נקודה. הם גם יכולים לשלוט בגובה של ההרמה בהתאם לסוג העבודה שעליהם לבצע.

 

הבמה כמשטח עבודה

אחד מהסוגים הפופולריים היא במת הרמה מספריים. זוהי במה המשמשת כמשטח עבודה בעיקר לעבודות צבע, חשמל ועוד. היא גם מרימה את העובדים לגובה הרצוי וניתן לעמוד עליה ולעבוד. באתרי בנייה נתקלים פעמים רבות במנופים, המסייעים לפועל או שניים לעלות לגובה באמצעות סל הרמה על מנת לבצע עבודות שונות. לעומת זאת, במת ההרמה יכולה לשאת עליה מספר פועלים לגובה בו זמנית. הפועלים עולים עם הציוד הנדרש להם ומבצעים עבודות כמו: צבע, גבס, איטום וכד' מבלי לבזבז זמן מיותר. לעומת סל הרמה, הבמה רחבה ומאפשרת גישה רחבה יותר לשטח הגבוה לצורך עבודה ומבלי צורך לצאת ממנה. כלומר, פועל העולה לגובה באמצעות במת הרמה וצריך לעשות עבודות חיצוניות באוויר כמו טיח, התקנת אריחים וכד', יוכל לעשות זאת בקלות ומבלי חשש.

 

במת הרמה טלסקופית

במת הרמה המחוברת לזרוע טלסקופית יכולה להרים את העוסקים בבנייה למקומות שקשה להגיע אליהם בשל מפגעים שונים כמו: גדרות, חומות או עצים. ישנה במת הרמה שמחובר אליה מפרקף העוזר להתגבר על המכשולים ולשאת אנשים בבטחה.

 

בטיחות העובדים היא מעל הכול

כאשר בוחרים במת הרמה, יש להתאים את הסוג שלה לתנאי השטח ולסוג שלו. ישנן במות הרמה שיותר יעילות לעבודות חוץ מאשר לעבודות פנים, וכאלו היעילות יותר על שטח ישר מאשר על שטח עם שיפוע. לעיתים יש לעבור מכשולים כמו מדרכה או מדרגות, ולכן ישנה חשיבות רבה להתאמת במת ההרמה. הבחירה הנכונה חייבת להיעשות לשם ביטחון העובדים. זו גם הסיבה לכך שבמת ההרמה צריכה להיות מותאמת לגובה ולמשקל הרצוי ולעבור באופן בטיחותי בפתחים צרים.

לסיכום, רמת הבטיחות של במת הרמה גבוהה יותר מאשר רמת הבטיחות של עלייה לגובה באמצעות פיגומים או סולמות. היתרונות העיקריים הם: לנוע בגובה מנקודה לנקודה ולנצל את במת ההרמה כמשטח עבודה, להגיע למקומות צרים באופן מדויק ולהעלות מספר פועלים בו זמנית תוך הקפדה על כללי זהירות. לפיכך, מי שרשאי להפעיל את במות ההרמה מכל הסוגים, צריך להיות מוסמך לעבודות בגובה ולעבור הדרכה מיוחדת.

 

מבנה בבנייה

נווטו במאמר לפי נושאים