איך לעצב מבנה שיתאים לחלל עבודה

עיצוב חללי עבודה משותפים עשוי להיראות כמו משימה מאתגרת.

עליהם להיות פונקציונליים מחד ומרשימים מאידך.

אז איך אפשר לשלב בין הששניים? כל הפרטים בכתבה הבאה.

 

מה הם חללי עבודה משותפים

חללי עבודה משותפים הם הצעקה האחרונה בעולם ההייטק והעסקים. בארץ ובחו"ל אנשים רבים התמכרו לרעיון הפשוט אך הגאוני: יחידים או חברות מתקבצים יחד בחלל אחד גדול, מעוצב ומאובזר, על מנת לעבוד או ללמוד. חללי העבודה מציעים עמדות עבודה אישיות, משרדים, חדרי ישיבות, השכרת כיתות לימוד ועוד. כמו כן, החללים המשותפים מציעים שלל שירותים מתקדמים וציוד חדשני על מנת לספק סביבת עבודה אולטימטיבית. על פי מחקרים, עבודה בחללי עבודה משותפים משפרת את הביצועים, את היעילות ואת מצב הרוח.

 

מה צריכים לכלול חללי עבודה משותפים

בכל חלל עבודה משותף תמצאו כמובן פינות עבודה. חלק מהן, יהיו עמדות אישיות שיושכרו לאנשים פרטיים. אחרות יהיו משותפות, ובהן ישבו אנשים על בסיס מקום פנוי. על חלל העבודה להציע את שני הסוגים של פינות העבודה. בנוסף, חללי עבודה רבים מציעים גם אודיטוריומים, השכרת כיתות ומשרדים סגורים – אישיים או משותפים. אין לשכוח את מתחמי הנוחות בחלל העבודה, ביניהם מטבחון, מרפסת או פינות ישיבה.

 

מעל הכל – פונקציונליות ונוחות

אל לנו לשכוח כי מטרת העל של החללים המשותפים היא ליצור סביבת עבודה נוחה. לכן, בבואנו לעצב את חלל העבודה, נדאג למתחמים מרווחים ומאובזרים היטב. על הציוד בחלל העבודה להיות ארגונומי ומותאם לישיבה ממושכת. אם חלל העבודה שלכם כולל גם אופציית השכרת כיתות, אל תשכחו כיסאות ושולחנות נוחים, כמו גם ציוד הקרנה והגברה. זוהי נקודה שלא כדאי לחפף בה, שכן עובד שלא נוח לו – לא יעבוד ביעילות ולכן גם לא יחזור לחלל העבודה. יש לזכור שעיצוב החלל צריך להיות קודם כל פרקטי ולא רק אסתטי.

 

איך יוצרים מראה מרשים?

לאחר שדאגתם שחלל העבודה יהיה פונקציונלי ונוח, זה המקום שלכם "להתפרע" מבחינה עיצובית. בעזרת בחירת הצבעים נכונים, תוכלו להשפיע לחלוטין על האווירה בחלל העבודה. כמו כן, לתאורה יש תפקיד חשוב בעיצוב החלל ובעזרתה תוכלו ליצור מגוון פינות ייחודיות ומרשימות. לבסוף, תוכלו להוסיף פרטי אמנות מיוחדים, תמונות, פרחים ושלל אביזרים. נסו שלא להעמיס יתר על המידה על חלל העבודה, ולכו על מראה נקי ומודרני.

 

לסיכום

משימת עיצוב חללי עבודה היא אינה פשוטה ודורשת התחשבות בהיבטים רבים. ראשית, יש לתכנן נכון את החלל כך שיכיל בתוכו מגוון רב של פינות עבודה. בהמשך, יש לעצב אותו באופן פונקציונלי ונוח. אין לשכוח כי נראות מרשימה ואסתטיות הם חלק בלתי נפרד מחללי העבודה המשותפים. הסוד הוא לנסות ולאזן בין נוחות ונראות. כעת אתם מוכנים לעצב בעצמכם מבנה שיתאים לחלל עבודה.

 

חלל משרדי