בחירות ירוקות מביאות עתיד ורוד – הכירו את האנרגיה הסולארית

האלטרנטיבה הטובה ביותר כיום המהווה חלופה למקורות אנרגיה של דלקי מאובנים כדוגמת: נפט, פחם וגזים טבעיים נוספים הינה אנרגיה סולארית. מקורות האנרגיה בהם נעשה שימוש מסורתי עד היום ידועים כמחוללי זיהום אוויר באמצעות גשם חומצי וכאחראים באופן פעיל להתחממות הגלובלית ולהשפעתה ההרסנית על החי והצומח. אנרגיה סולארית אינה פולטת כימיקלים מזהמים במהלך ייצור האנרגיה וכיום השמש היא המקור המועדף להפקת אנרגיה לשימוש כלל אוכלוסיית העולם.

 

מהי אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית או אנרגיה שמשית כפי שמקובל לכנותה עוד, הינה אנרגיה שמקורה קרינת השמש. אנרגיה זו חלופית ומתחדשת.

איך ניתן להפיק אנרגיה סולארית? הקרינה האלקטרומגנטית המגיעה מהשמש מומרת באמצעות מתקני אנרגיה סולארית לחשמל או לאנרגיה תרמית.

את האנרגיה הסולארית שנקלטה במתקנים הייעודיים ניתן לנצל באופן מיידי או לשמור לשימוש מאוחר יותר. האנרגיה נשמרת באמצעים שונים כגון אנרגיה תרמית במסות מוצקות ונוזליות, אגירת החשמל בסוללות ושאיבת מים לגובה.

 

הבשורה: קליטת אנרגיה סולארית כמעט ללא הגבלה

על פי ממצאי מחקרים מדעיים, כדור הארץ קולט 173 טריליון טרה בייט של אנרגיה סולארית המספיקה לצריכה של פי עשרת אלפים מהצורך באנרגיה של כלל האוכלוסייה בעולם. השמש היא מקור האנרגיה המשמעותי ביותר בעולם ואנשי המדע מקווים כי היא תהפוך למקור האנרגיה העיקרי והמהימן ביותר עבור כדור הארץ.

 

יתרונות השימוש באנרגיה סולארית

אנרגיה שאינה מזהמת

היתרון העיקרי בהפקת אנרגיה מהשמש מתבטא במניעת זיהום אוויר על ידי דלק מאובנים. המתקנים הסולריים אינם פולטים זיהום, כך שהיום הנזק היחיד נגרם על ידי הרכבתם במרכזי תעשייה, הובלת המתקנים והרכבתם – נזק מזערי לעומת דרכי הפקת אנרגיה מסורתיות הפולטות מזהמים בתמידות.

 

אנרגיה מתחדשת

בניגוד לדלקים השונים המתכלים לצורך הפקת האנרגיה – השמש כאן כדי להישאר והיא מספקת אנרגיה נון-סטופ בהתחדשות תמידית. דלקי מאובנים עשויים להיכחד בעוד עשרות שנים בודדות מה שמעמיד את תחום צריכת האנרגיה בסכנה. השמש אם כן מהווה תחליף בטוח ובר קיימא לאמצעי הפקת האנרגיה המקובלים כיום.

 

חיסכון בעלויות חשמל

סובלים מחשבון חשמל מנופח? לוחות סולארית על גג ביתכם עשויים להפחית את עלות צריכת האנרגיה בעשרות אחוזים. הלוחות הסולאריים מנצלים את קרינת השמש במקור להפקת חשמל ובכך חוסכים לכם את התשלום החודשי לחברת החשמל. יש לחשב בשקלול נתוני הכדאיות את מחיר התקנת הלוחות על הגג, אולם בהסתכלות לטווח הארוך אין ספק כי מדובר בחיסכון משמעותי.

 

אנרגיה סולארית – אנרגית המחר כבר כאן

אנרגיה מהשמש הינה מקור אנרגיה הגדול בעולם. היא מאפשרת מזעור נזקי פליטת גזי החממה ב-80% ויוצרת איזון חברתי פוליטי כיוון שמהווה משאב חופשי ואינה ממוקמת בשטחי מדינות מסוימות בלבד. מדינות רבות מקדמות בברכה מהפכה במעבר לשימוש באנרגיה סולארית כאנרגיה נקיה ומתחדשת המהווה חלופה איכותית לדלקים המזהמים.

גג ביתי

 

נווטו במאמר לפי נושאים