איטום מחילת חולדות – במה זה כרוך

אין ספק שאחד הדברים הכי מלחיצים שיכולים לקרות בבית הוא כניסה של אורחים לא מוזמנים. כניסה של עכברים או חולדות לבית היא אירוע ממש לא נעים ואפילו מלחיץ, וכמובן שעלולות להיות לו גם השלכות בריאותיות ותברואתיות.

 

למה מכרסמים מגיעים למבנה בו גרים אנשים?

למכרסמים יש קשר חזק מאוד למבנים ולתשתיות אנושיות. חיים ליד מגורי אדם מהווים מבחינתם חיים אידיאליים מכיוון שהם יכולים למצוא מסתור מתנאי מזג אוויר, הגנה מבעלי חיים, ונגישות לכמות גדולה של מזון. בגלל התנאים הנוחים המכרסמים שחיים בקרבה למגורי אדם מתרבים במהירות. אחד המכרסמים הידועים ביותר, ולא לטובה, היא החולדה.

 

הנזקים שמכרסמים עלולים לגרום

חשוב לדעת שמכרסמים יכולים לגרום להרבה נזקים לתשתיות ולמבנים. הם יכולים להיכנס כמעט לכל מקום ומבנה מכיוון שהם קטנים ומסוגלים להידחף גם במעברים צרים, יש להם יכולת טיפוס מרשימה, וכמובן שהם מכרסמים הרבה חומרים כך שהם למעשה פורצים לעצמם דרך. אם המודעות למניעת כניסה של מכרסמים בזמן התכנון והבנייה לא היתה גבוהה, כנראה שהם יצליחו למצוא את הדרך פנימה.

 

דרך אילו נקודות מכרסמים יכולים להיכנס למבנים?

ישנן כמה נקודות תורפה ספציפיות שמשמשות את החולדות לכניסה לבתים ולמבנים שונים. הנקודה העיקרית היא דלת המבנה וסביבתה. כמובן שדלת פתוחה, גם באופן חלקי, יכולה לשמש חולדות לכניסה לבית. גם דלת שהמרווח בינה לבין הרצפה גדול מספיק (כמה ס"מ) יכולה לשמש ככניסה למבנה עבור החולדה. מרווח כזה יכול להיווצר מהתקנה גבוהה מדי של הדלת, או במצב בו הרצפה עקומה ואיש המקצוע שמתקין את הדלת צריך להגביה אותה מעט כדי שיהיה אפשר לפתוח אותה. כמובן שחולדות יכולות להיכנס גם דרך חלונות שאין בהם רשתות, או תעלות שבהן עוברים כבלים וצינורות שונים.

 

אז איך אפשר להתמודד עם החולדות בבית?

כדי למנוע מראש כניסה של חולדות ומכרסמים אחרים למבנה שלכם, או להתמודד עם מצב קיים בו החולדות והמכרסמים כבר נכנסים אליו הדבר החשוב ביותר הוא איטום. חשוב להקפיד על אטימה מלאה של כל חור וסדק, גם אלו שנראים לכם קטנים במיוחד ושקשה לכם להאמין שחולדה יכולה להיכנס דרכם. בנוסף, כפי שהזכרנו חשוב לוודא שאין חללים או סדקים בקרבת הדלת. חשוב לאטום גם את הפתחים בקירות החיצוניים של המבנה.

 

לסיכום

חשוב לזכור שאתם מתמודדים עם בעל חיים בעל יכולת כרסום מרשימה. מסיבה זו האיטום צריך להתבצע בעזרת חומרים שלא ניתנים לכרסום. אחד החומרים הטובים ביותר הוא תערובת של בטון עם שברי זכוכית. בתערובת צריכה להיות כמות גדולה של זכוכית, וגודל השברים צריך להיות קטן מאוד. בטון בלי זכוכית לא יעצור את החולדות. בקיצור, יש דרך להתמודד עם החולדות, ולא מדובר על גזירת גורל. אז למה אתם מחכים? פשוט תדאגו שתהיה הדברה לבניין.

בור

 

נווטו במאמר לפי נושאים