מדוע ביטוח מבנה משותף הוא הבחירה הטובה ביותר עבור אנשי מקצוע?

אנשי מקצוע רבים העובדים בחברות שונות או פועלים באופן עצמאי, הם בעלי נכסים נדל"ניים הנמצאים במבנה משותף עם דיירים נוספים.

מכיוון שאף פעם לא הובטח כי המזל לא ישחק לרעתנו, יש לדאוג לכיסוי ביטוחי במקרה של פריצה לנכס, שריפה או התפוצצות של בלון גז.

פוליסה של ביטוח מבנה משותף נועדה כדי לספק לנו את ההגנה הנדרשת במקרה והתרחיש הנורא מכל, אירע לנכס שלנו. 

 

מהו מבנה משותף על פי החוק?

סעיף מבנה משותף בחוק המקרקעין קובע, כי מבנה משותף הינו כל מבנה המכיל שתי דירות ומעלה ורשום בפנקס הבתים המשותפים.

 

בעלי מקצוע, בעלי נכס במבנה משותף? חלה עליכם אחריות משפטית!

במידה ובאחד האזורים המשותפים במבנה, התרחשה פגיעה בגין רשלנות, לאחד מדיירי הבניין או מבקריו, זכאי הנפגע לתבוע את דיירי הבניין בפיצוי כספי גבוה לפי דרגת הפציעה. הכיסוי הביטוחי של ביטוח מבנה משותף הכולל ביטוח חבות מעביד וביטוח צד ג' מאפשרים לכם כיסוי מלא של הוצאות המשפט והפיצויים.

 

מה רמת הכיסוי הביטוחי של ביטוח מבנה משותף?

ביטוח מבנה משותף מבטח את מבנה הבית וחלקים הקבועים בתוכו, כגון נזקים שאירעו לקירות המבנה, לכיורים, לחלונות, למערכת החשמל, למערכת הסולארית, לדלתות, לאמבטיות, למערכות ההסקה, לשערים, לגדרות, למתקני חשמל, טלפון ועוד.

יש לדעת כי ישנם מספר מקרים אותם לא מתחייבת חברת הביטוח לכסות, ביניהם: נזקים שאירעו כתוצאה מרעידת אדמה, נזקים כתוצאה ממהומות ומפרעות ונזקי מלחמה בטרור, עליהם חלה אחריות המדינה. ניתן להוסיף הרחבה לפוליסה למקרים אותם היא לא מכסה בפוליסת ביטוח המבנה המשותף הבסיסית.

 

מדוע חשוב כל כך לרכוש פוליסת ביטוח מבנה משותף מבעוד מועד?

יש לדעת שבכל מקרה של נזק בו נפגע אי מי מדיירי הבניין או מבקריו בתוך השטחים המשותפים בבניין, כמו חדרי המדרגות והמעלית, האחריות הינה ציבורית וחלה על כל דיירי הבניין. כך לדוגמה: אם בחדר המדרגות נערכו שיפוצים, ולאחר מכן נותרה פיסת ברזל חדה וחשופה, ואחד השכנים נתקל בה ונפצע, הוא יהיה רשאי לתבוע את שאר דיירי המבנה בפיצוי כספי, לפי חומרת הפגיעה. אל תקלו ראש! סכום הפיצויים אותו תידרשו לשלם עשוי להיות גבוה ביותר, כשחטאכם היחיד, הוא אי רכישת ביטוח מבנה משותף בזמן. במקרה ויש לכם פוליסה כזאת, היא תוכל לכסות לכם את ההוצאות והפיצויים השונים, כך שתוכלו לנום בשלווה על משכבכם.

 

ביטוח מבנה משותף – מהי העלות החודשית?

יש לדעת שכיסוי ביטוחי זה, דורש תשלום חודשי של עשרות שקלים בודדים, אולם ההגנה שלו היא רחבה וחשובה ביותר, בקרות מקרה הדורש כיסוי ביטוחי. מסתבר שלא תחושו כל כאב בכיס לאורך תקופת הביטוח, אולם רוגע נפשי תרגישו גם תרגישו.

בעלי מקצוע ומעוניינים לרכוש ביטוח מבנה משותף? היכנסו עוד היום אתר ביטוח מבנה משותף, ותוכלו ליהנות משלווה סטואית בקשר למבנה שלכם.

 

משפחה מבוטחת

נווטו במאמר לפי נושאים