מוצרים מבטון

מוצרים מבטוןבטון הוא חומר גלם מרכזי כיום להקמת מבנים, כך שרבות מתשתיות המבנים – רצפות, קירות וכן הלאה – עשויות מבטון.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות הלכה והשתרשה התפיסה לפי לבטון יכול וצריך להיות תפקיד חשוב הרבה יותר בעיצוב הבית. כיום אנחנו רואים שורה ארוכה של מוצרים מבטון, שמגלמים בתוכם את היתרונות המרובים של חומר הגלם הזה. אספנו עבורכם מספר מוצרים שאולי לא ידעתם שהם יכולים להיות עשויים מבטון, אבל מומלץ בהחלט לחשוב על רכישתם.

רהיטים

יש לא מעט חומרי גלם לייצור רהיטים, כשחלק מהחומרים שעולים לנגד העיניים הם עץ, מתכת או פלסטיק. אלא שאחד הטרנדים החשובים ביותר כיום הוא רהיטים העשויים מבטון, שעבר הליך יציקה ועיבוד בצורות הרצויות – שולחנות למשל עשויים להיות מיוצרים כיום מבטון, בין השאר עקב העמידות הגבוהה, המחיר הסביר (בטח בטווח הארוך) והמראה היוקרתי. בחירה מוצלחת אחרת, שמתאימה הן בפנים המבנה והן בסביבה החיצונית לו, היא ספסלים מבטון.

מגמה משמעותית נוספת של השנים האחרונות היא עלייה דרסטית בפופולאריות של מיטות מבטון – הכוונה כמובן היא לבסיס המיטה ולא למזרון שלה. מיטה מבטון תישמר היטב שנים על גבי שנים, והשילוב שלה עם פריטי העץ שעשויים להקיף אותה הוא מעניין ויוצר במידה מסוימת שלם הגדול מסך החלקים שלו.

תאורה

דבר ידוע כיום הוא שגופי תאורה הם לא רק פריט פונקציונלי, אלא גם אסתטי. גופי תאורה מבטון מאפשרים לקחת את זה מספר צעדים קדימה, ויוצרים מראה מעניין וייחודי. גופי תאורה יציעו שילוב מיטבי של התאורה למבנה, למשל "הכנסה" שלה לתוך הקיר או כחלק מהתקרה. כתוצאה מכך מחשבה על גופי התאורה כבר בשלב הקמת המבנה, יכולה להביא לכך שתבחרו בפתרון שמתאים היטב למאפייני השטח ולרצונות שלכם במינימום מאמץ.

ואיך אפשר בלי המטבח?

המטבח הביתי או המוסדי הוא מקום נוסף בו תוכלו להיתקל כיום ביותר ויותר פריטים העשויים מבטון. זה מתחיל עם כיורים, שמבטאים את היכולת של הבטון ליצור תבניות שונות, בצורות שונות, בפנים המבנה.

כיורים מבטון – מעבר לעמידות הגבוהה שלהם ולעובדה שהם יישמרו היטב גם לאחר המגע הממושך והבלתי נמנע עם המים – מביאים למראה נקי ואטרקטיבי של המטבח. זוהי בחירה מצוינת לאלה שמעדיפים כיורים שמאופיין בקווים ישרים ומינימליסטיים ככל האפשר, כיאה לעיצוב המודרני.

משטחי העבודה למטבח מהווים חלק בלתי נפרד ממנו, כשגם הם עשויים להיות מיוצרים באמצעות הבטון. הפלוס המשמעותי כאן הוא החוזק העצום של הבטון, דרישה מהותית בהתחשב באופי העבודה שאמורה להיעשות על המשטחים: על הבטון לא תמצאו שריטות או שחיקה לאחר זמן מסוים בעקבות שימוש במשטח הבטון. למי שמחפש משטח שיישמר היטב, זהו לכן פתרון אידיאלי.

גם מחוץ לבית

מוצרים מבטון תמצאו לא רק בתוך הבתים והמבנים בישראל, אלא גם מחוצה להם. בטון הוא בחירה מוצלחת מאד, ואפילו מובנת מאליה, להקמת בריכות. את הבטון ניתן לעבד בצורה הרצויה של הבריכה, כשמובטח אורך חיים ארוך במיוחד, שילוב מוצלח מבחינה אסתטית של הבריכה בחלל, אופציה להוספה של אלמנטים שונים או אפילו לבנייה בחלקים. הקמת בריכת בטון תהיה אמנם יקרה יותר מחלק מסוגי הבריכות האחרות (בעיקר בריכה מתועשת), אבל לאורך זמן מדובר בהשקעה כלכלית נכונה מאד.

גם פריטי נוי אחרים בגינה עשויים להעמיד במרכזם את הבטון: הבחירה בבטון לייצור מזרקה היא הטובה ביותר האפשרית. אופציה אחרת, מעט יצירתית יותר, היא להקים עציצים לגינה מבטון. עציצים מבטון יהיה היציבים ביותר שיש, בלי קשר לתנאי הסביבה, והם מתאימים בעיקר במצבים בהם מחפשים פתרון קבוע.