ריצוף חוץ וגינה בבטון

הבטון הוא אחד השחקנים המרכזיים בהקמת מבנים בישראל, וגם בעיצוב שלהם. מה שחשוב להדגיש הוא שגם בסביבה החיצונית, מקבל הבטון מקום של כבוד.

הוא משמש כיום לייצור תשתיות שנות (למשל כבישים), וניתן לראות נוכחות מרשימה שלו בגינות ובחצרות הישראליים – וזאת באמצעות ריצוף חוץ וגינה בבטון. אז איך בדיוק עושים את זה? ומהם היתרונות של הבטון? על כך ועוד במאמר הבא.

 

על ריצוף בטון

רצוף בטון, כפי שניתן להסיק משמו, מבוסס על מרצפות המיוצרות מחומר הגלם הפופולארי הזה. העיקרון כאן הוא שיוצקים את הבטון, ממה כמו בפנים המבנה, וממתינים מספר שעות עד שהוא יתקשה. במהלך פרק הזמן הזה נעשות פעולות גימור נוספות של הרצפה, למשל החלקת בטון (שמתאימה אם רוצים ליצור מראה אחיד ואטרקטיבי) או צביעת המשטח.

שימו לב שקיימת אופציה אחרת, והיא להתקין מרצפות מחומרים אחרים על גבי משטח הבטון. ברמה הכללית יש שממליצים פחות על הטקטיקה הזו, מכיוון שבדרך זו חלק מיתרונות ריצוף הבטון, אליהם נגיע מיד, עשויים להתבטל להם.

 

אז למה להעדיף בטון?

הבטון, כידוע, מגלם בתוכו הרבה מאד יתרונות, שמסבירים את ההתבססות הדי מוחלטת עליו בתחום הבנייה. היתרונות האלה נוכחים גם כשמדברים על ריצוף חוץ או גינה. הבטון יישמר היטב למשך תקופה ארוכה, של שנים על גבי שנים, מבלי שהמראה שלו או הצורה שלו צפויים להיפגע.

בהמשך לכך הבטון נשמר בכל תנאי הסביבה, ועמיד גם לקרני שמש חזקות מאד, או לחלופין לגשמים או לסופות. הבחירה בבטון לחומר הגלם שירכיב את הריצוף תאפשר לכם כתוצאה מכך שקט נפשי לתקופה ארוכה, מה שממש אי אפשר לומר על כל רכיב במשוואה העיצובית או התפעולית של הבית וסביבתו.

בשנים האחרונות גדלה הידיעה כי משטחי בטון יכולים לעמוד בדרגות האסתטיקה הגבוהות ביותר – וזאת להבדיל מהמראה הלבן והדי אחיד שאפיין את רוב המשטחים עד לפני מספר שנים. ניתן לצבוע את רצפות ומשטחי הבטון בשלל גוונים, תוך יצירת טקסטורות מעניינות, כשהציפי יגדיל עוד יותר את העמידות של המשטח (בעיקר במקרה של ציפוי אפוקסי). בדרך זו אפשר ליהנות ממספר יתרונות במקביל, כאשר הציפוי מחזק עוד יותר את עמידות המשטח ומקנה לו שכבת הגנה נוספת.

פלוס משמעותי אחר של ריצוף הבטון נוגע למחירים שלו. העובדות מראות שריצוף זה מגיע במחיר אטרקטיבי במיוחד, שאף זול ביחס לרוב אפשרויות העיצוב והריצוף. זה לא רק שעלות הייצור וההקמה של הרצפות האלה זולה יותר, אלא שגם התחזוקה שלהם בעתיד תהיה נוחה ופשוטה יותר מבחינה כלכלית.

מכיוון שריצוף הבטון נשמר ואינו נסדק או מתבלה, לא נצטרך להשקיע סכומים נכבדים בתיקון או בהחלפת המשטח. בנוסף לכך, הניקוי של המשטח פשוט מאד: הוא לא צובר על גביו כתמים, ומכאן שעלויות הניקוי יהיו זולות בצורה משמעותית.

 

המפתח להצלחה: בחירה נכונה של חברה

מעוניינים בריצוף חוץ מבטון, לצד עבודות אחרות? אין צל של ספק שאתם חייבים לפנות לחברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק, ורצוי בהקדם האפשרי. חברות אלה יוכלו לתכנן עבורכם את העבודה, על פי הרצונות שלכם ומאפייני השטח, וכמובן שגם לבצע אותה הלכה למעשה.

מומלץ להעדיף חברות שמציעות כמה שיותר עבודות הנוגעות לתחום, מה שימנע מכם את המאמצים הכרוכים בפנייה למספר חברות במקביל, גם עשוי להביא לכך שהעבודה בסופו של יום תהיה זולה ומהירה הרבה יותר. כמובן שחשוב לראות מהו הניסיון של החברה בשדה המשחק, ובמידת האפשר לבקש לראות עבודות קודמות שאנשיה ביצעו במהלך השנים בתחום.

מעוניינים להמשיך לקרוא על ריצוף דמוי בטון לחצו כאן

ריצוף חוץ וגינה בבטון

נווטו במאמר לפי נושאים