איך להעביר כבל חשמל בקיר בטון

בכל סוגי הקירות ניתן לחצוב – גבס, בלוק, בטון ואפילו בטון מזוין בתוך ממ"ד. עם זאת, בין אם מדובר בבית שלנו, במשרד או בחלל אחר שאנחנו מבלים בו את זמננו, אנחנו נרצה שהעבודה תעשה בצורה מקצועית ומדויקת – ועל כן כדאי להזמין איש מקצוע לביצוע הפעולה.
אם בכל זאת חשוב לכם להבין מה סדר הפעולות, לפניכם תיאור כללי.

 

חציבה בקיר בטון – סדר הפעולות

  • ראשית, יש לחצוב בקיר את הפתח או החלל הנדרש עבורכם (במקרה שלנו, לצורך העברת הכבלים, אך כמובן שיש עבודות נוספות שסדר פעולות זה יכול להתאים עבורן)
  • העברת הכבלים בתוך "שרשור" (שרשור הוא צינור פלסטיק שתפקידו לשמור על הכבלים מפני הרס ושחיקה לאורך הזמן, ומפני חומר המילוי)
  • מילוי החלל בחומר מילוי ייעודי
  • יש להמתין עד שחומר המילוי מתייבש
  • שיוף האזור בעזרת שפכטל – פעם או פעמיים על מנת ליצור גימור חלק (בין שיוף לשיוף יש להמתין שהאזור יתייבש)
  • צביעה של האזור בגוון צבע של הקיר

 

האם אפשרי לבצע את הפעולות בתוך ממ"ד?

קודם כל, כן.
בעל מקצוע איכותי ומקצועי יוכל לבצע את הפעולה גם בבטון מזוין בתוך ממ"ד. אמנם, זה לא נהוג (אפילו את פתח המזגן דואגים לעשות מבעוד מועד), אך אפשר במידה והפעולה הכרחית. מדובר בעבודה קשה יותר, שדורשת זמן רב יותר ועל כן עשויה להיות יקרה יותר. לעיתים תתקלו בבעלי מקצוע שיסרבו לבצע את הפעולה, ועל כן עליכם לחפש מומחה.

 

איך בוחרים איש מקצוע?

העברת כבל חשמל בקיר בטון היא עבודה שדורשת מומחה, בדיוק כמו עבודות אחרות מתחום החשמל. כדאי לחפש מומחה מאזורכם, לדוגמה, חשמלאי בירושלים, וכן לראות המלצות אודותיו.
חשוב מאוד שלמומחה תהיה תעודת חשמלאי – על מנת לוודא שמדובר באדם מקצועי שהורשה לעבוד בתחום החשמל ופועל על פי התקנים הבטיחותיים והמקצועיים הנדרשים. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא את מחירון עבודות חשמל שיש לאיש המקצוע ולהשוות אותו לשוק.

 

ועכשיו?

חפשו את החשמל המומחה שנדרש לפעולה שלכם – העבת כבל חשמל לצורך שיפור האסתטיקה ונראות הכבלים בבית, או לכבוד רכישת מכשיר חדש – וודאו שהוא אכן מקצוען בתחומו, ובהצלחה!

חשמל

נווטו במאמר לפי נושאים