איך להתקין סורגים נפתחים ומה היתרונות שלהם

קיימים כיום מגוון רחב של סוגי סורגים שניתן להתקין בחלון הבית. סוג נפוץ הינו הסורג הנפתח אשר ניתן לפתוח אותו כרצוננו ולסגור לאחר מכן. במאמר זה נסקור את הסורגים הנפתחים, כיצד ניתן להתקין אותם ומה היתרונות שלהם.

 

מה הם סורגים נפתחים

סורגים נפתחים הינם סורגים אשר ניתן לפתוח ולסגור אותם בצורה עצמאית ודינאמית מבלי הסרה שלהם. הסורגים מותקנים עם מנגנון נעילה אשר מאפשר את נעילתם בשעת הצורך. לרוב צורת הפתיחה של הסורגים היא בדומה לפתיחת דלת על ציר או כמו אקורדיון מתקפל.

 

מה היתרונות שלהם

סורגים נפתחים יעילים לאנשים אשר רוצים להכניס ולהוציא חפצים מהחלון. במעבר דירה או בקניית מוצרי חשמל גדולים, יש צורך להכניס את החפצים דרך החלון ולכן רצוי שלפחות אחד מחלונות הבית הגדולים יהיה עם סורגים נפתחים. בנוסף, באמצעות סורגים נפתחים ניתן לתלות כביסה, לטפל במזגן שנמצא מחוץ לחלון ולקבל גישה לשלל הדברים מעברו השני של החלון.

יתרון נוסף של סורג נפתח הינו שכאשר אנו נמצאים בבית, נרצה לעיתים לצפות בנוף מבלי הפרעה של הסורגים. בין אם לצרכים כמו צילום הנוף או סתם צפייה מהנה בשקיעה, הסורגים הנפתחים יאפשר לנו פתיחה שלהם ונוף נקי מסורגים.

 

סורג נפתח בממ"ד

חדר נוסף בו יש להשתמש בסורג נפתח הוא הממ"ד. במקרה זה, התקן מחייב שימוש בסורג נפתח שכן יש צורך ביכולת יציאה דרך הממ"ד במקרה חירום. התקנת סורג נפתח תוודא שבמצבי חירום בהם לא ניתן לצאת מהבניין בדרכים אחרות, תוכלו לפתוח את סורג החלון ולצאת דרכו החוצה.

 

כיצד מתקינים

כאשר מתקינים סורגים יש ליצור נקודת עיגון בקיר אליה ניתן יהיה להתחבר עם הסורג. את נקודת העיגון יש לייצר באמצעות קידוח בקיר או בעזרת פטיש. לאחר מכן ניתן להתקין את הסורג החדש באמצעות ריתוך או באמצעות הברגות. יש לוודא שהסורג מחובר היטב לקיר, לבדוק שאינו מתנדנד ולתת בו מכות קלות על מנת לאמת שהוא  יציב ולא עלול ליפול.

 

שימוש בבעל מקצוע

לאנשים אשר אינם בעלי רקע בהתקנת סורגים מומלץ ביותר להיעזר באיש מקצוע מיומן שיבצע זאת עבורם. ראשית, התקנה לא נכונה של סורג עשויה להוביל לנפילתו העתידית ועל ידי כך לסכן את בטיחותכם שכן הסורג נועד להגן עליכם ועל ילדכם מפני נפילה. בנוסף, נפילה של סורג כלפי חוץ הינה מסוכנת ביותר ועשויה לסכן את עוברי האורח ברחוב.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שהתקנת סורגים נעשית לרוב בדירות גבוהות בגובה רב ובמהלך ההתקנה הינכם חשופים לנפילה מבעד לחלון הפתוח ללא הסורג. לכן מומלץ ואף רצוי לשכור בעל מקצוע על אף העלות הנוספת הכרוכה בכך.

 

לסיכום

סורגים נפתחים מומלצים ביותר לאנשים אשר מעוניינים לשמור על חלונם נגיש להעברת חפצים ולצפייה בנוף ללא הפרעות. יש חובה להתקין סורג נפתח בממ"ד לשמירה על נתיב מילוט ומומלץ מאוד לעשות זאת באמצעות שימוש בבעלי מקצוע.

חלון סורגים

נווטו במאמר לפי נושאים