איך לבחור חברת איטום אמינה ומקצועית?

גשם הוא דבר מבורך.

אנחנו מתפללים אליו, הגננים והחקלאים תלויים בו, וכולנו מרגישים שמחה בלב כשאומרים ברדיו בכמה סנטימטרים הכנרת עלתה אחרי שבוע גשום.

אולי קשה לנו לזכור, אבל לא הכל תמים וחמים בחורף.

לעיתים לאחר גשם רציני אנו עלולים להיתקל בסימני רטיבות בתקרה או אפילו טפטופים בתוך הבית.

זה בהחלט לא נעים, אך אל בהלה, יש לזה פתרון, וקוראים לו: חברת איטום.

מה מי מו? איזו חברה? איך בוחרים?

אפשר להוריד פאניקה, אספנו למענכם כמה טיפים חשובים בנוגע לבחירת חברת איטום אמינה ומקצועית, כדי להבטיח שהשנה תוכלו ליהנות מחורף בטוח

חמים ויבש.

 

קבלן או "קבלן"?

אחת הבעיות שנפוצות מאוד בענף האיטום נוגעת לעובדה שמדובר בתחום חסר אכיפה לחלוטין , אין שום רגולציה בתחום וכל מי שמעוניין בכך יכול להכריז על עצמו כ"קבלן איטום" ולהתחיל לעסוק במקצוע זה ללא כל הכשרה או ידע.  ניתן למנות אין ספור מקרים שהסתיימו במחדל, כמו לדוגמה, "קבלני איטום" שהסתפקו בצביעת הגג בגוון לבן בוהק ובהגשת החשבון שמן עבור איטום הגג, או קבלן איטום אחר שטען שהשתמש ביריעות ביטומניות שהבטיח שהן עמידות לכעשר שנים, אך כשלאחר מספר חודשים, בעקבות כשלים חמורים באיטום,  ניסו הדיירים ליצור קשר עם אותו ה"קבלן" שביצע את העבודה, אך הטלפון היה מנותק והוא הספיק "להיעלם" כאילו בלעה אותו האדמה.

 

תו תקן

באופן כללי, במהלך הפנייה קבלן האיטום, אנחנו ממליצים לשאול אותו שאלות הקשורות בהכנות השטח שלפני עבודת האיטום ופירוט של חומרי האיטום שבהם הוא מתכנן השתמש. חשוב מאוד לוודא שהקבלן נוהג להשתמש בחומר איטום בעל תו תקן שמיוצר על ידי חברה מוכרת.

 

הגורמים שכיחים שעלולים להוביל לכשלים

ישנם כמה גורמים שכיחים שעלולים להוביל לכשלים בעבודת האיטום . אחד הבולטים בהם נוגע לטעות בזיהוי של הגורם לבעיית הרטיבות, מה שגורר את הבעיה הלאה בגלל שהטיפול המיושם אינו רלוונטי ואינו פותר את הבעיה. בעיה שכיחה נוספת היא שימוש בשיטת איטום וחומרים שאינם מתאימים לאיטום הגג הספציפי, כמו לדוגמה, שימוש בחומרים אקריליים באזורים בהם ישנה היקוות מים ממושכת, שמפריעה לספיגתו.

 

אז כיצד נמנעים מ"נפילה" על קבלני איטום לא מקצועיים?  

כדי לוודא שאכן זוהי חברת איטום אמינה ומקצועית, יש לדרוש ולראות תעודת אוטם מורשה ולבקש מספרי טלפון של לקוחותיו הקודמים, ששכרו את שירותיו לפני כמה שנים, ולהתקשר אליהם כדי לקבל חוות דעת מפרספקטיבה של זמן.
כמו כן, במהלך קבלת הצעת המחיר, יש לוודא שהיא ברורה ומפורטת באופן מלא, לרבות ההתייחסות לסוג החומרים ולכמויות.

לסיכום, כדי לבחור חברת איטום מקצועית ואמינה עליכם לעשות עבודת בלשות קודמת, שכוללת בירור של איכות החומרים בהם הקבלן הולך להשתמש והתאמתם לגג הספציפי שלכם, התייעצות עם לקוחות משנים קודמות, ובקשה לראות תעודות.

 

רעפים

נווטו במאמר לפי נושאים