ביטוח אחריות מקצועי – כל מה שמהנדס צריך לדעת על ביטוח החיים שלו

אדם בוחר להיות מהנדס, לומד שנים רבות את המקצוע ומשקיע את מיטב זמנו ומשאביו כדי להיות המהנדס המקצועי ביותר. חלק מהמהנדסים בוחרים ללכת בדרך עצמאית, וחלק לעבוד כשכירים בחברה. כולנו עושים טעויות, גם המקצועיים והמיומנים ביותר. אז מה קורה אם אתה מהנדס עצמאי, ובאחד מהתכנונים ההנדסיים הלקוח מצא טעויות שיכולות להכריע על בנייה מחודשת? אותו מהנדס יכול לקבל תביעה שאם תתברר כנכונה הוא צופה הרס כלכלי מוחלט. מה עושים במקרה כזה? כל הפרטים במאמר הבא.

 

ביטוחים לבעלי המקצועות החופשיים

מהנדס שבחר ללכת בדרך העצמאית, צריך לבטח את עצמו ע"י ביטוח אחריות מקצועית למהנדס, כדי למנוע מצבים בהם יכולים לתבוע אותו על תכנון הנדסי לקוי, ובכך להרוס אותו מבחינה כלכלית, אולי גם מקצועית. ביטוח האחריות המקצועית הפך בשנים האחרונות לביטוח מבוקש מאוד בקרב כל אותם אנשים שעובדים בצורה עצמאית. הבחירה ההגיונית לרכישת ביטוח כזה היא כיסוי עצמי במקרה של תקלות בעבודה או פגיעות.

 

ביטוח אחריות מקצועית

במידה ובעל המקצוע מבטח את עצמו בביטוח כזה, פוליסת היבטוח תכסה אותו במקרה שהוא קיבל תביעה בגין עבודה שביצע, אחת כזו שלא נעשתה כמו שצריך משום שהיה כשל בשלב התכנון או הביצוע, ובתנאי שכשלים אלו קרו בתום לב. הרעיון מאחורי ביטוח כזה הוא שהפוליסה מגנה על האדם במסגרת תקופה שהוא קובע מראש. במקרה והתביעה נעשתה בזמן התקופה שהוגדרה מראש, חברת הביטוח נושאת בהוצאות התביעה – מתחילה ועד סופה.

 

מדוע מהנדס צריך ביטוח מקצועי?

למהנדס יש אחריות מקצועית לבצע את עבודתו בצורה האיכותית ביותר בכל פרויקט אליו הוא ניגש. במידה והמהנדס נכשל בדרך כזו או אחרת בתכנון ההנדסי שהוא מבצע, זה עלול לפגוע בו קשות הן ברמה האישית, הן ברמה הכלכלית. אחד הכלים הכי חשובים למהנדסים כדי למנוע מצבים כאלו הוא רכישת ביטוח אחריות מקצועי למהנדסים. ביטוח כזה יגן עליו במקרי חירום של תביעה נגדו.

רכישת ביטוח אחריות מקצועית מאפשרת למהנדסים, ולבעלי המקצועות החופשיים האחרים חיים שקטים ושפויים, וגם במקרה ויש תביעה כנגד המבוטח הוא לא צריך להפסיד ימי עבודה או כספים רבים בעקבות כשלים בעבודה. גם במידה וחלילה מהנדס נתבע בגין כשל בעבודה שלו, ביטוח מקצועי מאפשר לו להמשיך לעבוד תוך כדי התביעה. משום שהעבודה של המהנדס הינה דינאמית ועוברת בין פרויקט לפרויקט, ולא תמיד רציפה כמו במקצועות אחרים, הוא עלול לקבל תביעה גם על פרויקט שביצע לפני כמה שנים ולכן חשוב מאוד שיהיה מבוטח בביטוח אחריות מקצועית.

 

לסיכום

מהנדס שכל כך השקיע בלימודים ובנסיון שרכש לא ירצה להפסיד הכל בשל טעות שעשה בתום לב בעבודה. רכישת ביטוח אחריות מקצועית למהנדס מאפשרת לו להמשיך לעבוד בראש שקט, ובאותו הזמן ללמוד מהטעיות שביצע. אם אתם מהנדסים, אל תקחו סיכון, ותרכשו ביטוח אחריות מקצועית – מדובר בקריירה, בשם הטוב ובכסף שלכם.

ביטוח

נווטו במאמר לפי נושאים